Belgrad Gece Hayatı

Belgrad Gece Hayatı
Belgrad Gece Hayatı

Belgrad, Güney Doğu Avrupa’nın en büyük şehri konumundadır. 1.2 milyon nüfusa sahiptir. Eğlence hayatı anlamında oldukça ön plana çıkan şehir kalabalık nüfusun da verdiği artı ile oldukça hareketli mekânlara sahiptir. Belgrad genelinde sokaklar hafta içi en sakin olabilecek saatlerde b ile oldukça hareketli ve canlıdır. İnsanlar saate bakmadan dolaşmak ve eğlenmek için sürekli olarak dışarı çıkar. Gündüzlerin böyle yoğun geçtiği bir şehirde geceleri anlatmak için ise kelimeler yetersiz kalır.  Hem bar anlamında hem de gece kulübü anlamında oldukça aktif olan bu şehir nehirlerin üzerindeki teknelerde bile eğlence düzenleyecek ve katılacak kadar çılgındır. Sabaha kadar süren hareketlilik hiç durmadan aralıksız olarak devam eder. Birbirinden çılgın partilerin düzenlendiği kentte hem eğlenmek hem de topluluklar ile hoş vakit geçirmek son derece muhteşemdir.

Parti Denince Akla Belgrad Gelir

Parti Denince Akla Belgrad Gelir
Parti Denince Akla Belgrad Gelir

Belgrad, bulunduğu coğrafyanın en iyi parti ve eğlence seçeneklerine sahip olan bir şehirdir. Böylesine yoğun olan şehir hali ile söz konusu eğlence olduğunda hakkını fazlası ile verecek imkânlara sahiptir. Özellikle yaz mevsiminde gece eğlenceleri tavan yapar.  Mevsim yaz olmasa bile Belgrad mutlaka her mekânda istediği doluluk oranına sahip olabilir. Belgrad genelinde saat kaç olursa olsun ister gecenin en kör saati ister güneşin en aktif olduğu saat olsun sokakların tıklım tıklım olması insanları şaşırtmamalıdır.

Gece Hayatının Hakkını Veren Şehir Belgrad

Gece Hayatının Hakkını Veren Şehir
Gece Hayatının Hakkını Veren Şehir

Belgrad, her anlamda gece hayatının hakkını sonuna kadar veren bir şehirdir. Gece hayatında Belgrad genelinde oldukça fazla bir çeşitlilikten söz etmek mümkündür. Avrupa’nın eğlence anlamında en önde gelen ülkelerinden bir tanesi olan Sırbistan’ın en hareketli kendi Belgrad’dır. Eğlence tarzı anlamında, misafir ağırlama anlamında, sunumlar anlamında ve mekânlar anlamında oldukça farklı seçenekler yer alır. Farklı eğlenceyi sevenler ve kendine has ülke kültürü görmek isteyenler için Belgrad son derece doğru bir seçenektir. Eğlence mekânı anlamında birbirinden farklı büyülükte yüzlerce mekân bulunur. Hepsi kapasite anlamında birbirinden farklı olan mekânların genelinde kusursuz bir eğlence hizmeti sunulur. Mekânların birçoğunun yerleşim mekânlarına uzak olması nedeni ile de mekânlarda sınırsız ve gece boyunca sınırsız şekilde yapılması mümkün olabilmektedir.

Komşu Ülkelerin Eğlence Tercihi Belgrad

Komşu Ülkelerin Eğlence Tercihi Belgrad
Komşu Ülkelerin Eğlence Tercihi Belgrad

Belgrad eğlence anlamında sahip olduğu kusursuz özellikler ve muhteşem doğası nedeni ile çevre şehirlerin de eğlence seçenekleri arasında ilk sırada yer alır. Öyle ki bugün birçok komşu, sırf eğlence için Sırbistan’a gelmektedir. Adeta fenomen haline gelen bu ülke de bir kere eğlenmeye gelenler bir daha kolay kolay o mekândan vazgeçemez ve tekrar gelir. Her anlamda kusursuz olan eğlenceye insanların yaklaşımı da son derece sıcaktır. Bundan dolayı da her ortamda sıcak samimi ortamlar meydana gelir eğlenmek için gelenler son derece güzel bir ortamda eğlenme fırsatı bulur. Belgrad bu anlamda ülkenin diğer şehirlerinden de yoğun bir göç alır. Barları şehrin dört bir yanına dağılmış şekilde yer alır.  Bu konuda en güzel bilgiyi otel resepsiyonları verir. Yabancılar ve ilk defa gelenler otel resepsiyonundan gidilecek yerler hakkında detaylı bir bilgi veya yol haritası alabilir.

İki Sınıfa Ayrılan Gece Kulüpleri Standartları

İki Sınıfa Ayrılan Gece Kulüpleri Standartları
İki Sınıfa Ayrılan Gece Kulüpleri Standartları

Belgrad’da eğlence mekânları iki farklı sınıfta hizmet verir. Bu mekânlar yazlık ve kışlık olmak üzere ayrılmıştır.  Mayıs ayı ile Ekim ayı içerisinde hizmet veren nehir tekneleri ise oldukça popülerdir. Sana ve Danube isimli nehirlerde tekneler belirli dönemlerde turlar ile eğlence partileri düzenler. Her çeşit katılımcının yoğun ilgi gösterdiği bu teknelerde benzersiz bir parti deneyimi yaşanır. Hem yerli halk anlamında hem de misafir turist anlamında bu tekne partilerine oldukça yoğun bir katılım olmaktadır. Yazlık gece kulüplerinin açık olduğu zamanlarda teknelerde süren bu eğlenceler kışın yerini daha sabit mekânlara bırakır. Kış mevsimine girildiğinde Kasım ayından Nisan ayına kadar kapalı mekânlarda devam eder.  Birçok gece kulübünün girişinde ücret talep edilmez. Yalnız bununla birlikte hemen her mekânda mutlaka rezervasyon seçeneği bulunmaktadır. Rezervasyon tercihinde eğer bar seçeneği kullanılırsa içeride içilen içeceklerden ücret alınmaz. Bunun haricinde localar ve bistrolar için yapılacak rezervasyonlarda alınacak içkiler şişe tarzında sipariş edilebilmektedir. Mekânlarda yer alan her bölümün içki prosedürü ve sipariş seçeneği birbirinden farklıdır.

Belgrad Gece Kulüplerinin Fiyat Seçenekleri

Belgrad Gece Kulüplerinin Fiyat Seçenekleri
Belgrad Gece Kulüplerinin Fiyat Seçenekleri

Mekânların birçoğunda sunulan fiyatlar birbiri ile benzer olmakla birlikte sunulan içkiler anlamında oldukça farklı çeşitlerden bahsetmek mümkündür.  Bira çeşitleri hemen her mekânda 4 – 5 Euro arasında değişir. Single vodka seçenekleri 3 Euro’dan başlar. Single viski 3 Euro’dur. 250 ml. Olarak tercih edilecek şarap 4 Euro’dur. Meyve suyu çeşitleri ve gazlı içecekler 2-3 Euro arası değişir. Redbull seçenekleri 4 Euro’dur. Kokteyl tercih edenler için ise her bir karışım 6 Euro’dan başlar. Premium şişe içecekler 120 – 150 Euro arası değişmektedir.

Belgrad Gece Kulüpleri Tarzı

Belgrad Gece Kulüpleri Tarzı
Belgrad Gece Kulüpleri Tarzı

Belgrad parti ve mekân anlamında oldukça farklı seçeneklere sahiptir. Örneğin mekânların birçoğunda dans için ayrılan pist bulunmaz. Bunun yerine mekânlar daha düze bir konsepte sahiptir ve her alanda isteyenler dans edebilir. Sabit durmak da zorunlu değildir sürekli yer değiştirerek mekânın her yerini gezmek de mümkündür. Gece kulüplerinin birçoğunda kredi kartı ile ödeme bulur. Ancak birçok misafirin bilmediği kural ise her mekânda geçerli olan %10 bahşiş kuralıdır. Mekânlarda zorunlu olan bu kural her masadan tahsis edilir. Şayet misafirlerden eğer bahşiş vermek istemeyen olursa da bu durumda garsonlar o masa ile ilgilenmeyi bırakır.

En Hızlı Yükseliş Gösteren Kulüp The Bank Club

The Bank Club
The Bank Club

Son yılların en hızlı yükseliş gösteren kulübü yaz ve kış mevsimi ayırt etmeden hizmet veren The Bank Club’tır. Haftanın 3 gününde açık olan bu mekân R & B ağırlıklı müzik tercihleri ile sınırsız bir eğlence imkânı sunar.  Birçok müzik severin buluşma yeri olarak bilinen mekân kalabalık topluluklarında yoğun bir şekilde ziyaret ettikleri yer olarak bilinir. Sadece günün belirli saatlerinde açık olan mekâna gece 24.00 ile sabah 04.00 saatleri arasında giriş yapılabilmektedir. Kısıtlı süreyi sınırsız eğlence ile buluşturan mekân bu kısa süre içerisinde hemen her müşterisini tatmin edecek bir eğlence seçeneğine sahiptir. Mekân hızlı gösterdiği yükselişin en büyük ödülü olarak birçok günde en ünlü DJ’leri ağırlama şansını yakalar. Dünya çapında ün kazanmış birçok DJ geçmişte burada konser vermiştir. Bugün hala ünlülerin ve DJ’lerin en uğrak yerlerinden bir tanesi olarak bilinir. Bölge olarak mekân Beton Hala bölgesinde yer alır. Giriş kapısında mekânın Avrupa çapında en iyi mekân olduğuna ait afiş bulunsa da mekân Belgrad geneline bakıldığında son derece ortalama mekân olma özelliklerine sahiptir. Mekanın websitesi için tıklayın.

En Popüler Yazlık Kulüp Freestyler Winter Stage Belgrad

Freestyler Winter Stage Belgrad
Freestyler Winter Stage Belgrad

Yakın zamanda ismini değiştiren kulüp eski bilinen adı ile Tilt’tir. Şehirde Splav Freestyler’in kışlık versiyonu olarak bilinmektedir.  Şuan yeni tasarıma sahip olan mekân aynı zamanda en şık mekân olma özelliğini de eline almıştır. Hizmet anlamından üst sınıflara hitap eden mekân Salı günleri, Perşembe günleri, Cuma ve Cumartesi günleri müşterilerine hizmet vermektedir. Mekânda sunulan eğlencelerde her gece farklı bir konsept yer alır. Farklı temalar müşterilere benzersiz bir eğlencenin de kapılarını açar.  Freestler içerisinde gerçekleşen en çılgın parti ise Salı günleri düzenlenen Sırpça 90 partileridir.  Yer olarak Beton Hala’da yer alan mekâna turistler oldukça yoğun bir şekilde ilgi göstermektedir. Fiyatların yüksek olduğu ülke genelinde bilinir. Mekan hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Şehrin En Kaliteli Kulübü Hype Gece Kulübü

Hype
Hype

2017 yılında hizmete açılan Hype, şuan şehir geneline bakıldığında en kaliteli özelliklere sahip olan gece kulübüdür. Birçok kulvarda oldukça kaliteli gerçekleşen eğlence, birinci sınıf hizmet kalitesine sahiptir. Fiyatları yüksek olan mekâna giriş için 25 yaş ve üzeri şart aranır. Mekânda gelen müşterilerin turist ya da yerli turist olduğuna bakılmadan herkese eşit muamele kuralına yer verilir. BU kapsamda sunulan hizmet son dere kaliteli ve profesyoneldir. Müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutan bu mekân clubber misafir kitlesi anlayışını benimseyerek kısa sürede bu denli ün yapmayı başarmıştır. Çarşamba günleri, Cuma günleri ve Cumartesi günleri hizmete açık olan mekân kutlamalar için de en ideal mekândır. Mekanın websitesi için tıklayın.

Turistlerin Uğrak Noktası Mr. Stefan Braun Gece Kulübü

Mr. Stefan Braun
Mr. Stefan Braun

Bu mekân yaklaşık 20 yıl boyunca aynı isimle hizmet veren bir mekândır. Bu anlamda kentin en uzun soluklu gece kulübü mekânları arasında yer alır. Bu mekân apartmanın 9.ncu katında bulunur ve bu kata özel olarak hazırlan an asansör ile giriş çıkış yapılır. Asansör direk olarak partinin ortasında açılır ve misafirler direk olarak partinin ortasına giriş yapar. Mekân büyüklük anlamında fazla seçeneğe sahip değildir. Oldukça dar ve sıkışıktır.

Mekân haftanın her günü açıktır ve gece 24.00’de açılır sabah 07.00’de kapanır. Enerjisi hiç bitmeyen mekân sık tercih edilen adreslerden bir tanesidir. Birçok mekânın yapmadığı yaslanma barını bu mekân yaparak büyük bir artı kazanmıştır. Mekân hafta içi ya da hafta sonu fark etmeden her gün doluluk oranına ulaşmış bir yerdir. Buraya gelen misafirlerin çoğunluğu ise erkektir. Mekanın websitesi için tıklayın.

Brankow Köprüsünün Ayağında Bir Mekân: Brankow Gece Kulübü

Brankow
Brankow

Brankow köprüsü, bu şehrin en önemli kalıntılarından ve yapılarından bir tanesidir.  Bu mekân R & B ve Hip & Hop tarzında müzik ziyafeti verir. Mekân yaklaşık olarak 200- 250 kişilik bir kapasiteye sahiptir ve tasarım açısından da son derece ilginçtir. Bu mekânda düzenlenen en iyi parti Perşembe günleri düzenlenen partidir. Gündüz saatlerinde kafe olarak hizmet veren mekân gece saatlerinde gece kulübü konseptine bürünür. Kapasite olarak çok büyük olmayan mekân yine de şehrin en dolu mekânları arasında yer almaktadır. Mekanın websitesi için tıklayın.

Belgrad’ın Yazlık Tekne Partileri

Belgrad’ın Yazlık Tekne Partileri
Belgrad’ın Yazlık Tekne Partileri

Belgrad genelinde düzenlenen tekne partileri odlukça meşhurdur. Şehir dışından gelen misafirlerin de yoğun ilgi gösterdikleri bu partiler yaz mevsiminin de vazgeçilmez eğlence mekânlarıdır. Bu tekne mekânları arasında en çok beğenilen tekne Sava Nehri’nde bulunan 20/44 isimli yerdir.  Bu mekân hava koşulları her ne olursa olsun daima açıktır ve hem yaz hem kış mevsiminde hizmet verir. Son derece çılgın partilerin düzenlendiği bu tekne her gün aşırı kalabalık bir kitleye eğlence hizmeti verir. Bu tekne aynı zamanda şehrin en büyük club partilerini de düzenleyen tekne olma özelliğine sahiptir. Havanın kararması bu teknenin daha dikkat çekici hale gelmesini sağlar. Özel ışıklandırmalar ile süslenen tekne gece sabaha kadar aralıksız olarak partilerin verildiği mekândır. Yaz mevsiminde normal şartlarda verilen parti, kış mevsiminde daha korunaklı bölgelerde gerçekleşir. Teknenin kenarları kış koşullarına göre uyarlanır ve kapatılır. Böylelikle dört mevsim aralıksız olarak partiler düzenlenir ve misafirler eğlenir. Bütçe anlamında çok lüks olmadığı için aşırı harcamalar yapılmaz. Orta sınıf insanların rahatlıkla katılabileceği bir parti seçeneklerine sahiptir. Belgrad nerede kalınır yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here