Bükreş Gece Hayatı

Bükreş Gece Hayatı
Bükreş Gece Hayatı

Avrupa’da yer alan kaliteli eğlence mekânları sıralamasında Bükreş oldukça ciddi bir yerdedir. Buraya gelen insanlar gece hayatı konusunda hayal kırıklığı yaşayacağını düşünse de aslında bu durum oldukça yersiz bir korkudur. Çünkü Bükreş, gece hayatı ve eğlence mekânları konusunda Avrupa’nın en iyi standartlarına sahip olan bir ülkedir. Son derece kaliteli hizmet veren mekânlarda misafirler en kaliteli müzik ve içki hizmeti ile son derece memnun ayrılırlar. Özellikle son yıllarda Bükreş genelinde eğlenceye yapılan yatırımlar hızlı bir şekilde yatırımcılara hak ettikleri karşılıkları vermiştir. Bu kapsamda ülke hızlıca eğlence sektörüne girmiş ve bulunduğu yeri sağlamlaştırmayı başarmıştır.

Yüzlerce Bar ve Kulüp Seçeneği

Yüzlerce Bar ve Kulüp Seçeneği
Yüzlerce Bar ve Kulüp Seçeneği

Bükreş’e uzaktan bakıldığında şehir merkezinde yüze yakın eğlence mekânını bulunduğu görülür. Hem gece kulübü hem bar hem de restoran anlamında ülke son derece geniş seçeneklere sahiptir.  Mekânlar arasında adını dünya geneline duyurmayı başaran yerler de bulunur. Bununla birlikte yerel halkın çoğunlukla katılım sağladığı mekânlar da yüksek doluluk oranına ulaşır. Bükreş’e eğlence anlamında son dönemde ciddi bir katılımın olduğu gözlemlenir. Bir kere gidenlerin sürekli tavsiye ettikleri mekânlar kalitesi ile de ön plana çıkar. Benzersiz bir eğlence fırsatı sunan mekânlar sınırsız hizmet kalitesi ile her müşterinin memnun kalacağı özelliklere sahiptir.

Her Mekânda Göze Çarpan Dünya DJ’leri

Her Mekânda Göze Çarpan Dünya DJ’leri
Her Mekânda Göze Çarpan Dünya DJ’leri

Bükreş’te yer alan hemen h er mekânda dünya genelinde üne sahip bir DJ sahne alır. Ciddi bir katılımcı işle gerçekleşen bu partiler sabahın ilk ışıklarına kadar aralıksız bir şekilde devam eder.  Günler öncesinden yapılan parti duyurularında son güne kalanlar bilet bulma şansını elde edemez. Misafirlerin ve yerli halkın oldukça ilgi gösterdikleri bu partilerde insanlar doyasıya eğlenme fırsatı bulur. Hemen her hafta bir ünlü DJ bu mekânlarda sahneye çıkar. Tercih anlamında birçok farklı mekândan bahsedilebilir. Hepsinde farklı bir müzik tarzının sunulduğu mekânların kimisi genç ağırlıklı kimisi ise daha orta yaş ağırlıklı katılımcıları ağırlar.

Bükreş’teki Eğlence Mekânlarının Stili

Bükreş’teki Eğlence Mekânlarının Stili
Bükreş’teki Eğlence Mekânlarının Stili

Bükreş, her anlamda farklı tasarımlara sahip mekânlar ile dolu bir şehirdir. Burada yer alan mekânların birçoğu kendilerine özgü tasarım ve konseptlere sahiptir. Mekânlar arasında sadece tasarıma sahip olan yerler bulunsa da genelinde şık bir tasarım görülür. Bununla birlikte rüstik ve otantik anlamda dekore edilmiş bire çok mekânda misafirlerine en kaliteli hizmeti vermek için çalışır. Yerel halka hitap eden mekânlar daha rüstik havaya sahiptir. Bununla birlikte turistler için özelliklede zengin kesim için hazırlanan mekânlar daha kaliteli ve ihtişamlı yapıları ile dikkat çeker.  Hem müzik hem de görüntü anlamında hemen her mekân oldukça güzel bir görünüme sahiptir. Rengârenk ışık düzenekleri ile ışıklandırılan mekânlarda yerel halk da kendi renkli kıyafetleri ile bu alanları tamamlayıcı unsurun bir parçası haline gelir.

Romenlerin Vazgeçemedikleri Eğlence Mekânları

Romenlerin Vazgeçemedikleri Eğlence Mekânları
Romenlerin Vazgeçemedikleri Eğlence Mekânları

Romanya halkı eğlenmeyi çok sever. Bu kapsamda birçok gün, birçok mekân tıklım tıklım doluluk oranını yakalar. Halk her durumda eğlenmeyi adeta benimsemiştir. Bu nedenle yerel halkın akın ettiği birçok büyük mekân bulunmaktadır. Fiyat açısından oldukça seçeneğe sahip olan bu mekânlar her akşam binlerce yerel insanın katılımı ile coşar. Her mevsim eğlencenin adfresi olan Bükreş’te eğlence anlamında akla hayale gelmeyecek kadar çeşitlilik söz konusudur. Normal müzik türlerinin yanı sıra farklı tarzlardan hoşlananlar için de caz başta olmak üzer birçok farklı müzik konseptinde hizmet veren kulüp bulunmaktadır.

Şehrin En İyisi Ryan’s Bar

Şehrin En İyisi Ryan’s Bar
Şehrin En İyisi Ryan’s Bar

Bükreş geneli gözden geçirildiğinde şehir genelindeki en iyi bar tartışmasız Ryan’s Bar’dır. Piata Amzei rotası üzerinde yer alan bu mekân şehir genelindeki en iyi ve en kaliteli mekânlardan birisidir. Her gün maksimum doluluk oranını yakalayan bu barda birbirinden farklı müzik seçeneği ile misafirler sınırsız eğlencenin tadına varır. Dünya genelinde ciddi bir katılımcı potansiyelinin olduğu gözlemlenir. Belirli günlerde dünya çapında ün kazanmış DJ’ler sahneye çıkar ve dinleyenleri eğlendirir. Bu özel günlerde kapıda uzun kuyruklar oluşur. Birçok eğlence sever önceden yaptıracağı rezervasyonlar ile mekâna erken saatlerde giriş yaparak muhteşem eğlence için saatleri geri sayar. Hem ikramın hem de menü açısından oldukça zengin olan bu mekân her anlamı ile misafirlerin beğenisini kazanır. Ücret konusunda orta seviyeden bahsedilebilir. Ancak mekân lüks sunumları ve kaliteli içkileri ile daha çok zengin kesimin rahatlıkla eğlenebileceği seçeneklere sahiptir. Mekanın websitesi için tıklayın.

Adını Duyuran Mojo

Adını Duyuran Mojo
Adını Duyuran Mojo

Ryan’s Bar ile aynı kalitede hizmete sahip bir diğer bar Mojo’dur. İsmi sınır ötesinden bile duyulan bu bar hem eğlenceli kalite anlamında hem de yemek sunumu anlamında son derece başarılıdır. Gabroveni Caddesi’nde yer alan bu mekâna girişler günler öncesinden dolar. Hemen her dönem en büyük partilere ev sahipliği yapan bu mekân muhteşem ışıklandırma sistemi ve ses sistemi ile de içeride bir görsel şov alanı yaratmıştır. Geniş pisti ile eğlenceyi doruklara çıkartan barda hemen her zevke uygun müzik türleri ile misafirler doyasıya eğlenir. Akşam faaliyete geçen kulüpte eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmektedir. Yerli halkın da büyük ilgi gösterdiği bu mekâna ciddi anlamda bu turist akını da olur. Şehir dışından ve ülke dışından gelen çok sayıda ünlüde bu mekânda insanlar arasında eğlenirken göze çarpar. Mekan ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

En İyiler Arasında Yer alan Buddhist Exotic Cigars Club

Buddhist Exotic Cigars Club
Buddhist Exotic Cigars Club

Romanya denince akla ilk önce bu ülkenin genç kızları gelir. Farklı güzelliğe sahip olan kızlar hemen her mekânda göze çarpar ve eğlencenin bir numaralı unsuru olarak bilinir. Kızların yoğun ilgi gösterdiği mekânların başında Buddhist Exotic Cigars Club gelmektedir. Yaklaşık on yıldan daha fazla süre faaliyette olan kulüp ciddi anlamda bir misafir sayısına ulaşmıştır. Bayan konukların ağırlıklı olarak eğlendiği bu barda en önemli aktivite ise bekârlara yönelik olarak düzenlenen özel gece partileridir. Sabaha karşı sahneye çıkan DJ’ler ile eğlencenin dozu iyice artar. Budistlerin de sıklıkla tercih ettikleri bu mekân pahalı olmasına rağmen asla vazgeçilemeyen eğlence mekânları arasında yer almaktadır. Mekânda dans eden herkes gece boyunca ellerinde alkol bardakları ile sınırsız müziğin v e eğlencenin tadını doyasıya çıkartır.

Adı Budist Kızlar Kulübü olarak da geçen bu mekânda birçok farklı konseptte parti düzenlenir. Özellikle uzaktan gelen misafirlere yönelik olan bu partiler herkesin eğleneceği ve zevk alacağı içeriklere sahiptir.  Bütün gece hizmet veren açık bar sayesinde misafirler hem içkiye hem de sınırsız müziğe doyar. Mekân içerisinde bulunan VİP oda seçenekleri de birçok misafirin beğendiği bir özelliktir. Buralarda isteyenler çift olarak veya içerde tanıştıkları karşı cinsler içe kolayca yakınlaşma fırsatı bulabilir. Misafirler erken talep etmeleri halinde mekândan limuzin ile ayrılma seçeneğine de sahiptir. Mekanın websitesi için tıklayın.

Bükreş’in En Ünlü Diskosu Bamboo Club

Bamboo Club
Bamboo Club

Hareketli müziği ve sınırsız eğlenmeyi sevenlerin tercihi olan diskolar her dönem asla popülerliğini yitirmeyen mekânlardır. Bükreş genelinde yaşayan gençlerin de en yoğun ilgi gösterdikleri mekân Bamboo Club’tır. Özellikle Techno, Elektro, House müzik gibi dünya çapında ilk sıralarda yer alan müzikler bu mekânda birbiri ardına çalarak dinleyenleri eğlendirir. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan mekân doluluk oranında maksimum seviyede hizmet verir. Hafta içi kapalı olan mekân sadece cumartesi ve pazar günleri açıktır. Disco anlamında son derece profesyonel bir konsepte sahip olan mekâna hafta sonu isteyen herkes girebilir. Yoğunluktan dolayı çok önceden rezervasyon yaptırılması gerekir. Çünkü birçok gün dünya çapında ünlü DJ’ler bu mekânda sahneye çıkar. Geniş dans pisti ile herkesin rahatça eğlenmesinin mümkün olduğu bu alanda birbirinden güzel bale gösterileri de misafirlerin zevkli zaman geçirmesini sağlar. Mekanın websitesi için tıklayın.

Otantik Kulüplerin Bir Numarası Fire Club

Fire Club
Fire Club

Haftanın sadece üç günü açık olan bu mekân tarihi kokusu ile oldukça ilgi gören bir yerdir. Gençlerin sıklıkla tercih ettikleri bu mekân akşamları birden fazla müzik seçeneğine sahiptir ve müşteriler doyasıya eğlenme fırsatı bulur. Farklı tasarımı ile içeri girildiği anda ilk defa gelenler şaşkınlık içinde kalır. Rock müzik öncelikli olarak hizmet veren yerde istenilen her türlü müzik çalınabilmektedir. Mekâna gitmek isteyenler Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günü için rezervasyon yaptırır. Mekanın websitesi için tıklayın.

Elektronik Müziğin Merkezi Kristal Glam Club

Kristal Glam Club
Kristal Glam Club

Sadece cuma ve cumartesi günleri hizmet veren bu mekân saat aksam 23.00’te açılır ve sabah 06.00’da kapanır. Şehrin en ilginç organizasyonlarını bu mekânda bulmak mümkün olur.  Dev bir avizesi bulunan dans pistinde konuklar istedikleri gibi eğlenme fırsatını yakalar. Gençlerin sıklıkla tercih ettiği ve oldukça beğendikleri bu mekân birçok derginin de kapak sayfasına konu olması ile ilgi çeker. Romanya’da yer alan en iyi kulüplerden bir tanesi olan bu mekân birçok kez de ödül almış bir yerdir. Hem yerel hem de ulusal anlamda birçok ünlü DJ farklı zamanlarda bu mekânda sahneye çıkar. Elektronik müzik sevenler için en ideal mekân burasıdır. Mekanın websitesi için tıklayın.

Şehrin En Eski Kulüplerinden Biri Olan Expirat Club

Expirat Club
Expirat Club

2002 yılından beri faaliyet gösteren bu kulüp şehrin en eski mekânlarından bir tanesidir.  Buna rağmen hala Bükreş’in en önemli kulüplerinden bir tanesi olma özelliğine sahiptir. Birçok gece canlı müzik keyfinin sunulduğu mekânda çok güzel bir teras bulunur.  Akşam yemeği yemek için son derece güzel olan bu mekânda yemeğin ardından eğlenmek isteyenler için çok güzel seçenekler vardır. Saat 18.00’den sonra açılan gece kulübünde misafirler istedikleri gibi eğlenme fırsatını yakalayabilir. Mekanın websitesi için tıklayın.

Herkesin Tercihi Old City

Old City
Old City

Şehirde hemen herkesin rahatlıkla tercih edebildiği mekân olan Old City farklı tasarımı ve mekân yapısı ile ilgi çeken bir yerdir.  Eski şehir olarak geçen mekân Romanya’nın en ünlü mekânları arasında yer alır. Şehirde yaşayan herkes mutlaka bu mekâna gelmiştir. Öğrencilerin sıklıkla uğradığı bu mekâna turistlerden de oldukça fazla bir ilgi olduğu bilinir.  Hem müzik hem de kokteyl anlamında oldukça kaliteli hizmetler veren mekân ucuz fiyatları nedeni ile de tercih edilir. Birçok lüks mekânın aksine daha sade bir mekândır ve bu nedenle kısıtlı bütçeye sahip olanlar için son derece iyi bir tercihtir. Dünyanın hemen her yerinden misafiri ağırlayan mekân Bükreş’te yaşayan insanların da her gün gittikleri bir mekândır. Saat 9 ile 5 saatleri arasında açıktır ve bu saatler içerisinde isteyen herkes bu mekâna rahatlıkla giriş yapabilir. Mekanın websitesi için tıklayın.

Canlı Konserlerin Mekânı Control Club

Control Club
Control Club

Vanlı müzik ve özellikle de canlı konserlerin vazgeçemediği tek mekân Control Club’tır. Bu mekânın izleyici kitlesi de genelde sadık insanlardır. Sürekli gelen insanlar haftanın her günü yayını takip ederek ona göre gelir. Birçok DJ’in de katılım sağladığı kulüpte her Çarşamba günleri %50 indirimli içecek seçeneği bulunmaktadır. Diğer kulüplere göre oldukça uygun olan fiyatlar birçok misafirin rahatça girmesini sağlar. Girişler ücretsizdir ve isteyen herkes rahatça giriş yapabilir. Yere müzik yapanların bir nevi laboratuvar olarak kullandıkları bu mekânda çalan birçok deneme müziği ilk defa buraya katılanlar dinleme fırsatı yakalar. Mekanın websitesi için tıklayın.

Ayrıca Bükreş nerede kalınır makalemizi incelemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here