Brüksel Gece Hayatı

Brüksel’de Gece Hayatı Pahalı Mıdır?
Brüksel’de Gece Hayatı Pahalı Mıdır?
Brüksel Gece Hayatı
Brüksel Gece Hayatı

Bildiğiniz üzere Brüksel Belçika’nın başkentidir. Pek çok milletin bir arada yaşadığı bu şehri sizler için ele aldık. Bu yazımızda, bu küçük şehrin gece hayatını tüm detaylarıyla araştırdık. Kozmopolit yapısı ve pek çok turistin tercih ettiği bu şehir, gece hayatında pek çok seçeneği bünyesinde barındırıyor. Yolunuz Brüksel’e düşerse sizi neler bekliyor? Brüksel’in nasıl bir gece hayatı var? Brüksel’in en gözde gece kulüpleri ve barları hangileridir? Brüksel’in gece hayatını farklı kılan şeyler nelerdir? Bu soruların cevabını merak ettiğinizi biliyoruz ve yazımızda bütün bu soruların cevabını bulabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Brüksel’in Gece Hayatında Sizleri Neler Bekliyor?

Brüksel’in Gece Hayatında Sizleri Neler Bekliyor?
Brüksel’in Gece Hayatında Sizleri Neler Bekliyor?

Büyük bir başkent olmasa da pek çok göçmenin yaşadığı bu güzel şehirde gece hayatıyla ilgili söyleyeceğimiz ilk şey, gece hayatının sakin olmasıdır. Gece kulüpleri genellikle gece saat 23.00’da açılır ve sabah saat 5.00’a kadar dilediğiniz gibi eğlenirsiniz. Tabi bunun dışında açılış saatleri farklı olan mekânlar olduğunu da unutmayınız.

Brüksel Grand Place, şehrin en ünlü meydanı olarak birçok bar ve kafeyi bünyesinde barındırmaktadır. Bu ünlü mekânlar, özellikle akşam saatlerinde sohbet edip yiyip içebileceğiniz mekânlarla meşhurdur. Ayrıca bu meydanda, geceleri düzenli olarak sokak konserleri ve festivaller de gerçekleştiriliyor. Ve bu durum Brüksel’in gece hayatına oldukça farklı bir renk katıyor.

Genellikle Alman ve Fransız kişilerin yaşadığı bu şehir de karmalığı her yerde görmeniz mümkündür. Çılgınca dans edebileceğiniz barlar ve gece kulüpleri genellikle cumartesi günü hizmet vermektedir. Belçika deyince akla gelen Belçika biralarını ise hafta içleri İrish Pub’lara takılıp keyiflice içebilirsiniz.

Keyifli bir gece hayatı kimileri için dans, hareket demekken kimileri için de sakinlik demektir. İşte Brüksel herkes için kendi ortamını bulabileceği bir şehirdir. Brüksel’in gece hayatına dahil olursanız ister sabaha kadar dans edersiniz isterseniz de sakince arkadaşlarınızda bir kulüpte oturup sakin bir müzik eşliğinde sohbet edip keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

İrish barlar, caz kulüpleri, doyasıya dans edebileceğiniz gece kulüpleri, nostaljik müzik yapan yerler Brüksel’de tercih edebileceğiniz seçeneklerden bazılarıdır. Brüksel’de elliden fazla gece kulübü mevcuttur. Bu kulüplerde ünlü DJ’ler sayesinde tekno, elektro, house müzik, r&b, salsa gibi aklınıza gelebilecek pek çok müzik türüyle keyifli geceler sizleri bekliyor.

Brüksel’deki gece kulüplerine gitmeyi düşünüyorsanız öncesinde rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.  Böylelikle Brüksel’de gece hayatını deneyimleyebilir ve güzel anılarla tatilinizi geçirebilirsiniz. Peki, Brüksel’de eğlenebileceğiniz gece kulüpleri ve mekânlar hangileridir? Doğru adres Brüksel’de neresidir? Brüksel’de yer alan bu gece kulüpleri ve barlar pahalı mıdır? İşte bu soruların cevabını sizler için araştırdık. Yazımızı okuduktan sonra Brüksel’in gece hayatıyla ve mekânlarıyla ilgili pek çok bilgiyi öğrenmiş olacaksınız.

Brüksel’deki En Gözde Gece Kulüpleri ve Barları Hangileridir?

  • Fuse
Fuse
Fuse

Brüksel’in en sıcak dansları cumartesi günleri Fuse partilerinde gerçekleşir. Ayrıca bu bar Brüksel’in ilk tekno müzik yapan barıdır. Dünyaca ünlü Djlerin yer aldığı bu gece kulübü misafirleri için üç bölümden oluşur. Ve her bölümde farklı müzik türleri yapılır. Sizlerde böylelikle ruh halinize göre bu bölümlerden birini seçebilirsiniz. Giriş ücretleri ise zamana ve hangi DJ’in performans göstereceğine bağlı olarak değişmektedir. Ancak bilmeniz gereken bir detay ise, gece yarısından sonra bu mekânda eğlenmek isterseniz giriş ücretleri iki katını bulabilir.

  • L’Ultime Atome
L’Ultime Atome
L’Ultime Atome

Brüksel’in sakin semtlerinde Ixelles’te yer alan bu sakin mekân bar-kafe- restoran olarak müşterilerine hizmet vermektedir. Modern tarzıyla dikkat çeken bu bar misafirlerin keyifli saatler geçirmesine vesile olmaktadır. Özellikle yerel halkın oldukça tercih ettiği bu bar, şehir merkezinden biraz uzak olsa da yemekleri ve içkileriyle oldukça tercih edilen mekânlardan biri olmaktadır.

  • L’Ultime Atome
L’Ultime Atome
L’Ultime Atome

Adından da anlaşılacağı üzere 60’lar, 70’ler ve 80’lerin müzik konseptini yansıtan bir bardır. Bu bara gitmek istediğinizde giyiminize özen göstermenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu bar, her gün yüzlerce müşteri ağırlar ve en önemli kriteri temiz ve şık bir giyimdir. Tshirt ve kot pantolon ile girmek maalesef mümkün değildir. Şunu da belirtmeden geçmeyelim, Nostalgia’da giriş ücreti bulunmamaktadır.

  • You
You
You

You gece kulübü, şehir merkezinde bulunan ve tercih edebileceğiniz bir gece kulübüdür. Brüksel’in gece hayatının sakinliğini yansıtan bu gece kulübünde her gün farklı tür müzik yapılmaktadır. Ayrıca bu gece kulübü Pazar günleri LGBT bireyler için partiler düzenlemesiyle de dikkat çeken bir gece kulübüdür.

  • A La Mort Subite
A La Mort Subite
A La Mort Subite

100 yıldır varlığını sürdüren bu bar Brüksel’in gece hayatının tadını çıkarabileceğiniz bir diğer bardır. Öğrencilerden iş adamlarına kadar pek çok insanın tercih ettiği bu bar dizaynı ile de oldukça dikkat çekmektedir.

  • Greenwich
Greenwich
Greenwich

Daha önceden satranç oynamak için bara gitmiş miydiniz? Sessiz bar olarak da bilinen Greenwich’i özel kılan bu barda satranç oynanmasıdır. Biranızı yudumlarken bu değişik ortamın tadını çıkarmak isteyenlerin Brüksel’de tercih edebileceği bir mekân olduğunu unutmayın. Masalar satranç tahtası olarak dizayn edilmiştir. Ayrıca Cuma geceleri bu barda tango geceleri düzenlenmektedir.

  • Poechenellekelder

Brüksel’de meşhur olan İşeyen Çocuk Heykeli’nin karşısında yer alan bir bardır. Egzotik tarzıyla misafirlerini etkileyen bu barda alışıldık biraların dışında, özel biralar ve atıştırmalıklar eşliğinde Brüksel’de keyifli bir gece hayatı geçirebilirsiniz.

  • Mirano Continental
Mirano Continental
Mirano Continental

Avrupalı zengin gençler için moda olan bu dans kulübü, şık Ixelles semtinde yer almaktadır. Yanıp sönen ışıklar ve dönen dans pisti, başlangıçta size komik gelebilir ancak kendinize izin verirseniz buranın kaygısız ve muhteşem bir gece için tasarlandığını anlayabilirsiniz. Fiyatlar biraz abartılıdır ve içeriye girmek için etkileyici giyinmek gerektiğini de unutmamalısınız.

Yukarıda saydığımız gece kulüpleri ve barlar Brüksel gece hayatını doyasıya yaşayacağınız mekânlardan sadece bir kaçıdır. Alışılmadık lezzetler, kişiye özel hazırlanan biralar ile Brüksel’de gece hayatını deneyimleyebilirsiniz. Ve Brüksel’in aklınızda güzel bir şekilde kalacağının garantisini verebiliriz. Peki, bu mekânlarda eğlenmek pahalı mıdır? İşte merak ettiğiniz bu sorunun cevabı.

Brüksel’de Gece Hayatı Pahalı Mıdır?

Brüksel’de Gece Hayatı Pahalı Mıdır?
Brüksel’de Gece Hayatı Pahalı Mıdır?

Brüksel’de gece hayatının tadını çıkarmaya karar verdiniz. Peki, bu gece eğlencesi sizlere ne kadara mal olur? Bu sorunun cevabını merak ettiğinizi biliyoruz, Brüksel’de yer alan gece kulüpleri, barlar ve mekânlarda harcayacağınız para seçeceğiniz yere göre değişiklik göstermektedir.

Dünyaca ünlü mekânlarında bulunduğu Brüksel’de gece kulüpleri ve barların bazılarında özel Djlerin sahne alması ve özel içkilerin hazırlanması bütçenizi zorlayabilir. Ancak her gece kulübü ya da bar için bu durum geçerli değildir. Çoğu mekânda giriş ücreti oldukça uygun fiyattadır. Her sene binlerce turistin akın ettiği Brüksel’de gece hayatına harcayacağınız para, seçeneklerinizin popülaritesine göre değişecektir. Ancak özel yapım biraların ve eğlencenin tadına vardıktan sonra burada harcayacağınız paraya değeceğini düşüneceksiniz.

Brüksel Gece Hayatını Farklı Kılan Nedir?

Brüksel Gece Hayatını Farklı Kılan Nedir?
Brüksel Gece Hayatını Farklı Kılan Nedir?

Brüksel’in kozmopolit bir ülke olduğunu yani Alman, Fransız gibi farklı ülkelerden insanların bir arada yaşadığını söylemiştik. Bu ülkeler dışında pek çok göçmen ve özellikle Erasmus için ülkede bulunan pek çok genç vardır.

Brüksel’in gece hayatı tam olarak oturmamış gibi düşünülse de aslında nereye ne zaman gideceğini bilen insanlar için Brüksel’in gece hayatı oldukça cezbedicidir. Brüksel’in gece hayatını diğer ülkelerin gece hayatından farklı kılan ise sakinliğin yanında çılgınlıkların da aynı şekilde yaşanmasıdır. Yani kafa dinlemek için gidebileceğiniz pek çok mekân varken aynı zamanda çılgınlar gibi sabaha kadar dans edebileceğiniz gece kulüpleri ve barlar da vardır.

Özellikle dünyaca ünlü mekânlarda çıkan DJ’ler performansları ile Brüksel’in gece hayatına renk katmaktadır. Brüksel’in gece hayatını farklı kılan bir detay ise bana göre mekânlar. Arkadaşlarınızla keyifli dakikalar geçirebileceğiniz sakin pek çok mekân olmasının yanında, alışılmadık, egzotik ve mimari açısından sizleri oldukça şaşırtabilecek mekânlar görmeniz de mümkün olacaktır.

Belçika’nın kendine özel birasının tadını çıkarmak isteyenlerin ve müşteriye özel hazırlanan biraların varlığı da bu şehre özgü bir özelliktir. Hemen her mekânda alkol bulabileceğiniz gibi bazı mekânların müşterileri alırken seçici olması da Brüksel’in gece hayatını farklı kılan özelliklerden biridir desek doğru olur.

Kısacası Brüksel’e yolunuz düşerse birbirinden farklı seçenekleri size sunan bu şehirde oldukça keyifli ve kaliteli geceler geçireceğinizi düşünüyoruz. Brüksel’in gece hayatının tadını çıkarabilmek için hangi gece kulüplerine ve barlara gitmeniz gerektiğinden bahsettik. Bu gece kulüpleri ve barlara gittiğiniz zaman dikkat etmenizi önerdiğimiz şeyleri yaparsanız sıkıntısız geceler geçirirsiniz. Brüksel’in gece hayatını deneyimledikten sonra yazdıklarımızda ne kadar haklı olduğumuzu kendiniz göreceksiniz. Şimdiden Brüksel’in gece hayatının tadını çıkarmaya bakın. Brüksel nerede kalınır makalemizi incelemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here