Küba Gece Hayatı

Küba Gece Hayatı
Küba Gece Hayatı

Küba her ne kadar karışık bir sosyal yapıya sahip olsa da insanları eğlenceye asla hayır demezler.  Bu anlamda dar sokaklardan çıkan insanlar büyük meydanlarda bir araya gelerek eğlence kulüplerinde gece eğlencelerine katılmaktan kaçmazlar. Şehre dışardan gelen birçok insan da gezilecek mekânları gezerken bu mekânlara da mutlaka uğrar. Küba eğlence anlamında ciddi bir kesimin yakından ilgilendiği bir sosyal olgudur. Küba’da yaşayanlar tercih ettikleri mekânlarda diledikleri gibi eğlenir ve içkilerini içer. Farlı tarzların bir arada bulunduğu şehirde her mekân ilginç yapısı ile göze çarpar. Belirli bir eğlence standardı yoktur bu nedenle her mekân kendi tasarımına ve ağırlama şekline göre hizmet verir.

Küba’da Gece Kulüpleri

Küba’da Gece Kulüpleri
Küba’da Gece Kulüpleri

Küba genelinde yer alan mekânlar gerek ihtişamları gerek farklı içerikleri ile her daim ilgi çeker. Öncelikle şehir genelinde aranan mekân eğer bir gece kulübü ise bu mekânların yüzde doksanında giriş ücretlidir. Ücret ödemeden içeri girmek ve eğlenmeye başlamak mümkün olmaz. Bununla birlikte yine de yüksek doluluk oranına ulaşan mekânlara rezervasyon yaptırarak girmek en mantıklı seçenek olur.  Mekânların birçoğunun çıkışında kâğıda hazır taksiler bekler. Misafirler bu taksileri kullanarak kaldıkları otellere veya evlere taksiler ile dönebilirler. Taksiler bu anlamda insanlara son derece yardımcı olmaktadır. Küba geneline bakıldığında masraf anlamında birçok farklı şeyden bahsedilebilir. Ancak eğlence amacında yapılacak masrafların ne kadar olduğu merak edildiğinde sadece gece kulübü masrafı ve taksi masrafını toplama yeterli olmaktadır. Birçok mekân içeride gerekli her türlü ikramı ve sunumu yaptığı için ekstra ücret talebinde bulunmaz. Bütçeye göre tercih edilecek mekânlarda insanlar diledikleri gibi eğlenme fırsatına sahip olabilir.

Küba’da Gece Kulübü Fiyatları

Küba’da Gece Kulübü Fiyatları
Küba’da Gece Kulübü Fiyatları

Küba’da ücret dengesi son derece değişiktir. Bu ülke için ne pahalı denilebilir ne de ucuz denilebilir. Ülkede gezmek isteyenler ceplerinde ciddi bir para bulundurmalıdır. Eğlence anlamında da çok ucuz yerlerden bahsedilmese de yine de çok pahalı da denemez. Küba’da gezilecek birçok farklı yer bulunur. Her yeri gezmek ve her şeyin tadına bakmak her şeyden satın almak isteyenler için çok ciddi bir masraftan söz edilebilir. Ancak sadece birkaç yerde eğlenmek ve zamanın çoğunu evde ya da otelde geçirmek niyetinde olanlar birçok masraftan bu anlamda kurtulabilir. Yerel anlamda çok farklı bir ülke olduğu için turistler hem alışverişe hem de yeme içmeye oldukça fazla bir para harcamaktadır. Ülkenin her anlamda farklı oluşu her dönemde sayısız turistin bu ülkeyi ziyaret etmesine yol açan bir durumdur.

Küba’da İçecek Seçenekleri

Küba’da İçecek Seçenekleri
Küba’da İçecek Seçenekleri

Küba’da bulunan plajlarda en sık olarak tercih edilen içecek coconut süttür. Buralarda Rom ile yapılan karışık içecekler güzeldir. Kokteyl anlamında farklı lezzetler tatmak isteyenler bu içecekleri tercih eder. Özellikle kente ilk defa gelen turistler de bu anlamda farklı kokteyller tatmak için kentte bulunan plajlara akın ederler.  Buralarda servis edilen bir diğer içecek türü de mojitodur. Yerel halkın da oldukça ilgi gösterdiği mojitolar hem serinlemek hem de güneşe karşı farklı tatlar deneme isteyenler için oldukça güzel bir alternatiftir.

Bu ülkede en çok tercih edilen bir diğer içecek türü de pina colada içecekleridir. Son derece beğenilen bu içecek turistler bir yana yerel halkında içmekten vazgeçemedikleri bir içecek türüdür. İçecek fresh bir tada sahiptir ve insanlar ferahlamak için günün birçok farklı saatinde bu içeceği sık bir şekilde içer.  Ülke genelinde tercih edilebilecek en güzel içeceklerden bir tanesidir.

İçecek anlamında bir diğer tercih Sangrida’dır. Rom Lime suyu ve şekerin karışımından elde edilen bu içecek son derece keyifli şekilde içilir. Tatlı içecekleri sevenler için ideal bir tercihtir.

Küba’da Şarap ve Bira Kültürü

Küba’da Şarap ve Bira Kültürü
Küba’da Şarap ve Bira Kültürü

Küba, içecek anlamında birçok farklı seçeneğe sahiptir. Ancak sunulan bu içeceklerin birçoğu ülkenin kendi ürettiği ürünlerden oluşan ve ilk defa isimlerinin burada duyulduğu içeceklerdir. Dünya çapında içilen birçok içki Küba’da bulunmaz. Bu anlamda buraya gelen misafirler bilindik içkilerin yerine ülkenin kendine özgü ürettiği içeceklerin tadına bakar. Yine de illa şarap ya da bira içmek isteyenler için ülkede çok fazla şarap seçeneği bulunmaz. Şarap anlamında ülkenin kendi ürettiği farklı bir lezzet misafirlere ikram edilir. Bu klasik bir şarap tadı değildir ancak yine de son derece güzel bir içecektir. Standart şarap içmek isteyenler için bazı mekânlar şarabı ülke dışından siparişle getirterek misafirlerine sunar.

Küba’da Export bira bulunmaz.  Sadece Heineken bira bulunmaktadır. Bu da daha önce ülkeye giden birçok insan tarafından tavsiye edilmeyen bir bira türüdür. Bunun yerine Küba’da Bucanero bira seçeneği bulunur. Son derece güzel olan bira yerel halkında son derece sık tercih ettiği bir içecek türüdür.  Ardından Crystal gelmektedir. 3. Seçenek ise Presidente biradır.  Küba genelinde en yaygın tüketilen üç bira modeli bu şekildedir. Misafirler bu tercihler arasından istediklerini içebilir.  Bunun haricinde birçok bölgede ülkenin kendine has bira üretimi gerçekleşmektedir. Ancak bu biralar da birçok mekânda yer almaz. Çok uzun zaman geçirecek olanlar bu biraların da tadına bakma şansı bulabilir. Ancak turist olarak giden insanlar bu iç seçenek arasından bir tercih yapmak zorunda kalır.

Küba’nın Meşhur Romları

Küba’nın Meşhur Romları
Küba’nın Meşhur Romları

Küba’da en bilindik tatlardan bire tanesi romlardır.  Hemen her mekânda sunulan bu içeceklerden kaliteli olanlarını bulmak ise oldukça zordur. Birçok mekân sunar ancak kalite anlamında düşük olanlarını tercih eder. Ülkede 15 yıllık bile rom çeşitleri bulunmaktadır. Ancak bunların fiyatları son derece uçuktur. Bir tanesi 100 dolar ile 300 dolar arasında sunulmaktadır. Yine de en içilesi olan bu rom çeşitleri ortalama 7 yıllıklar olarak tavsiye edilir. Bu anlamda 1 yıllık romların acı olduğu da bilinen bir gerçektir.

Romların fiyatları son derece ucuzdur. Bu nedenle de ülke genelinde oldukça fazla rağbet görür. Hemen her mekânda sunulan romlar birçok misafirin sıklıkla tercih ettiği içecektir. Özellikle Küba’ın yerel halkı ellerinde romlar ile mekânlarda poz verir.  Ülkede en fazla üretilen içecek seçeneği olarak birçok fabrika satış mağazasında da toplu şekilde satışı yapılmaktadır.

Küba’da Gece Hayatının Vazgeçilmezi Sigaralar

Küba’da Gece Hayatının Vazgeçilmezi Sigaralar
Küba’da Gece Hayatının Vazgeçilmezi Sigaralar

Küba’da gece hayatı dendiğinde akla gelen bir diğer şey mutlaka sigaradır. Yalnız çeşitlilik anlamında çok fazla bir seçenekten bahsedilmez. Sigara tiryakileri içtikleri sigarayı bu ülkede bulunmaz. Bu nedenle turistler sigaralarını yanlarında götürür.  Ancak Küba’nın yerli halkı arasında sigara içenler için birçok farklı seçenek mevcuttur. Sigarayı çok ciddi anlamda tüketen bu ülkede hemen herkesin elinde mutlaka sigara görülür. Her marka sigarayı içmeyenler için belirli noktalarda satışa sunulan sigara merkezleri tavsiye edilir. Çeşitte problem yapmayanlar için ülkede çok ciddi bir sigara sirkülasyonu bulunmaktadır.

Havana’nın Eğlence Mekânı Adresi Vedado

Havana’nın Eğlence Mekânı Adresi Vedado
Havana’nın Eğlence Mekânı Adresi Vedado

Havana genelinde eğlence severlerin buluştuğu ortak adres Vedado bölgesidir. Bu kentte gece hayatı anlamında her türlü çeşit ve seçeneği bulmak mümkündür. Mekânlarda birçok farklı eğlence türü müşterilere sunulur. Bu anlamda son derece zengin bir ülkedir. Tercihi canlı müzik olanlar için en ideal bölge ise Vedado’dur. Bu mekânlar gece kulübü konseptinde de hizmet veren yerlerdir. Eğlenceyi sınırsız yaşamak ve gece kulübünde geceyi geçirmek isteyenler için bu bölgede birbirinden farklı mekân seçenekleri yer almaktadır. Bütçe anlamında oldukça geniş imkânlar bulunur. Önceden nereye gidileceğine karar verdikten sonra misafirler diledikleri mekânları tercih ederek eğlencenin ve içeceğin tadını çıkartabilir.

Bar ve Tango İçin La Habana Vieja

Bar ve Tango İçin La Habana Vieja
Bar ve Tango İçin La Habana Vieja

Eğer Küba’da eğlence anlamında bar ve tango tercih edilecek ise en doğru bölge La Habana Vieja’dır. Oldukça çeşitliliğe sahip olan bu bölgede her türlü müzik ile eğlenmek mümkün olabilir. Bar kültürünün en iyi yansıtıldığı bölgede her mekân kaliteli içkiler ve geniş bira seçenekleri ile göze çarpar. Bar anlamında en geniş tercihler bu bölgededir ve barda geceyi geçirmek isteyen insanlar bu bölgede buluşur. Buna ek olarak kente dışarıdan gelen turistlerin de yoğun bir şekilde akın ettikleri bir bölge olarak ön plana çıkar. Burada sabit mekanların yanı sıra cadde ve sokaklarda şarkı söyleyen ve enstrüman çalan müzisyenler de bulunmaktadır. Bununla birlikte ciddi bir sokak sanatçısı da bu bölgede izleyenlere keyifli anlar yaşatır. Özellikle sokak tangocuları buralarda sergiledikleri mini gösteriler ile insanlara oldukça keyifli anlar yaşatır.

Havana’nın Tarihini Yansıtan Gece Kulüpleri Miramar Bölgesi’nde

Havana’nın Tarihini Yansıtan Gece Kulüpleri Miramar Bölgesi’nde
Havana’nın Tarihini Yansıtan Gece Kulüpleri Miramar Bölgesi’nde

Havana kültürünü en iyi yansıtan mekânlar Miramar bölgesinde yer alır. Bu mekânlar şehir merkezinde yer alır ve son derece işlektir. Eğlence anlamında kente kurulan en eski eğlence mekânları da bu bölgede yer almaktadır. Kentin tamamen kendine özgü eğlencelerinin sunulduğu bu meydanda kentte bulunan en iyi jazz müziklerin de dinlenmesi mümkün olmaktadır. Dışarıdan gelen misafirler ve turistler bu ülke hakkındaki kültür hakkında bilgi edinmek istediklerinde bu alana gelir. Hem tarihini yakından öğrenmek, hem insanların ruh halini daha iyi anlamak, hem de kültürünü görmek için en doğru adres Miramar’dır. Burada yer alan mekânlar turistlerin yoğun ilgi gösterdikleri alanlardır.  Buraya giden insanlar kendilerini adeta yerel halktan birisi gibi hisseder. Burada hizmet veren mekânlarda insanlar ellerinde biraları ile hem sokak sanatçılarını izleyebilir hem de güzel ve eğlenceli zamanlar geçirebilir.

Gece Hayatında Güzel Bir Seçenek Olan La Zorra Y El Cuervo

Gece Hayatında Güzel Bir Seçenek Olan La Zorra Y El Cuervo
Gece Hayatında Güzel Bir Seçenek Olan La Zorra Y El Cuervo

Mekân küçük ve samimi ortamı ile ilgi çeker. Yerel halkın yanı sıra turistlerin de ciddi anlamda katıldığı bir mekândır. Canlı müzik eşliğinde eğlenmek ve güzel zaman geçirmek isteyenler bu mekânı tercih eder. İçeride samimi bir ortamın oluşması nedeni ile insanlar birbirlerini tanımadan bile sohbet edebilir. Mekân kalabalık anlamında ciddi bir kitleye sahiptir. Bu nedenle gitmek isteyenlerin önceden rezervasyon alması gerekir. Aksi takdirde arkada sıralardan sahneyi görmek mümkün değildir.

Gençlerin Mekânı Disco Ayala

Gençlerin Mekânı Disco Ayala
Gençlerin Mekânı Disco Ayala

Disko kültürüne hâkim olanların çok iyi bildikleri mekânlardan bir tanesi Disco Ayala’dır. Farklı ışıklandırma sistemi ve karanlık yapısı ile misafirlerini büyüleyen bu mekân mağara görünümü ile de oldukça beğenilir. İçeride son derece farklı bir hava vardır ve misafirler burada doyumsuz eğlencenin tadına varabilir. Bütçe konusunda orta sınıf insanların rahatlıkla gidebilecekleri bir mekândır.

Eğlencenin Adresi El Gato Tuerto

Eğlencenin Adresi El Gato Tuerto
Eğlencenin Adresi El Gato Tuerto

Küba’da gece hayatının tadına varmak ve sınırsız eğlenceye dâhil olmak isteyenler için en iyi mekândır. Burası canlı müzik ve sanatçılar eşliğinde benzersiz bir mekâna dönüşebilir. Gece saat 24.00’e kadar süren canlı müziklerin yanı sıra normal zamanda çalınan müzikler de adeta harikadır. İçki anlamında son derece uygun olan mekânda gençler ve turist grupları ağırlıklı olarak göze çarpar. Son derece sıcak bir ortam bulunur ve insanlar son derece rahat bir şekilde bu mekânda eğlenme fırsatı bulabilir. Mekân katılımcı anlamında ciddi bir kalabalık kitleye sahiptir. Bu nedenle önceden rezervasyonla ile girmek mantıklı olur. Girişlerin ücretli olduğu mekânda cüzi bir miktar ödendikten sonra içeride fiyatlar gayet uygundur. Küba nerede kalınır yazımızı incelemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here