Kiev Gece Hayatı

Kiev Gece Hayatı
Kiev Gece Hayatı

Ukrayna’nın başkenti Kiev eğlence anlamında ciddi bir potansiyele sahiptir. Bu nedenle de hemen her yerde mutlaka bir eğlence mekânı bulunur. Dünyanın en büyük eğlence merkezleri arasında yer alan Kiev, bu mekânlar sayesinde oldukça ciddi bir turist rakamına ulaşmaktadır. Şehre turist olan hemen herkes buranın adeta bir cennet olduğu görüşünde hemfikirdir. Kiev, bardan daha fazla kulüp seçeneğine sahip olan bir şehirdir. Kulüp kültürünü seven turistler bu şehre her dönemde akın eder. Hem mekân anlamında hem eğlence anlamında çok fazla seçenek bu şehirde misafirleri bekler. Her mekânda öğleden sonra başlayan eğlenceler sabahın ilk saatlerine kadar aralıksız bir şekilde devam eder. Birçok mekânda Ukrayna halkından çok turist bulunmaktadır. Her turist gittiği mekânda kendi milletinden olan başka bir turist ile rahatlıkla karşılaşabilir. Ayrıca Kiev, Amsterdam, Prag nerede kalınır yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Hafta Sonuna Özel Eğlence Fırsatları

Hafta Sonuna Özel Eğlence Fırsatları
Hafta Sonuna Özel Eğlence Fırsatları

Prag, hem mekân anlamında hem de ücret anlamında oldukça farklı seçeneklere sahip olan bir şehirdir. Hafta içi ile hafta sonu farklı fiyat uygulaması bulunur. Bu kapsamda birçok mekân hafta sonu için oldukça uygun fiyatlar ile içki ikramı yapmaktadır. Burada eğlenmeyi uygun fiyatlara getirmek isteyenler için en uygun seçenek hafta sonu partileridir. Kimi yerde cuma akşamları kimi yerlerde de cumartesi günleri başlayan hafta sonu partileri pazar günü gece saatlerine kadar devam eder. Aralıksız olan devam eden partilerde mekânlar doluluk oranına yüzde yüze varan rakamlara ulaşır. Girişte oldukça fazla kuyrukların oluştuğu partilerde misafirler özgürce ve harika bir şekilde eğlenme fırsatı yakalar. Bu şehir diğer birçok ülkeden farklı olarak caz müziğine karşı da oldukça yoğun bir ilgi göstermektedir. Birçok mekânda yılın her günü caz müzik konseri verilir ve mekânlarda boş masa bulmak neredeyse imkânsız hale gelir.

Kiev’e Özgü Dans Kültürü

Kiev’ Özgü Dans Kültürü
Kiev’e Özgü Dans Kültürü

Kiev, diğer birçok ülke ile kıyaslandığında fiyat açısından oldukça yüksek rakamlar ile eğlence hizmeti sunar. Eğlenceye alışkın olanlar ve daha önce farklı ülkeleri gezenler bu fiyatlara alışkın olsa da yine de birçok kesim fiyatları pahalı bulur.

Kiev’de diğer ülkelere oldukça farklı olan durum ise bu ülkede iki erkeğin birbiri ile dans etmesinin son derece doğal bir durum olmasıdır. Birçok mekânda erkekler baş başa ve özgürce dans edebilir. Hatta bazı mekânlar sırf erkekleri bağlamak ve daha fazla para kazanmak için bayan eleman çalıştırır. Dışarıdan bakıldığında Kiev, ziyaret edilecek birçok farklı seçeneğe sahiptir. Hem gezme anlamında hem eğlence anlamında oldukça fazla seçeneğe sahip olan şehir, özellikle elit gece kulübü anlamında bütün misafirleri tatlım edici seçenekleri ile ön plana çıkar.

Eurovision’un Ev Sahibi Arena Entertainment

Eurovision'un Ev Sahibi Arena Entertainment
Eurovision’un Ev Sahibi Arena Entertainment

2005 yılında düzenlenen Eurovision’a da ev sahipliği yapan bu mekân birçok farklı eğlence mekânını aynı çatı altında birleştirmesi ile oldukça geniş alanda hizmet veren bir komplekstir. Çok sayıda gece kulübü ve barın aynı alanda bulunduğu bu mekân, aralıksız verilen partiler ile ün kazanmıştır. Burada düzenlenen partilerde sanatçı ve DJ’ler arka arkaya sahneye çıkar ve parti birbirinin devamı niteliğinde ilerler. Baseynaya bölgesinde bulunan bu mekân bir plazanın katında yer alır ve konum acısından oldukça idealdir bir bölgededir. Arenanın içerisinde dans kulübü, bira evi ve eğlence merkezi gibi birbirinden farklı birçok mekân seçeneği yer almaktadır. Bunların yanında ismi duyulan belirli bar ve gece kulüpleri de bu Arenanın çatısı altında misafirlerine hizmet vermektedir. İçeriye girişin ardından konuklar ne tür bir eğlence istediklerine karar vererek diledikleri mekâna doğru ilerler. Mekan hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Efsanevi Bir Mahzen Olan Kiev Art Club 44

Kiev Art Club 44
Kiev Art Club 44

 Kgreschatyk’da yer alan ve efsanevi bir mahzen olarak bilinen bu mekân harika bir restorasyona girerek yeniden müşterilerin hizmetine açılan bir mekândır. Yeni düzeninde göze çarpan yenilikler arasında büyük ekran plazma televizyon seçenekleri, büyük monitörler ve büyük projektörler gibi teknolojik cihazlar yer alır. Bununla birlikte yaptırılan restorasyonun ardından yeni fiyatlar da müşterilerin oldukça dikkatini çeken bir unsurdur. Kiev genelinde yer alan bar ve eğlence mekânları arasında hem müziğin hem de adrenalinin aynı anda harmanlandığı tek mekân burasıdır. Her yıl popülerliğini biraz daha artıran mekân özellikle enstrüman çalanların, sanatçıların, müzisyenlerin ve dansçıların en fazla ilgi gösterdikleri mekândır. Hem tasarım anlamında hem eğlence anlamında oldukça fazla seçenek sunan bu mekân içki çeşidi konusunda da bir hayli cömerttir. Sırf bira üzerine mekânda birbirinden farklı 15 farklı çeşit b ulunur. Konukların zevkine göre oluşturulan bu 15 farklı bira arasından müşteriler kısa tadımlarının ardından hangilerini içeceklerine karar verir ve o biranın siparişi verilir. Mekan hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Harika Bir Lounge Olan Clup Closer

Clup Closer
Clup Closer

Closer dışarıdan bakıldığında tam bir Ukraynalı mekânı görünümündedir. İçeriye girildiğinde oturup kokteyl içilebilecek en harika yerler arasında yer alan bir mekândır. Önceki dönemini bir tekstil fabrikası olarak geçiren bu mekân sonradan girdiği tadilat ve restorasyon ile harika bir mekân halini almıştır. Lounge tarzına sahip olan mekân bugün eski fabrikanın üçüncü katında misafirlerini karşılar ve içki hizmeti verir. Hafta içiş on derece sakin olan mekân hafta sonu konser ve müzikli eğlenceler vererek müşterilerini ağırlar. Sakinliği seven ve hoş vakit geçirmek isteyen konuklar hafta içi bir şey içmeye, hafta sonu da doyasıya eğlenmeye gelir. Konserlerin yanı sıra sanat sergileri, film gösterileri, sanat dersleri ve müzik dersleri gibi birbirinden farklı etkinlik de bu mekânın müşterilere sunduğu hizmetler arasında yer alır. Etkinlik tarzında düzenlenen bu faaliyetler ile misafirler hem eğlenir hem de öğrenme fırsatı bulur.

Mekân hafta sonu söz konusu olduğunda diğer mekânlar ile yarışır ve ilk 10 sıralamasına girer. Hem Avrupa’da yer alan en iyi DJ’ler hem de ünlü sanatçılar mekânda sahne alabiliyor. Hareketli müziğin noktası haline gelen mekân birçok durumda yer kalmamasından dolayı çoğu müşterisini kapıdan geri gönderiyor. Bu nedenle bu mekânda hafta sonu canlı DJ partilerine dâhil olmak isteyenlerin erken saatte gelerek önceden yerlerini alması gerekiyor. Mekân hem çağdaş tasarım anlamında hem de ortam anlamında son derece kusursuz bir tasarıma sahiptir. Mekanın websitesi için tıklayın.

Gece Hayatının Yıldızı Club Azhur

Club Azhur
Club Azhur

Disko olarak hizmet veren Azhur, aslında Kiev şehrinde hizmet veren en gerçek yıldızlardan bir tanesi olarak öne çıkar. Özellikle geçmiş yılların müziklerini değişik müzik enstrümanları ile harmanlayarak tekrar günümüze getiren mekân, eğlence anlamında oldukça farklı bir seçenek sunar. 60’lı yıllardan başlayan v e 70’li yıllara kadar uzanan müzik anlayışını en iyi şekilde yeniden yaratarak misafirlerine benzersiz bir parti sunar. Son derece benzersiz bir atmosfere sahip olan Azhur, Özellikle Beetles, Elvis Presley, Lisa Minnelli, Rolling Stones, Marilyn Monroe ve Doors gibi eskilerin unutulmaz sanatçılarına ait şarkıları yeniden dinleyicileri ile buluşturarak oldukça farklı bir eğlence seçeneği sunar. Bütün misafirlerin eğleneceğine garanti veren mekân uygun bütçesi ile de misafirlerin tercihi olur. Kalabalık anlamında ciddi bir kategoriye sahip olan mekânda çoğu zaman son dakika gelen müşteriler dışarıda kalır. Erkenden gelen misafirler ise içeri girmek ve eğlenceye dâhil olmak konusunda daha şanslıdır. Mekan hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Parti Sonrası Mekânı Boom Boom Room

Boom Boom Room
Boom Boom Room

Kiev’de genelde parti sonrasında gidilebilecek yerler kategorisinde ilk sırada bu mekân gelir. Genelde eğlence mekânlarının kapalı olduğu saatlerde bu mekân açıktır. Bu nedenle önce eğlenmeyi tercih eden insanlar eğlendikleri mekânın kapanmasının ardından hala eve gitmek istemiyorlarsa bu mekâna gelerek eğlencelerine devam ederler. Hem gece hem de gündüz açık olması nedeni ile de oldukça ilgi gören bir mekândır. Hem dans pisti hem de neon ışıklandırma tarzı anlamında oldukça dikkat çeken tasarımı birçok müşterinin severek burada zaman geçirmesini sağlar. Dans pistleri devasa büyüktür ve birbirinden bağımsız iki farklı pistten oluşur. Bu pistlere neon ışık şöleni eşlik eder ve dinleyicilerin büyüleyici bir ortamda eğlenme fırsatı olur. Farklı tarzları seven ve kesintisiz eğlenmek isteyenler bu mekânın en vazgeçilmez müşterileridir.

Mekân hem DJ anlamında hem de müzik anlamında son derece kaliteli seçeneklere sahiptir. Hem son derece rahattır hem de hiçbir snob bu mekâna gelmez. Fiyat anlamından oldukça uygundur ve genelde de gençlerin ve öğrencilerin mekânıdır. Bu gibi nedenler birçok gece hayatı meraklısını bu mekâna akın etmesini sağlar. Yemek servisinin olmadığı mekânda içkiler özellikle de kokteyller son derece uygun fiyatlara müşteriler servis edilmektedir. Giriş konusunda ücret talep etmeyen mekân önceden rezervasyon ve kayıt sistemi ile müşteri kabul etmektedir. Mekâna giriş yapmak isteyen müşteriler Facebook üzerinden yapacakları ön kayıtın ardından mekâna giriş hakkını elde edebilir.  Girişi onaylanan kişilerin isimleri bir listeye kayıt edilir ve kendilerine bilgi mesajı gider. Bununla birlikte çok katı şekilde uygulanan bir de kıyafet kuralı vardır. Her giyim tarzını kabul etmeyen kulüp sadece istediği şartlara sahip olarak giyinen müşterilerini mekâna girmeleri için kabul eder. Mekanın websitesi için tıklayın.

Harika Bir Karaoke Partisi İçin City Beach Club Zima

City Beach Club Zima
City Beach Club Zima

Mekânın ismini görenler araştırma esnasında muhtemelen havuzlu ve bikinili bir mekân olduğunu hayal etse de aslında gerçek hiç öyle değildir. Havuz partisinin aksine içeride muhteşem bir yemek zinciri ve Karaoke şovları müşterilerini bekler. Oldukça geniş siyah bir dekor ile hazırlanan mekân son derece şık bir tasarıma sahiptir.  Yemek konusunda son derece profesyonel bir hizmet veren mekân özellikle incir sosu ile verilen şarap konusunda adını sınır dışına kadar ulaştırmayı başarmıştır. Fiyat açısından son derece uygun olan mekân, bu özelliği ile d e oldukça geniş bir müşteri kitlesi elde etmeyi başarmıştır. Gündüz saatlerinde günün her saati en kaliteli yemekler oldukça uygun fiyatlar ile yenebilir. Damak tadı anlamında oldukça zengin olan mekân aksam saatler 21.00’i gösterdiğinde eşsiz bir karaoke partisine dönüşür. Hafta sonu için ise özel DJ partileri düzenlenmektedir. Eğlence anlamında son derece sıcak bir ortama sahip olan mekânın ana dili ise İngilizcedir. Mekanın hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Hiç Görülmemiş Tarzı İle Palata No:6

Palata No:6
Palata No:6

Bu mekân ilham kaynağını Çehov’un bir kısa hikayesinden almıştır. Hikâyede garsonların hemşire kıyafetlerini giydikleri ve sunulacak içkileri şırınga ile servis ettikleri yazmaktadır. İçeride çalışan garsonlar müşterilerin önünde önce kasklarını çıkartır daha sonra müşterileri ateşe vererek onlara ellerindeki içkileri içmeleri için ateş eder. Hikâye böyle ilerler ancak sanıldığı kadar korkunç değildir. Oldukça karmaşık bir sisteme sahip olan mekâna giriş kapısını bulmak ise son derece zor bir iştir. Fiyat açısından son derece uygun olması ve farklı bir konsepte sahip olması nedeni ile son derece popüler bir mekândır. Mekan hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Edebi Bar Kupidon

Bar Kupidon
Bar Kupidon

1995 yılında hizmete açılan Kupidon, kesinlikle tam bir edebi bardır. Hem entelektüellerin hem de aydınların takıldığı bu mekân günümüzde Ukraynalıların da yoğun olarak ziyaret ettikleri bir mekândır. İçeri girildiğinde tuhaf bir çalışma odası görünümüne sahip olan mekân her gelenlerin takdir ettikleri bir yerdir. Her gelen mutlaka sırf içerideki havayı soluyabilmek için tekrar tekrar bu mekâna gelir. Mekan hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here