Boston Gece Hayatı

Boston Gece Hayatı
Boston Gece Hayatı

Boston, bir üniversite kentidir. Haliyle bu kentte eğlencenin en önemli merkezidir. Kentte öğretim gören binlerce öğrenci günün boş vakitlerinde bu mekânlarda eğlenir. Öğrencilerin verdiği hareketlilik ile son derece hareketli bir eğlence hayatı bulunan kent her anlamda popülerliğini korur. Hemen her mekânın önünde eğlence severler uzun kuyruklar oluşturur. Özellikle saatler akşamı gösterdiğinde birçok mekâna giriş imkânsız olur. Uzun kuyrukları geçmek ve yer bulmak oldukça zordur. Hafta içi veya hafta sonu hiç fark etmeden bu kentte aralıksız eğlence devam eder. Boston’da yaz veya kış olması eğlencenin yavaşlamasında bir engel teşkil etmez. Burada yaşayan halk hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde eğlence mekânlarına akın eder. Kışın en soğuk günlerinde bile mekânların önünde kuyruğa girmiş insanlar görmek bu kent için son derece doğal bir durumdur. Eğlence konusunda kent oldukça çeşitlidir. Bazı mekânlarda Türkçe şarkıların bile çalındığı olmaktadır. Bunun yanında geceyi eğlenmek yerine kültürel aktivitelerde geçirmek isteyenler için de son derece farklı seçenekler yer almaktadır.

Boston’da Gece Kulübü Seçenekleri

Boston’da Gece Kulübü Seçenekleri
Boston’da Gece Kulübü Seçenekleri

Boston hem eğlence hem de gece kulübü anlamında sayısın kulüp ile misafirlerine mükemmel bir ev sahipliği yapar. Eğlence anlamında tamamen sınırsız olan bu kent mekân konusunda da oldukça çeşitlidir. Burada kalan ve eğlenmek isteyen insanlar mutlaka kendilerine uygun bir mekân bularak eğlenmenin bir yolunu bulabilir. Her konuda cazip olan kentte her bütçeye uygun da bir mekân bulunmaktadır. Genel olarak kent pahalı olsa da mekânların bazılarında ucuz içki servisinden faydalanmak mümkün olabilir. Eğlence mekânı anlamında Cambridge ön plana çıksa da kentin diğer yerleri olan Theatre District, ChinaTown ve Faneuil Hall gibi bölgelerde de oldukça önemli eğlence mekânları yer almaktadır. Her biri değişik bir atmosfere sahip olan mekânlar sabaha kadar sundukları eğlence seçenekleri ile de misafirlerine unutulmaz bir gece yaşatmak konusunda oldukça iddialıdır. Kent genelinde hemen her sokakta mutlaka bir eğlence mekânı yer almaktadır.

Bira Tadım Fabrikaları

Bira Tadım Fabrikaları
Bira Tadım Fabrikaları

Amerika genelinde oldukça yaygın olan bira kültürünün bir sonucu ülkenin birçok bölgesinde bira üretimine neden olan bir durumdur. Boston çevresinde yer alan birçok fabrika birbirinden farklı tatlarda biraları üreterek mekânlara dağıtımını yapar. Ülkeye dışarıdan gelen turistlerin de bu mekânları görmesi ve biraların tadına bakması için fabrikalar çeşitli turlar düzenler. Bu turlar ile turistler belirli dönemlerde bu fabrikaları ziyaret eder ve bira tadım etkinliklerinde yer alır. Samuel Adams Bira Fabrikası, Harpoon Bira Fabrikası gibi büyük bira üretim haneleri belirli dönemlerde turist akınına uğrayan önemli yerler arasında yer alır. Bunun yanında Everett ve Chelsia gibi bölgelerde daha küçük çaplı bira üretim alanları da bulunur. İsteyenler her fabrikayı sıra ile gezmek için firmaların araçlarını tercih edebilir ve daha fazla bira tadımı yapabilir.

Boston’un Kahve Tadım Merkezleri

Boston’un Kahve Tadım Merkezleri
Boston’un Kahve Tadım Merkezleri

Boston’da gece gezmesi yaparken aniden insanların canı kahve çekebilir. Hemen her ortamda kahve bulmak ve sipariş vermek mümkündür. Şehrin belirli bölgelerinde yer alan ve hizmet veren Dunkin Donuts mağazaları günün hangi saati olursa olsun taze kahve hizmetini sunar. Kahve tadımının en doğru adresi olan bu mağazalar birbirinden farklı kahve seçenekleri ile müşterilerini her koşulda en memnun eden adresler arasında yer almaktadır. Ülke genelinde kahveye karşı aşırı ilgi duyan insanlar bu mekânı sık bir şekilde ziyaret eder. Ülkenin bir diğer önemli kahve alternatif şirketi olan StarBucks’da ülke genelinde tüketilen kahvenin önemli bir kısmını karşılar. Birçok mekâna alternatif olarak hizmet veren bu firma arkadaşları ile sakin bir akşam geçirmek ve kahve eşliğinde sohbet etmek isteyenler için son derece doğru bir tercih olarak ön plana çıkar.

Sokak Festivalleri ve Etkinlikler

Sokak Festivalleri ve Etkinlikler
Sokak Festivalleri ve Etkinlikler

Boston’da her yer eğlencedir. Her alanda mutlaka bir eğlence unsuru göze çarpar. Böylesine canlı bir şehir her anlamda birbirinden farklı eğlence seçenekleri ile misafirlerini ve halkını her koşulda eğlendirmeyi başarır. Mekânlara gitmek istemeyenler v e farklı eğlence arayanlar sokak eğlencelerine dâhil olarak buralarda son derece eğlenceli zaman geçirebilirler. Hemen her sokakta gerçekleşen festival tadında eğlenceler insanlara unutulmaz bir eğlence fırsatı sunabilir. Bu konuda şehrin yerel internet sitesi şehirde gerçekleşecek her türlü organizasyona dair önceden bilgi yayını yapar. Bu adreslerden takip ederek insanlar hangi gün nerede nasıl bir eğlence veya etkinlik düzenleneceğine dair bilgi sahibi olabilirler. Otelde sıkılanlar için son derece iyi alternatifler sokak etkinlikleri ile insanlara sunulur.

Boston’un Dive Barları

Boston’un Dive Barları
Boston’un Dive Barları

Boston’da D ive bar anlamında birbirinden farklı mekân seçenekleri yer alır. Hem salaş hem de son derece ucuz olan bu mekânlar öğrencilerinde en uğrak noktasıdır. İçecek anlamında son derece çeşitli olan mekânlarda insanlar diledikleri gibi eğlenme fırsatını yakalayabilirler. Hem gündüz hem de gece gidilebilen mekânlarda sınırsız eğlenmek oldukça ucuzdur. Giriş ücretsizdir ve içeride sunulan içeceklerden çok az miktarda hesap alınır. Ara sokaklar bu anlamda oldukça fazla seçenek sunar. Dar sokaklarda bulunan mekânlar kuytu olarak görünse de kalite ve hizmet anlamında oldukça kalitelidir.

Sullivan’s Top

Sullivan’s Top
Sullivan’s Top

Mekân North End ile Banknorth Garden’e oldukça yakın bir mesafede yer almaktadır. Mekânda misafirlere sunulan içkiler geri dönüşümlü şişeler ile verilir. Bu şişelerde yer alan biralar 2-3 dolar arasındadır. Son derece ucuz olan içkiler öğrencilerin ve yerel halkın sıklıkla bu mekânı tercih etmesini sağlar. Amerika genelinde bira ve alkol tüketimi bir hayli fazladır. Bu nedenle birçok mekânda bira ikramı bulunmaktadır. Bira sevenler tercih edecekleri birçok farklı bira ile geceyi en güzel şekilde eğlenerek geçirebilir.

Sligo Pub

Sligo Pub
Sligo Pub

Bu mekân da ucuza eğlence isteyenler için alternatifler arasında yer alır. Davis Meydanı’nda yer alan bu mekân içinde plastik bardakta içki ikramı yapılır. Fiyatlar son derece ucuzdur ve hizmet kalitelidir. Öğrencilerin ve düşük bütçeli halkında akın ettiği mekân ilginç tasarımı ve güzel ortamı ile ilgi odağıdır. Birçok büyük mekâna alternatif olan mekân sakin bir akşam geçirmek ve sadece alkol içmek olanlar için en güzel tercihler arasında yer alır.

Yerel Müziğin Adresi Cantab Lounge

Cantab Lounge
Cantab Lounge

Bu mekân Cambridge’de yer alır.   Yerel müzik sevenler ve farklı deneyim yaşamak isteyenler için en güzel mekânlardan bir tanesidir.  Central Square İstasyonuna yakın bölgede yer alan mekânda gençler ve turistler müzik dinlemek ve eğlenmek için akşam saatlerinde yerini alır. Yoğun bir müşteri temposuna sahip olan mekânda birbirinden güzel müzik türleri v e danslar eşliğinde güzel bir gece geçirmek mümkün olur. Özellikle cadde kenarlarını süsleyen rengârenk sokak lambaları bölgede gezen insanlara da güzel bir zaman geçirme şansı verir. Bu sevimli lambaların altında dans eden birçok insan görmek ve bunlara katılmak da unutulmayacak anıların yaşanmasına sebep olur.

Four-Handed İllusions: An Intimate Evening of Laughs & Wonder

Four-Handed İllusions
Four-Handed İllusions

Geceyi farklı bir mekânda geçirmek eğlenceye en komik hali ile şahit olmak isteyenler için en doğru mekândır. Birbirinden eğlenceli sahne şovları ve dans gösterileri gece boyunca katılımcılara unutulmaz anılar yaşatır. Doğum günü partileri ve özel gün eğlenceleri için de rahatlıkla tercih edilebilecek olan bu mekânda sınırsız eğlence seçeneği sunulur. Sihirbazlar, komik şovmenler gece boyunca en profesyonel hali ile izleyicilerin karşısına çıkar. Her türlü içeceğin bulunduğu mekânda hem müzik anlamında hem de ikram anlamında son derece tatmin edici bir hizmet sunulmaktadır. Sayısız mezeler ile masalara getirilen yiyecek ve içecek çeşitleri misafirlerin ilk defa tadacakları birçok farklı lezzet ile karşılaşır. Mekâna girişlerde rahat etmek ve dışarda kalmamak için önceden rezervasyon yaptırmak en mantıklı seçenektir. Birçok gece kapıda uzun kuyruğa neden olan konuklar içeri giremeden tekrar evlerine dönmek zorunda kalabilirler.

Cocktails & Cannoli

Cocktails & Cannoli
Cocktails & Cannoli

Hem yürüyüş yapmak hem de farklı kültür öğelerini görmek için tercih edilebilecek en güzel mekânlardan bir tanesidir. Gündüz gezilerinin kalbi olan bu merkezde Boston’a ve ülkeye özgü birçok kalıntı yakından görülebilir. Farklı lezzetleri ve içecekleri ile misafirlerini ağırlayan bu alanda bulunan geniş yürüyüş parkı da misafirlerin hava almaları için en ideal alanlardan bir tanesidir. Oldukça kalabalık olan bu bölgeye her gün turlar ile birçok turist gelir ve her yeri adeta yeniden keşfeder. Son derece eğlenceli bir yolculuk olmasının yanı sıra farklı yerler keşfetmek anlamında da görülmesi gereken en önemli yerler arasında yer alır.

Sihirden Hoşlananlar İçin Paul Gertner’in Büyülü Dünyası

Paul Gertner’in Büyülü Dünyası
Paul Gertner’in Büyülü Dünyası

Farklı eğlence denince Amerika genelinde askla gelen etkinliklerin başında sihir gösterileri yer alır. Kentin birçok farklı yerinde düzenlenen bu gösteriler misafirlerin eğlenceli zaman geçirmesi ve şaşırması açısından en ideal yerlerdir. Misafirlerine oldukça eğlenceli zaman geçirten bu mekânda birbiri ardına gerçekleşen sihir gösterileri ile herkes adeta hayran kalır. Sihir şovlarına kapılan müşteriler tekrar tekrar izlemek için kuyruğa girer. Unutulmaz bir anı yaşamak ve geceyi en güzel şekilde değerlendirmek isteyenler en doğru tercihi yapmış olurlar. Boston’da yer alan sihir merkezi herkesin geceyi en harika şekilde geçirmesi için kusursuz bir hizmet sunmaktadır.

The Pour House Bar and Grill

The Pour House Bar and Grill
The Pour House Bar and Grill

Civardaki diğer mekânlar ile kıyaslandığında ucuz bütçeli mekân arayanlar için en ideal adrestir. İçecek anlamında son derece ucuz fiyatlar ile geceyi kapatmak isteyenler bu mekânı doldurur. Yemek lezzetleri ile ilgili birçok farklı hamburger sunan mekân herkesin damak tadına hitap eden lezzetleri ile de adından söz ettirir. Mekâna gelerek hem uygun fiyatlara yemek yemek hem de geceyi geçirmek mümkündür. Ülkenin kendine has hemen her lezzetinin sunulduğu mekân hem görsellik anlamında hem de eğlence anlamında son derece doğru bir tercihtir. Turistlerin ve yerel halkın büyük ilgi gösterdiği mekânda birbirinden farklı ve uyum içinde yanıp sönen ışıklandırmalar da oldukça dikkat çeker.

Scullers Jazz Club

Scullers Jazz Club
Scullers Jazz Club

Jazz müzikten hoşlananalar için bölgede birçok farklı alternatif yer alsa da en iyi adreslerden bir tanesi Scullers Jazz Club’tır. Müzik anlamında herkesin Jazz’a doymasını sağlayan mekân hem yiyecek hem de içecek anlamında son derece geniş bir yelpazeye sahiptir. Daha önce hiçbir mekânda tadılmayan birçok lezzet burada müşterilerin önlerine sunulur. İçecek anlamında devasa bir menü yer alır. Her misafirin rahat etmesi ve memnun olması için oldukça özenli bir servis hizmeti sunulur. Gece geç saatlere kadar hizmet veren mekânda eğlence ve lezzet anlamında insanlar her aradıklarını bulma şansına sahip olur. Fiyatlar oldukça yüksek olarak göze çarpar. Bu nedenle genelde elit kısmın ziyaret ettiği bir mekân olsa da içeride sunulan hizmet bu paraya tamamen değmektedir. Mekânı merak eden turistlerde mutlaka bu bölgeye geldiklerinde bu mekâna uğramadan şehirden ayrılmazlar. Oturma düzeni anlamında biraz çarpık bir düzen söz konusu olsa da mutlaka herkes bir yer bulabilir. Girişte uzun kuyruklar oluşmaması için içerde rahat etmek isteyenler önceden rezervasyon yaparak mekânda diledikleri gibi zaman geçirebilirler. Boston nerede kalınır yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here