Berlin Gece Hayatı

Berlin Gece Hayatı
Berlin Gece Hayatı

Almanya, eğlence anlamında dünyanın en hareketli ve renkli şehirlerinden bir tanesidir Almanya’nın başkenti olan Berlin, yılın her günü ve her mevsiminde dünyanın dört bir tarafından eğlenmek için gelen misafirlerini ağırlar. Büyük çoğunluğunu tekno müziklerin oluşturduğu gece kulüpleri eğlenmeyi yaşam tarzı haline getiren misafirlerini profesyonel hizmetler ile ağırlar. Berlin genelinde işletilen gece kulüplerinde Cuma akşamından başlayan eğlenceler hiç durmadan gece gündüz aralıksız bir şekilde pazartesi sabahına kadar sürer.

Alışılmışın Dışında Bir Eğlence Hayatı

Alışılmışın Dışında Bir Eğlence Hayatı
Alışılmışın Dışında Bir Eğlence Hayatı

Berlin eğlence merkezleri, alışılmışın dışında tarzları ile dünyanın dört bir yanında merak uyandırmaktadır. Özellikle özgür ruhlu olan ve hoşgörüye sahip olan insanlar bu mekânlar karşısında hayrete düşer. Eğlenceyi sonuna kadar yaşatan bu mekânlar ezber bozan disko konseptleri ile her dönemde en kusursuz eğlenceyi sunmaktadır.

Şehrin Dört Bir Tarafı Eğlence Merkezi

Şehrin Dört Bir Tarafı Eğlence Merkezi
Şehrin Dört Bir Tarafı Eğlence Merkezi

Eğlence mekânları genele bakıldığında oldukça kolay ulaşım imkânlarına sahiptir. Çok farklı bir görünüme sahip olan bu mekânların şehrin her bölgesinde eşit şekilde bulunması ile b u şehrin diğer ülkelere göre farkını ortaya koyan bir durumdur. Her bölgede bulunan farklı eğlence merkezleri turistlerin ve eğlence severlerin geceyi hareketli geçirmeleri ve şehri gezmeleri açısından oldukça avantajlı bir durumdur. Koşturmayı sevenler şehrin dört bir yanını turlayarak her mekânı gezebilir ve her mekânda diledikleri gibi eğlenebilir.

Ezber Bozan Eğlence Tarzı

Ezber Bozan Eğlence Tarzı
Ezber Bozan Eğlence Tarzı

Gece hayatı kültüründe birçok farklı yerde sadece eline içki alan insanlar ayakta müziğe ritim tutarak partiyi sonlandırır. Oysaki Berlin’de bu durum böyle değildir. Gece hayatına adım atmak isteyenler Berlin’de ezber bozan partilerle v e danslar ile karşılaşır. Söz konuşu eğer Berlin’de gece hayatı ise burada yapılan partilerde fetiş kıyafetli dansçılar, sadece iç çamaşırı ile gidilen parti konseptleri gibi birbirinden inanılmaz durumlar ile karşılaşmak olası bir durumdur. Bu nedenle gidilen partiden geri dönmemek için baştan bilgi almak ve konsepte uygun giyinerek hazırlık bir şekilde gitmek her zaman için en iyi seçenek olmaktadır.

Under Ground Partiler

UnderGround Partiler
UnderGround Partiler

Berlin genelinde yer alan eğlence merkezleri Underground konsept anlamında oldukça deneyimlidir. Müziğin ritmi ile dans etmek ve kendini eğlenceye kaptırmak isteyenler bu partilerde sıklıkla boy gösterir. Şehrin genelinde yapılan Underground partiler farklı içerikleri ile de her daim ilgi çekmektedir. Hem Türkiye’den hem de dünyanın dört bir yanından birçok turistin geldiği bu partilerde sınırsız eğlence ve içki ile insanlar unutamayacakları bir gece geçirme fırsatı bulur. Eğlence hayatında yerini almak ve Berlin’de sınırsız bir eğlence yaşamak isteyenlerin bu mekânlara giderken kusursuz bir şekilde hazırlanması gerekir. Şayet bu mekâna gelen insanlar hem giyim konusunda hem saç ve makyaj konusunda son derece lüks ve profesyoneldir. Ortamlara karışabilmek ve yabancılık hissetmemek için olabildiğince özenli bir giyim tarzına sahip olmak gerekmektedir. Kösele ayakkabılar ile rezervasyonlu localarda oturmak, bu tarz yerlerde geçerli olabilecek bir kültür öğesi değildir.

Berlin’de Ünlü Gece Kulüpleri

Berlin’de Ünlü Gece Kulüpleri
Berlin’de Ünlü Gece Kulüpleri

Berlin geneline bakıldığında çok sayıda gece kulübü olduğu görülür. Hizmet anlamında hepsi kusursuz olan bu merkezler sabahın ilk ışıklarına kadar birçok farklı konsept ile misafirlerini eğlendirir. Popüler kültürden oldukça uzak olan bu merkezler daha çok deneysel mekânlar olarak da bilinir. Bu nedenle gitmeye karar verildiğinde mutlaka önceden mekân hakkında bilgi sahibi olmak ve bile isteye gitmek gerekir. Şayet eğlencenin yoğun olduğu bu mekânlarda her türlü alkol ve uyuşturucu kullanımı da oldukça yaygındır. Konsepte göre hazırlanan planlar dâhilinde sürpriz bir şekilde giden misafirler içeride bir uyuşturucu partisi ile bile karşılaşabilir.

En Ünlü Gece Kulübü Berghain & Panorama Bar

En Ünlü Gece Kulübü Berghain & Panorama Bar
En Ünlü Gece Kulübü Berghain & Panorama Bar

Berlin’de nam salan en ünlü gece kulübü olan Berghain & Panorama Bar, ilginç dış mekân tasarımı ile oldukça göze çarpar. Eskiden elektrik santrali olarak hizmet veren bir binanın gece kulübüne dönüştürülmesi ile hayat kazanan bu barın sınırları gerçekten bu şehrin sınırlarını aşmıştır. Dünya genelinden birçok ziyaretçiyi ağırlayan bu bara girmek sanıldığı kadar basit bir olay değildir.

Dışarıdan görülen hali ile hiç renkli değildir ve içeri hakkında kesinlikle kopya vermez. Zaman zaman bu mekânın kapısının önünde 2-3 kilometreye varan kuyrukların olduğu görülür. Elektro partileri ile adını duyuran bu bar aralıksız 72 saat boyunca verdiği partiler ile de adından söz ettirmektedir. Mekâna girmek isteyenlerin kuyruklarda beklemesi ve en az 1 saat gibi bir süreyi burada kaybetmeyi göze alması gerekir. Sıra ile içeri alınan misafirler arasında mekânın algoritma özelliğine uymayan birçok misafir de geri çevrilmektedir. Giden insanların birçoğunun kapıdan geri döndüğü bu mekâna kalabalık erkek toplulukları ile girmek de imkânsızdır. İçeri girebilecek insanlar genelde umursamaz tavra sahip olan ve yerel kültüre göre yaşam tarzı olan insanlardır. Bu kulup ile ilgili detaylı bilgi ve yorumlara buradan ulaşabilirsiniz.

Underground Partilerin Noktası Lab Oratory

Lab Oratory
Lab Oratory

Berghain ile komşu olan Lab Oratory, Berghain ile aynı binada yer almaktadır. Underground parti anlamında gerçekten Berlin’de sınırları son derece zorlayan partilere ev sahipliği yapar. Özellikle seks partilerine ilgi duyanlar bu mekânın kapısından ayrılmaz. Normal dönemde kadınların mekâna alınmadığı bu gece kulübü sadece yılın belirli dönemlerinde düzenlediği özel partilerde kadınların mekâna girişine izin verir. İçeri giren davetlilerin ise kesinlikle yanlarında uyuşturucu ve sigara gibi zararlı madde bulundurmamalar ve parfüm sıkmaları gibi kurallara uyması gerekir.

Lab Oratory’e girişte yaş sınırı vardır. 18 yaş altı gençlerin bu mekâna girişi yasaktır. Bunun haricinde eğer o gece seks partisi düzenlenmiş ise içeriye iç çamaşırı haricinde bir kıyafet ile girilmesi de yasaktır. Bu durumda yanlarında getirdikleri bütün eşyaları bir poşete koyan misafirler sadece iç çamaşırları ile kaldıklarında kendilerine verilen bir bileklik ile içeriye alınır. Mekanın websitesi için tıklayın.

Dikkatleri Üzerine Çeken KitKat Club

KitKat Club
KitKat Club

Berlin’de en çok ilgi gören bir diğer mekân olan Kitkat Club, farklı temaları ile misafirlerini eğlendiren eğlence merkezlerinden bir tanesidir. Cuma günü, cumartesi günü ve pazar günü bu mekânda farklı konseptte partilere yer verilir. Ancak genele bakıldığında Berlin genelinde seks partileri konseptinde en çok tercih edilen kulüptür. Bu yönü ile Lab Oratory’e benzetilen bu merkez oraya bakarak daha masumdur. Kadınların yanı sıra trans insanların da bu mekâna girişine izin verilmektedir.

Merkezde düzenlenene partilerin konseptleri sürekli değiştiği için her gün farklı bir parti verilir. Bu nedenle gitmeden önce mutlaka bilgi alarak konsepte uygun şekilde giyinmek gerekmektedir. En çok verilen parti konseptleri arasında üstsüz partiler, fetiş partileri, kostüm partileri gibi farklı temalar yer alır. Buna rağmen herkesin sadece eğlenmek için oraya gitmesi nedeni ile mekânda kesinlikle taşkınlık gibi durumlar görülmemektedir. Diğer mekânların aksine bu mekâna kalabalık erkekler de girebilmektedir. İçeride birçok farklı durumun görülebileceği mekânda masaj odası, yüzme havuzu, asma kat, dans pisti gibi farklı bölgeler yer alır. İçeride yer alan asma kat bölümü daha çok seks odaklı aktivitelerin gerçekleştiği bölüm olarak bilinir. Mekanın websitesi için tıklayın.

Saygın Bir Gece Kulübü: Tresor

Tresor
Tresor

Berlin genelinde yer alan en büyük mekân olan Tresor, saygın özellikleri ile de dikkat çeken bir yapıdır. Oldukça eski bir tarihe sahip olan bu mekân yıllarca birçok ünlü sanatçının da ziyaret ettiği ve katkıda bulunduğu bir yer olarak göze çarpar. Dış merkez olarak terk edilen bir enerji santrali olan Tresor, özensiz konsepti ile ilk gidenler için tam bir korku tüneli görünümündedir. Kalabalığın hiç dinmediği bu mekânda herkesi büyüleyen bir renk şöleni ve ses sistemi bulunmaktadır. Yeni ortamlar keşfetmek ve yeni arkadaş edinmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettikleri bir mekândır.

Tresor, Berghain’in de kuruluşuna öncülük etmiştir. Diğer gece kulüpleri gibi girişinde uzun kuyruklar oluşur. En doğru zamanı tercih etmek isteyenler cuma ve cumartesi günleri bu mekânı tercih ederek sınırsız bir eğlenceye dâhil olabilir. Bu mekâna girmek için misafirlerde birçok farklı özellik aranmaktadır. En başta sakin olmak, özensiz bir giyime bürünmek, oldukça neşeli ve keyifli görünmek, merakı gizlemek, gelen her türlü soruya son derece sakin bir şekilde cevap vermek bu mekâna giriş için gereken kurallardan sadece birkaçıdır. Mekanın websitesi için tıklayın.

Sadece Eğlenmek İsteyenlerin Tercihi WaterGate

WaterGate
WaterGate

Berlin genelinde adı geçen ve en güzel kulüplerden bir tanesi olarak adlandırılan bir diğer kulüp Watergate’dir. Amacı sadece eğlenmek olanlar bu mekânı tercih ederek doyumsuz bir eğlenceye dâhil olabilir. Dünya genelinde üne sahip olan birçok DJ’in yer aldığı partilerde insanlar rahatlıkla eğlenme fırsatı bulur. Manzarası nere bakan bu merkezde tekno partiler oldukça meşhurdur. Eğlenmek isteyenlerin Cumartesi gününü iple çektiği bu mekâna 21 yaş altındaki gençler için giriş yasağı bulunur. İçeri girişlerde ise kimlik gösterilmesi zorunludur. Girişler esnasında bayan ve erkeğin aynı sayıda olmasına özen gösterilir. Eşitliği sağlamak adına aşırı kalabalık şekilde gelen bayanlar ya da erkekler bu şekilde kulübe girememektedir. Mekâna giriş için istenilen kıyafet şartı da diğer merkezler ile hemen hemen aynıdır. Mekanın websitesi için tıklayın.

İlginç Kombinleri Bir Araya Getiren Sisyphos

Sisyphos

Sisyphos, hem farklı mekân yapısı hem de konsepti ile her Berlin’e gidene mutlaka görmesi için ısrar edilen bir mekandır. Berlinlilerin kendi aralarında Alice Harikalar Diyarı olarak adlandırdıkları bu mekan, boş bir otobüs, kum gölü, pizza dükkanı, labirent alanları gibi birçok farklı alana sahiptir. Mekânın geçmişte ise köpeklere mama üreten bir fabrika olduğu bilinir. Mekân iki haftada bir mutlaka büyük bir parti düzenlemektedir. Dışarıdan köyü andıran bu kulüp, orijinal bir mekân görmek isteyenler için oldukça tavsiye edilen bir mekândır. Sisyphos’da çılgınca eğlenmek isteyenler hafta sonunu bekler. Konum olarak biraz uzak mesafede yer almasına rağmen burada da uzun giriş kuyruklarından bahsetmek mümkündür. Mekanın websitesi için tıklayın.

Sınırsız Tekno Eğlencenin Adresi Golden Gate

Golden Gate
Golden Gate

Berlin’e gitmeyenler bile mutlaka Golden Gate ismini duymuştur. Oldukça ünlü bir gece kulübü olan Golden Gate’de eğlence Perşembe günü başlar ve pazartesi günü sona erer. Son derece özensiz olan bu mekân dekorasyon anlamında da oldukça minimaldir. Dekorasyon açısından birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratan bu mekân eğlence konusunda oldukça iddialıdır. Ağırlıklı olarak yerel DJ’lerin sahne aldığı bir mekândır. Mekanın websitesi için tıklayın.

Çılgın Partilerin Mekânı About Blank

About Blank
About Blank

About Blank denince akla gay partisinin geldiği bu mekân Berlin’de cinsiyet farkı yaşayan insanların toplandığı bir mekândır. Farklı konsepti ve partileri ile dikkat çeken mekânda fotoğraf çekmek kesinlikle yasaktır. Birçok mekâna yakınlığı ile bilinen About Blank hafta sonu boyunca sınırsız eğlence isteyenler için son derece güzel bir mekândır. Girişte uzun kuyrukların oluşması ile birlikte giriş konusunda da oldukça büyük sıkıntılar yaşanır. Mekanın websitesi için tıklayın.

Berlin’de nerede kalınır makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here