amsterdam nerede kalınır

Amsterdam da nerede kalınır bunu merak ettiÄŸinizi biliyoruz. Bu makalede bu sorunun cevabını bulabileceÄŸiniz gibi beraberinde pek çok sorunun cevabını da bulabileceksiniz. Yazımızda anlatılmayan bir ÅŸeyi merak ediyorsanız yorum bölümünden sorarsanız daha önce avrupa nın yıldızı Amsterdam’a gitmiÅŸ gezginlerimiz en kısa sürede yanıtlayacaktır. Ayrıca 5 veya 4 yıldızlı oteller yerine daha uygun olan 3 yıldız amsterdam otel seçeneklerine bakmanızı tavsiye ederiz çünkü bu otellerde çok fazla zaman geçirmeyeceksiniz. Amsterdam ÅŸehir merkezindeki otelleri incelemek için aÅŸağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz. Toplu taşıma konusuna da baÅŸlamadan deÄŸinmek istersek ÅŸehir merkezinde yer alan otelleri seçerseniz buna çok gerek kalmayacak. Çünkü zaten çok yürüyecek ve keÅŸfedeceksiniz. Ondan toplu taşıma konusuna hiç deÄŸinmeyelim.

AMSTERDAM OTELLERÄ°NE ULAÅžIP SON DAKÄ°KA FIRSATLARIYLA HEMEN REZERVASYON YAPMAK Ä°STÄ°YORSANIZ BURAYI TIKLAYIN!

O zaman Amsterdam kalınacak yerlere geçmeden biraz Amsterdam ile ilgili bilgi alalım.

Amsterdam Nerededir?

Özgürlükler ülkesi olarak da bilinen Amsterdam Hollanda’nın baÅŸkentidir.  Amsterdam Hollanda’nın baÅŸkenti olmasına raÄŸmen ülke Lahey’den yönetilmektedir. Yaklaşık 800.000 nüfusa sahip olan ÅŸehir, pek çok kültürün, farklı inancın birleÅŸmesiyle kozmopolittik bir hal almasının yanında köy yaÅŸamını korumasıyla da pek çok ÅŸehirden farklı bir hal almaktadır.

Ayrıca Hollanda’nın Lahey’den yönetilmesi Amsterdam’ın daha sakin, çalışanların az olduğu bir şehir olmasına neden olmuştur. Kanallarıyla, bisiklet yollarıyla, müzeler bölgesi ama en önemlisi eğlenceli gece hayatıyla oldukça ilgi çeken bir şehirdir. Kurabiyeleri ve kahveleriyle meşhur olan Amsterdam’da önemli etkinliklere ev sahipliği yapan Dam Meydanı oldukça ünlüdür. Dam Meydanı kesinlikle gitmeniz gereken yerler arasında olmalıdır.

Alper Rende’nin Amsterdam’da geçirdiÄŸi 1 gün videosunu izlemenizi tavsiye ederiz. Amsterdam da nerede kalınır bu videodan da fikir sahibi olabilirsiniz.

Alper Rende’nin Amsterdam ile ilgili videosu

Aşağıda amsterdam konaklama güncel otel fiyatları haritasını bulabilirsiniz.

Güncel Otel Fiyatları Haritası

Booking.com

Amsterdam’daki En İyi Bölgeler

Amsterdam her yıl binlerce turisti ağırlayan bir şehirdir. Şehri ziyaret eden insanlar aradıklarını bulma konusunda zorlanmayacaktır çünkü Amsterdam’da herkesin bütçesine uygun çeşitli bölgeler bulunmaktadır. Bu bölgeler arasında en uygun olanları, konumu ve eğlence merkezlerine yakınlığına göre bölgeleri bulacaksınız. Umarız amsterdam gezi rehberimizi severek okursunuz.

Amsterdam Åžehir Merkezi

EÄŸer bütçeli bir tatil düşünmüyorsanız ÅŸehir merkezi veya ÅŸehir merkezine yakın yerler tercih edeceÄŸiniz ilk bölge olacaktır. Ekonomik olarak ucuz bir yer olmayan ÅŸehir merkezi pek çok gözde amsterdam otelleri bulacağınız yerdir.  Ãœnlü amsterdam otelleri, hostelleri, restoranları, kafeleri, barları ve eÄŸlence merkezleriyle bütün misafirlerine unutulmaz bir tatil yaÅŸama fırsatı sunacaktır. Red Light District, Dam Meydanı, Amsterdam Kraliyet Sarayı’na yürüme mesafesinde olması, ÅŸehir merkezini tatilciler için oldukça cazip hale getirmektedir. Åžehir merkezini tercih edebilirsiniz. Zaten red light discrict de göreceÄŸiniz ÅŸeyleri hayatınız boyunca unutamayacaksınız diye tahmin ediyoruz. Mesela red light sokaklarında ot içip yürüyebilirsiniz. Ayrıca red light sokaklarında camekanlarda bayanlar göreceksiniz ÅŸaşırmayın.

Amsterdam ile ilgili diğer içeriklerimiz:

AMSTERDAM ÅžEHÄ°R MERKEZÄ° OTELLERÄ°NE ULAÅžIP SON DAKÄ°KA FIRSATLARIYLA HEMEN REZERVASYON YAPMAK Ä°STÄ°YORSANIZ BURAYI TIKLAYIN!

Museum Quarter Bölgesi

Åžehrin güneyinde bulunan, I AM AMSTERDAM simgesiyle ünlü olan bölge, Amsterdam görülmesi gereken müzelerin oldukça yoÄŸun olduÄŸu müzeler bölgesi burasıdır.  Tarihle iç içe olan ÅŸehirde gezilmesi gereken müzeler arasında 2 futbol sahası geniÅŸliÄŸindeki yeÅŸil alan tatilcilerin, gezmesi, dinlenmesi için oldukça ideal bir alandır. Åžehir merkezinden sonra en çok tercih edilen bölgelerdendir.

Museum Quarter Bölgesi, ÅŸehir merkezi kadar pahalı olmamakla birlikte daha uygun fiyatlı bütçede otel arayanlar için oldukça fırsatlar sunan bir bölgedir. Anca bu bölge hosteller için pek tercih edilen bir bölge deÄŸildir. Kafeleri, restoranları ama en önemlisi müzeleriyle meÅŸhur bu bölgeye gitmeden ve I AM AMSTERDAM simgesinin önünde fotoÄŸraf çekmeden Amsterdam’ı gezdim diyemeyeceksiniz.  Van Gogh Müzesi ve Rijkmuseum mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. I amsterdam city card ile bütün müzelere ücretsiz girebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

De Pijp Bölgesi

Bu bölge Amsterdam’a gidip en hesaplı şekilde tatil yapmak isteyenlerin ilk tercih edeceği bölgedir. Turist yoğunluğunun çok olmadığı bu bölge, kafa dinlemek isteyenleri huzurla tatillerini geçirecekleri bölgedir. De Pijp Bölgesinde bulunan oteller ve hosteller oldukça hesaplıdır. Genellikle yerel halkın yaşadığı bölgede eski ve gösterişli mimari hala pek çok evin işlemesinde oldukça dikkat çekmektedir. Çok fazla turistin olmaması ve şehir merkezine yakın olan bu bölge Amsterdam’ı ziyaret edip güzel ve ekonomik bir tatil geçirmek isteyenler için en ideal bölgedir diyebiliriz.

Jordaan Bölgesi

Jordaan bölgesine  Amsterdam’ın  ikinci ÅŸehir merkezi de diyebiliriz. Tek farkı ÅŸehir merkezine göre daha ucuz olmasıdır. Bölgede konaklama seçenekleri için ekonomik pek çok otel ve hostel bulmak mümkündür. Jordaan bölgesi kafeleri, restoranları, barları, eÄŸlence merkezleri, alışveriÅŸ merkezleriyle turistlerin ilgisini çeken en güzel bölgelerden bir tanesidir. Tarihi ve turistik yerleriyle kendisine hayran bıraktıran Jordaan bölgesindeki Anne Frank Evi mutlaka ziyaret edilmesi gerekmektedir. Kanal kenarındaki çok şık evler ve restoranlar ziyaretçilerin muhteÅŸem bir tatil geçirmesine ve bu tatilden unutulmaz anılarla dönmesine neden olacaktır. Amsterdam konaklama hostelleri de burada bulabilirsiniz.

Amsterdam’da Hava Durumu

Amsterdam genel olarak ılıman bir iklime sahiptir. Kışın sıcaklıklar en düşük 3-4 dereceye düşmekte yazın ise 27-28 dereceye çıkmaktadır. Genel olarak ılıman bir iklime sahip olan şehirde gün içinde hava çok çabuk değişebildiği için önlemsiz dışarı çıkmamakta fayda vardır. Yaz saati uygulamasında, güneş batım saati yaz aylarında akşam 9 ile 10 arasında olduğu için tatilciler günü uzun uzun yaşama fırsatı bulmaktadır. Konumu itibariyle Amsterdam kış ayları soğuk geçmektedir. Bu yüzden Amsterdam’da tatil yapmak için en ideal olan aylar Mayıs ve Ekim aylarıdır diyebiliriz.

Amsterdam’da Kiralık Ev Tavsiyesi

Amsterdam her sene binlerce kişinin ziyaret ettiği bir şehirdir. Güzel bir tatil için olmazsa olmaz olan iyi bir konaklama hizmeti tatilin iyi geçmesinde en önemli etkendir.Tatilinizi geçireceğiniz bu güzel şehirde konaklamak için bulabileceğiniz pek çok kiralık daire ve oda bulunmaktadır.

Bütün tatilcilerin bütçesine uygun ev yada oda bulmak mümkündür. Kiralık odalar ve evler ÅŸehir merkezine yakınlığı, sunulan hizmete göre fiyat olarak farklılıklar göstermektedir. Amsterdam özellikle Avrupa’da eÄŸitim alan öğrencilerin konaklaması için yurt mantığında olan hostellerinde kolaylıkla bulunduÄŸu bir ÅŸehirdir. 

Neredekalinir.net ziyaretçilerine özel Airbnb’den 180 TL indirim almak için burayı tıklayın.

Ä°ÅŸte Amsterdam’daki oteller:

Amsterdam Lüks Oteller

Amsterdam tatilcilerin konaklaması için birbirinde lüks amsterdam otelleri bünyesinde barındıran bir ÅŸehirdir. Amsterdam’da nerede kalınır diye düşünüyorsanız yazımızın devamında lüks amsterdam otelleri bulacaksınız. MuhteÅŸem bir tatili lüks otellerle taçlandırmak isteyen ziyaretçiler için birkaç lüks otel ile ilgili bilgiler paylaÅŸacağım. Amsterdam’da kalınacak lüks otellere geçelim. Çok fazla 5 yıldızlı otel ÅŸehir merkezinde bulamazsınız ama en iyi otelleri sizin için derledik.

AMSTERDAM’DA LÃœKS OTELLERE ULAÅžIP SON DAKÄ°KA FIRSATLARIYLA HEMEN REZERVASYON YAPMAK Ä°STÄ°YORSANIZ BURAYI TIKLAYIN!

Rezervasyonunuzu yukarıdaki linke tıklayarak dünyaca ünlü otel servisi booking com dan yapabilirsiniz. Bu kategoride genelde 5 veya 4 yıldızlı otelleri göreceksiniz.

Carane Otel Amsterdam Faralda

Carane Hotel Faralda

Carane Hotel Faralde 50 metre yüksekliÄŸindeki eski liman vincinde süit odalardan oluÅŸan muhteÅŸem bir oteldir. Ziyaretçiler için en ince detaylar düşünülen otelde Amsterdam manzarası eÅŸliÄŸinde müşteriler bu tasarım otelde oldukça güzel zaman geçirmektedir. Otel Dam Meydanı’na, Anne Frank Evi’ne yakın mesafede bulunmaktadır.  Ayrıca otel Buikslotermeerplein alışveriÅŸ merkezine 3,7 kilometre uzaklıkta olması müşteriler için oldukça rahatlık saÄŸlamaktadır. AlışveriÅŸ seviyorsanız bu oteli tercih edebilirsiniz.

Conservatorium Amsterdam

Conservatorium Hotel

The Leading Hotels of the World: Amsterdam’da en iyi otel fiyatları, en iyi fayda oranına sahip olan bu otel müşterileri için pek çok imkanı saÄŸlamaktadır. Conservatorium Amsterdam otel, ünlü Vondelpark ve Museumplein’a 200 metre uzaklıkta olması ziyaretçilerin yürüyüş ile buraları ziyaret etmesine fırsat vermektedir. Ayrıca otel alışveriÅŸ caddesi olan P.C. Hooftstraat’a da yürüme mesafesindedir. Vondelpark’ta yatıp uzanmak istiyorsanız 19. yüzyıldan kalma bu oteli tercih edebilirsiniz.

InterContinental Amstel Hotel Amsterdam

InterContinental Amstel Amsterdam

Amsterdam’da ÅŸehir merkezinde gece hayatı, eÄŸlence ve yürüyüşe düşkün olanların tercih ettiÄŸi bu otel özellikle nehir manzaralı olması en büyük artılarından birisidir. Ayrıca otel Van Gogh Müzesi ve Carré Tiyatrosu’na yürüyerek 5 dakika uzaklıktadır. Kolay ulaşım ile Kraliyet Sarayı’na 10 dakikada ulaÅŸmak mümkündür.  19. yüzyıldan kalan InterContinental Amstel Hotel Amsterdam ı müzeleri seviyorsanız tercih edebilirsiniz.

De L’Europe Hotel Amsterdam

De L’Europe Amsterdam

The Leading Hotels of the World: Amsterdam’ın kalbinde Amsel Nehri’nin kıyısında yer alan bu otel bütün lüks konaklama birimleriyle müşterilerine hizmet vermektedir. Lükslükten taviz vermeyen bu otel pek çok imkanla müşterilerinin sorunsuz otelden ayrılmasına aracı olmaktadır. 17. yüzyıldan kalan De L’Europe Hotel Amsterdam ı lüks seviyorsanız tercih edebilirsiniz.

Pulitzer Hotel Amsterdam

Pulitzer Amsterdam

Pulitzer Amsterdam oteli, birbiriyle bağlantılı 25 kanal evden oluşan Hollanda’nın geleneksel ve modern mimarisini harmanlayıp müşterilerine hizmet veren bir oteldir. Lüks otel, ünlü Prinsengracht ve Keizersgracht kanallarının kıyısındadır. Jordaan mahallesi, Anne Frank Evi gibi gezilecek ünlü yerlere olan yakınlığıyla müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Amsterdam da nerede kalınır bulamadıysanız amsterdam gezinizde bu oteli kesinlikle tavsiye ederiz.

Amsterdam Ucuz Oteller

Amsterdam’da birbirinden lüks oteller bulabileceÄŸiniz gibi ucuz oteller bulmakta mümkündür. Ucuz olan bu otellerden birkaç tanesini sizinle paylaÅŸacağım. Amsterdam’da kalınacak ucuz otellere geçelim. AÅŸağıdaki linkten 3 yıldız otellere ulaÅŸabilirsiniz.

AMSTERDAM’DA UCUZ OTELLERE ULAÅžIP SON DAKÄ°KA FIRSATLARIYLA HEMEN REZERVASYON YAPMAK Ä°STÄ°YORSANIZ BURAYI TIKLAYIN!

Yukarıdaki linkten dünyaca ünlü otel kiralama servisi booking com u kullanarak rezervasyon yapabilirsiniz.

Bilderberg Garden Hotel Amsterdam

Bilderberg Garden Hotel

Oud Zuid, müzeler, kültür ve yürüyüş ile ilgilenen gezginler için harika bir seçenek olan Biderberg Garden Hotel 5 yıldızlı bir otel olup müşterilerine birbirinden farklı ve iyi hizmetler sunmaktadır. Amsterdam’ın sakin bir bölgesinde yer alan bu otel konum olarak pek çok yere yakındır. Bu oteli tercih etmek demek kaliteyi seviyorum demektir.

Grand Hotel Amrâth Hotel Amsterdam

Grand Hotel Amrâth Amsterdam

Amsterdam’ın merkezinde, eskiden deniz ticaretinde kullanılan binada hizmet veren bu otel müşterilerine sundukları hizmetlerle beğeniler alan bir oteldir. Amsterdam Merkez İstasyonu’na 500 metre uzaklıkta olan bu otel özelikle tatilciler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Bu oteli tercih etmek demek iste tarihi seviyorum demektir.

Sofitel Legend The Grand Otel Amsterdam

Sofitel Legend The Grand Amsterdam

Amsterdam’ın kalbinde yer alan bu otel Hollanda kültürü ile Fransız mimarisi birleÅŸtiren 5 yıldızlı bir oteldir. 3 yıldız otellerin yanında adeta bir saraydır. Otel tarihi ÅŸehrin merkezinde, Nine Streets ve Dam Meydanı’na 5 dakikadan daha kısa bir mesafede yer alması Amsterdam’a tatile gelen gezginler için vazgeçilmez bir otel olmuÅŸtur.

Gerçekten çok güzel bir oteldir yukarıdaki resme tıklayarak booking com dan rezervasyonunuzu hemen yapabilirsiniz.

NH Collection Amsterdam Barbizon Palace 

NH Collection Amsterdam Barbizon Palace 

Tarihi unsurları ve modern olanakları harmanlayan bu NH Collection Amsterdam Otel , Amsterdam Merkez İstasyonu’nun karşısında yer almaktadır. Wifi hizmeti, gastoronomik lezzetler ile misafirlerine pek çok fırsatı sağlamaktadır. Booking com sitesinden veya yukarıdaki resme tıklayarak rez. yapabilirsiniz. NH Collection seçebileceğiniz en iyi oteller arasındadır.

Kimpton De Witt Amsterdam

Kimpton De Witt Amsterdam

Merkeze yakın olan Kimpton De Witt Otel Amsterdam , Amsterdam Sehir İstasyonu’na 300 metre uzaklıktadır. Oteldeki restoran ve barın keyfini çıkaran müşteriler için özel otopark bulunmaktadır. İş seyahati yapacaklar için geniş etkinlik ve toplantı alanları bulunan otel en yakın havaalanı olan Schiphol Havaalanı’na ise 20 km mesafededir. Rezervasyon için otelin resmine tıklayıp booking com dan yapabilirsiniz.

Amsterdam tatilciler için unutulmaz bir tatil geçirmek için tercih edilebilecek en güzel şehirlerden biridir. Ailenizle, sevdiklerinizle tarihi ve turistik bir tatil için bu şehre giderek anılarınıza anı ekleyebilirsiniz. Güzel bir tatil geçirmek için rotanıza Amsterdam’ı eklemeyi unutmayın.

Ev kiralamak için airbnb nedir yazımızı inceleyebilirsiniz.

Amsterdam nerede kalınır yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz aşağıda da amsterdam ile ilgili soruları bulabilirsiniz.

Ayrıca amsterdam gezilecek yerler makalemizi de inceleyebilirsiniz. Vondelpark’a uÄŸramayı Heineken Experience müzesini gezmeyi unutmayın 🙂 Ben bütçem yetersiz olduÄŸu için genelde 3 yıldızlı otelleri tercih ettim çok eÄŸlendim ama tabii karar sizin. Amsterdam da nerede kalınır sorularını da aÅŸağıdan inceleyebilirsiniz.

✅ Amsterdam’a gitmek için en uygun zaman nedir?

Soğuktan hoşlanmayanlar için Temmuz ve Ağustos ayları idealdir. Ancak kış aylarında, donmuş kanallarda keyifli dakikalar geçirmek de mümkündür. Detaylı bilgi için tık tık.
Benzer içerikler:
Amsterdam Redlight
Amsterdam’da Ne Yenir?
Amsterdam Gece Hayatı
Amsterdam Gezilecek Yerler
Amsterdam Kanal Turu
Amsterdam Türk Otelleri

Amsterdam Dam Meydanı

✅ Bu haftasonu 3 ve 5 yıldızlı otellerde gecelik konaklama fiyatları hangi nedir?

Ortalama bir 3 yıldızlı otelde gecelik konaklama ücreti 1.300TL civarında iken 4 ve 5 yıldızlı otellerde 3.500TL seviyelerine kadar yükselmektedir. Amsterdam otellerine buradan devam edebilirsiniz. Ayrıca Budapeşte otellerini de incelebilirsiniz.
Benzer içerikler:
Amsterdam Redlight
Amsterdam’da Ne Yenir?
Amsterdam Gece Hayatı
Amsterdam Gezilecek Yerler
Amsterdam Kanal Turu
Amsterdam Türk Otelleri

Amsterdam Dam Meydanı

✅ Konaklamak için en çok tavsiye edilen mahalleler hangileridir?

Oude Centrum ve Canal Belt, ÅŸehir merkezinden sonra en popüler yerleÅŸim alanlarıdır. Amsterdam yerine Prag‘ı da incelemenizi tavsiye ederiz.
Benzer içerikler:
Amsterdam Redlight
Amsterdam’da Ne Yenir?
Amsterdam Gece Hayatı
Amsterdam Gezilecek Yerler
Amsterdam Kanal Turu
Amsterdam Dam Meydanı
Amsterdam Türk Otelleri

✅ Dam medyanı yakınındaki en iyi oteller hangileridir?

Åžehir merkezindeki en iyi oteller Hotel TwentySeven – Small Luxury Hotels of the World, Prinsenhof Suite ve Artist House Amsterdam’dır. Balayı otellerini de inceleyebilirsiniz.
Benzer içerikler:
Amsterdam Redlight
Amsterdam’da Ne Yenir?
Amsterdam Gece Hayatı
Amsterdam Gezilecek Yerler
Amsterdam Kanal Turu
Amsterdam Türk Otelleri

Amsterdam Dam Meydanı

✅ Manzarası en iyi oteller hangileridir?

Manzara önemli diyorsanız; Hotel TwentySeven – Small Luxury Hotels of the World, Hotel Jakarta Amsterdam ve Sir Adam Hotel sizi tatmin edecektir. Belki de Amsterdam yerine Miami’ye gitmeyi planlarsınız ?
Benzer içerikler:
Amsterdam Redlight
Amsterdam’da Ne Yenir?
Amsterdam Gece Hayatı
Amsterdam Gezilecek Yerler
Amsterdam Kanal Turu
Amsterdam Türk Otelleri

Amsterdam Dam Meydanı