Almanya’nın metropol ÅŸehirlerinden olan Berlin, hem gece hayatı hem de kültürel anlamdaki zenginliÄŸi ile öne çıkmaktadır. Berlin’e ziyaret edeceklerin kafasında bulunan ‘Berlin’de nerede kalınır?‘ sorusunu buradaki farklı listeyle çözebileceksiniz. Yazımızda anlatılmayan bir ÅŸeyi merak ediyorsanız yorum bölümünden sorarsanız daha önce Berlin’e gitmiÅŸ gezginlerimiz en kısa sürede yanıtlayacaktır.

Almanya’da özel bir yere sahip olan Berlin, konum ve bünyesinde barındırdıkları kültürel miraslarla hem Avrupa’dan hem de dünyanın diÄŸer kıtalardan bol bol ziyaretçi çekmektedir. 4 milyona yakın insanın yaÅŸadığı ÅŸehirde uygun ya da lüks otellerin yanı sıra kiralık evlerde konaklama için tercih edilmektedir.

Berlin Nerede Bulunmaktadır?

Berlin, Almanya’nın kuzeydoÄŸusunda yer almaktadır. Almanya’nın en büyük ÅŸehirlerinden olan Berlin, Almanya Federal Cumhuriyeti’nin 16 eyaletinden bir tanesidir. 4 milyona yakın nüfusu olan Berlin, hem Almanya’nın hem de Avrupa’nın önemli ÅŸehirlerindedir. Berlin’de hem havaalanı hem de havalimanı bulunduÄŸundan ulaşım imkanları geniÅŸtir.

Güncel Otel Fiyatları Haritası

Booking.com

Kışın Berlin’e Gitmek

Berlin Avrupa’nın karasal ikliminde kaldığı için sıcaklıkları -20 dereceye kadar düşmektedir. Metropol bir ÅŸehir olduÄŸu için Berlin’de hayat devam etmektedir ama iÅŸ hayatından baÅŸka dışarıda çok az insan görülmektedir. EÄŸer Berlin’e gitmeyi düşünüyorsanız bu zamanları çok tercih etmeyin ama Berlin’deki en ucuz otel fiyatları da kış ayında görülmektedir.

Berlin’de Gece Hayatı

Berlin’in gece hayatı Avrupa’da oldukça meÅŸhurdur. Berlin’deki gece kulüplerin tek amacı vardır; sonuna kadar eÄŸlenmek. Farklı gece mekanlarının bulunduÄŸu ÅŸehirde 48 saat kulüpten çıkmayan insanlarda bulunuyor. Berlin’in ünlü gece mekanları olan Watergate, Chalet, Charles gibi mekanlar hem Avrupa’da hem de dünyada adından bolca söz ettirmiÅŸtir. Berlin’deki gece hayatına 24 saat metro desteÄŸi bulunmaktadır. Berlin’in gece hayatlarının ortası yoktur ya çok seversiniz ya da nefret edersiniz.

Berlin Kiralık Ev Tavsiyesi

Berlin şehrinin kültürel, eğlence ve fuar konusundaki zenginliği sayesinde hem oteller hem kiralık evler bulunmaktadır. Otellerden sıkılan ya da otellerde yer bulamayan her insana kiralık evleri önermekteyiz.  Bölgede bulunan kiralık evlere Airbnb sitesinden veya airbnb nedir yazımızdan ulaşabilirsiniz. Kiralık evlerin avantajları otellere nazaran daha çoktur; hem uygun olması hem sıkıcı olmaması hem de seyahat amacını gidermesi kiralık evleri cazip kılıyor.

Neredekalinir.net ziyaretçilerine özel Airbnb’den 180 TL indirim almak için burayı tıklayın.

Berlin’de Lüks Oteller

Berlin’de lüks oteller, hem Berlin konumuna hem de kültürel etkinliklere yakınlığı ile farklı avantajlara sahiptir. Ãœnlü aışveriÅŸ merkezlerine yakın olan bu lüks oteller, rakiplerine göre rahat bir tatili misafirlerine sunmaktadır. Berlin’de bulunan ve lüks de olan otelleri şöyle sıralayabiliriz;

Hyperion Hotel Berlin

Hyperion Hotel Berlin
Hyperion Hotel Berlin

Berlin’in en lüks otelleri arasında yer alan bu otel, yüksek konfor, modern mimari tasarımı, klasik mobilyalar, muhteÅŸem manzara, harika dış görünüm, geniÅŸ odalar, oldukça uzun restoran ile misafirlerine hizmet sunmaktadır. Güntzelstrasse Metro Ä°stasyonu’na çok yakın bir mesafede bulunan lüks otel, misafirlerine Berlin’de harika bir deneyim yaÅŸattırıyor. Birbirinden farklı hizmetler ile misafirlerini çeken Hyperion, kahvaltsının da Avrupa’da önemli noktada bulunduÄŸunu belirtmek gerekiyor. Hızlı Wi-Fi, her saat oda servisi, özel odalar, çay/kahve ikramları, etkileyici lobisi ile misafirlerine lüks bir tatil sunuyor.

Sir Savigny Hotel

Sir Savigny Hotel
Sir Savigny Hotel

Konum olarak Berlin merkezine biraz uzak olan bu otel, Charlottenburg bölgesinde yer almaktadır. Otelin benzersiz olması lüks bir tatil yapmak isteyenler için harika bir fırsat. Modern tarzdaki mobilyaları, lüks kahvaltısı, farklı ikramları, özel ahÅŸap dokumaları, her daim oda servisi, özel odaları geniÅŸ barı ile hayalindeki tatili geçirmek isteyenlerin ilk tercihi Sir Savigny Hotel olacaktır. Otel, Kurfürstendamm alışveriÅŸ caddesine yaklaşık 500 metre uzaklıkta bulunuyor. Ortak bir alanda konumlanması, kültürel ve sanatsal yerlere yakınlığı ile cazip durumda bulunmaktadır. Berlin’de bulunan çoÄŸu raylı ulaşıma 10 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Hem ulaşım hem ortak konum hem de lüks bir yaÅŸam sunması, oteli vazgeçilmez kılıyor.

Hotel Palace Berlin

Hotel Palace Berlin
Hotel Palace Berlin

Berlin’in lüks otelleri arasında yer alan bu otel, modern dekor, ses yalıtımına sahip odalar, sanata verilen önceliÄŸi gösteren tablolar, yardımsever çalışanlar ile misafirlerine en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyorlar. Otel, Berlin Hayvanat Bahçesi, Wittenbergplatz Metro Ä°stasyonu, KaDeWe ve Bikini Berlin AlışveriÅŸ Merkezi gibi yerlere yakın konumda bulunmaktadır. Berlin’deki en iyi puanlamaya sahip bu otel, fitness merkezine, yaÅŸam odalarına, saÄŸlık merkezine, özel odalara, çok hızlı Wi-Fi ağına ve ÅŸehir manzarasına sahiptir. Özel park alanına sahip bu otel, hem seyahat hem de ticari amaçlı gelenler için en iyi otel.

Pullman Berlin Schweizerhof

Pullman Berlin Schweizerhof
Pullman Berlin Schweizerhof

Berlin’in merkezi kısmında bulunan bu otel, KaDeWe, Europa-Center, Wittenbergplatz Metro Ä°stasyonu ve Kurfürstendamm AlışveriÅŸ Merkezine yakınlığı sayesinde müşterilerin ilgi duyduÄŸu oteller arasındadır. Ayrıca otel, ulaşım konusunda da avantajlıdır; Pullman Berlin Schweizerhof, Zoologischer Garten S-Bahn Tren Ä°stasyonu’na çok kısa mesafede bulunmaktadır. Otel çok iyi ÅŸekilde donatılmıştır. Hem modern hem de klasik yapı birleÅŸtirilerek misafirlerine sunulmuÅŸtur. Toplantı odalarının geniÅŸliÄŸi, odaların konforlu olması, çalışanların yardımseverliÄŸi, harika bir kahvaltı hizmeti, yüzme havuzu gibi alanlarla misafirlerini mest etmektedir. Ayrıca otel, konaklama sitelerine göre 9 barajını aÅŸan lüks oteller arasındadır.

Steigenberger Hotel am Kanzleramt

Steigenberger Hotel am Kanzleramt
Steigenberger Hotel am Kanzleramt

Berlin merkezine çok yakın konumda bulunan bu otel, Alman Parlamento binasının yakınında bulunmaktadır. Otel, konum olarak avantajlı durumda bulunmaktadır. Alexanderplatz, Kurfürstendamm ve Postdamer Platz’a çok yakın bir yerde bulunmaktadır. Otele ulaşım ya da otelden sonraki ulaşım da caziptir. Berlin Ana Ä°stasyon otelin hemen yanındadır. Berlin Tegel Havaalanı ise otele çok kısa mesafededir. Otelin içerisi de lüks bir yaÅŸam ile doludur. Misafirlerin hepsi otelde rahatça konaklayabilecek, kaliteli vakit geçirecek ve tatilini doya doya yaÅŸayacak durumda bulunmaktadır.  Özel otopark, kaliteli oda servisi, yardımsever personel ile misafirlerine kaliteli hizmet veren otel, çiftler tarafından bolca tercih edilmektedir. Berlin’deki lüks oteller sıralamasında öncü konumdadır.

Berlin’de Ucuz Oteller

Berlin merkeze yakın ve fiyatı da oldukça uygun olan bazı oteller bulunmaktadır. Fiyat performans bakımından oldukça iyi konumda olan bu oteller, kısa süreli dinlenmek ve seyahat amacını gidermek için ideal bir konumda bulunuyor. Berlin’de ucuz oteller sırayla ÅŸu ÅŸekildedir;

Centro Hotel Kurfürstendamm

Centro Hotel Kurfürstendamm
Centro Hotel Kurfürstendamm

Berlin’in ÅŸehir merkezinde yer alan ve oldukça da geniÅŸ olan otel, hem konforu hem de avantajları bir arada misafirlerine sunuyor. Piyasaya göre oldukça uygun olan bu otel, KaDeWe ve Kurfürstendamm yerlerine yakındır. Lüks bir kahvaltı deneyimini sunan otel, bölgedeki ucuz oteller arasında popüler noktada bulunuyor. Etkin özellikleri sayesinde müşterilerin ilk seçeneÄŸi olan otel, otopark, kahvaltı, hızlı Wi-Fi ağı ile misafirlerine özel hissettirmeye devam ediyor. 4 yıldıza sahip otel, ünlü Wittenbergplatz Metro Ä°stasyonları’na yakın konumdadır.

Hotel California Kurfürstendamm 35

Hotel California Kurfürstendamm 35
Hotel California Kurfürstendamm 35

Çok ÅŸirin bir otel olan Hotel California Kurfürstendamm 35, 1897 yılından bu yana hizmet veren 4 yıldızlı bir oteldir. Buram buram tarih kokmasının yanında modern mobilyalara sahip bu otel, toplantı salonlarına, konforlu odalara ve lüks bir kahvaltıya sahiptir. Merkezi bir noktada bulunan otel, ulaşım konusunda da oldukça iyidir. Garten Tren Ä°stasyonu’na yaklaşık 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Tegel Havaalanı’na arabayla 20 dakikada bulunan bu ucuz otel alanında lider konumdadır. Seyahat edecekler, otelin hem merkezi hem de konforlu olmasını istiyorsa Hotel California Kurfürstendamm 35 bakmaları gerekir.

Best Western Plus Plaza Berlin Kurfürstendamm

Best Western Plus Plaza Berlin Kurfürstendamm
Best Western Plus Plaza Berlin Kurfürstendamm

Berlin merkeze biraz uzak olan bu otel, Berlin’deki ünlü Kurfürstendamm’da yer almaktadır. Şık mekan tasarımı ile özenle düşünülmüş bir otel olan Best Western Plus Plaza Berlin Kurfürstendamm, etkileyici ve doyurucu bir kahvaltıya, harika odalara, ses geçirmez duvarlara ve kolay ulaşıma sahiptir. Otele yakın konumda bulunan metro istasyonları yaklaşık 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Seyahat, ticari, eÄŸitim ya da organizasyon için gelenlerin ucuz ve lüks otelleri sıralamasında baÅŸta gelmektedir.

Scandic Berlin Kurfürstendamm

Scandic Berlin Kurfürstendamm
Scandic Berlin Kurfürstendamm

Berlin merkezinde konaklamak isteyen tüm misafirlerin ilk tercihi arasında yer alır. Cazibe noktaları sayesinde avantajlı olan otel, ünlü Kurfürstendamm caddesine ve Berlin Hayvanat Bahçesine oldukça yakındır. Ulaşım konusunu düşünenler için ise, hem otelin otoparkı mevcuttur hem de otelden havaalanına arabayla 25 dakikada gidilmektedir. Zengin kahvaltı içeriğiyle tüm müşterilerine kaliteli bir hizmet vermeyi amaçlayan otel, yardımsever personel, geniş restoran, etkileyici lobi gibi hizmetleri de bulunmaktadır.

NH Berlin City West

NH Berlin City West
NH Berlin City West

Wilmersdorf semtinde yer alan bu otel, Berlin’in tüm yerlerine kolay bir ulaşım saÄŸlayan noktada bulunuyor. GeniÅŸ park alanı, metro istasyonuna yakınlığı, kahvaltının güzel olması, odaların kullanışlı olması, konforlu hizmet, yardımsever personel, yaÅŸam odaları gibi alanlarla avantajlı ve cazip konumdadır. Berlin Hayvanat Bahçesi ya da özel caddelere çok yakın bulunan otel, oldukça uygun ücreti bulunmaktadır. Berlin’de otel arayanlar için ideal bir seçenek NH Berlin City West’tir.

Turistlerin gözünde önemli bir yere sahip olan Berlin, yaz mevsiminin en güzel tatil geçirebilecek yerleri arasındadır. Ãœnlü cadde ve alışveriÅŸ merkezlerine bol bol turist gelen Berlin’de yaÅŸam da oldukça hızlı akmaktadır. Bu yaÅŸam döngüsü sırasında konaklama problemi yaÅŸamak istemeyenlere altın deÄŸerinde bilgiler önerdik. Ä°nsanların kafasından bulunan ‘Berlin’e nasıl gidilir?’ ya da ‘Berlin’de konaklama nasıl olur?’ sorularını açığa çıkartıp en iyi sonucu vermeye çalıştık.