Londra Gece Hayatı ve En Gözde Mekanlar

Dünyanın en popüler ve kalabalık şehirlerinden biri olan Londra oldukça renkli ve canlı olan gece hayatıyla da dikkat çeken bir şehirdir. Londra’da gece hayatının tadını çıkarabileceğiniz onlarca gece kulübü ve bar vardır. Hatta seçeneklerin fazla olması hangi gece kulübünde ya da barda eğlenmeniz konusunda kafanızda soru işaretleri oluşturacaktır. Londra gece hayatıyla ilgili merak ettiklerinizi, aklınızdaki soruların hepsini cevaplayamaya çalışacağız.

Londra’da Gece Hayatı Nasıldır?

Londra’da Gece Hayatı

Londra her sene milyonlarca kişinin ziyaret ettiği önemli bir şehirdir. Ziyaretçiler yıl içinde düzenlenen müzikaller, konserler ve kabareler şehri oldukça cazip hale getirmektedir. Müzikaller, konserler ve kabarelerin yanında Londra gece hayatı da Londra’nın tadını çıkarıp unutulmaz bir tatil yaşamak isteyen kişilerin öncelikleri arasındadır. Peki, Londra’da gece hayatı nasıldır? İnsanların en çok tercih ettiği gece kulüpleri ve barlar hangileridir? Londra’da gece hayatı pahalı mıdır? Yazımızın devamında bütün bu soruların cevabını bulacaksınız.

Şehirde gece hayatının yoğunlaştığı birçok bölge vardır. Bu bölgeler, Holborn-Clerkenwell, Soho, Mayfair, Bloomsbury, Camden bölgeleridir. Bu bölgelerde pek çok gece kulübü ve bar bulunmaktadır. Birbirinden özel olan bu mekânlar Londra gece hayatının bütün canlılığını ve hareketliliğini olduğu gibi yansıtmaktadır. Mayfair ’de bulunan gece kulüpleri oldukça pahalıdır ve genelde burada eğlenmeye dünyaca ünlü yıldızlar gider. Bu yüzden buraya biraz dikkat etmek gerekebilir.

Londra gece hayatını çekici kılan özelliklerden biri de çeşitli konseptler içeren publardır. Şehrin tarihi dokusu içerisinde pek çok mekân Orta Çağ’dan kalan yapılar içine yapılmıştır. Bu mekânlar misafirlerin dikkatini çektiği gibi Londra’nın büyüsüne de katkı sağlamaktadır. Ve gidenlerin vazgeçilmezi olmaktadır. Şehrin en güzel barları ve pubları şunlardır: Big Chill House, Barrio Shoreditch & Barrio Angel, Frank’s Cafe, Heaven, Tiger Tiger, Zoo Bar & Club, Bar Salsa, O’Neills, Fabric, Press Club, Boujis, Dstrkt… Şimdi bu mekânları daha yakından tanıyalım.

Londra’da En Gözde Gece Kulüpleri, Barlar ve Mekânları

Big Chill House

Big Chill House

King’s Cross çok yakınında yer alan Big Chill House özellikle kokteylleri ve ortamı her gün yüzlerce kişiyi bu mekâna getirtmektedir. Hafta sonu özellikle oldukça rağbet gören bu mekânda arkadaşlarınızla eğlenip Londra gece hayatının tadına bakmak istiyorsanız ve ayakta kalmak istemiyorsanız mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Aksi halde ayakta kalmanız oldukça yüksek bir ihtimaldir. Hem kapalı alanı hem terası olması mekânda dilediğiniz yerde vakit geçirmenize de imkân sağlıyor. Bu mekâna giriş ücretsiz, biralar 4-5 pound, şarap kadehleri 5-7 pound arası, kokteyller 8-10 pound civarıdır. Hafta içi 11.00-00.00 arası, hafta sonu 11.00-3.00 arası açık olan bu mekânı listenize ekleyip keyifli bir Londra gecesi geçirebilirsiniz.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Barrio Shoreditch & Barrio Angel

Barrio Shoreditch & Barrio Angel

Latin ve tropik temalı bir yer olan Barrio isimli mekânlardan Londra’da toplam 4 tane vardır. Shoreditch ve Angel semtlerinin yanı sıra Brixton’da ve Soho’da da Barrio mekânını bulabilirsiniz. Mekânın tropikal dekoru özellikle misafirlerini etkilemektedir. Saat 10’dan sonra bar bölümünün yanında ağırlıklı olarak müziklerinin çaldığı dans edebileceğiniz bir ortamın da olması mekânı daha güzel kılmaktadır.Bu mekâna giderken dikkat etmeniz gereken küçük bir uyarı yapalım. Normalde 18 yaş üstü kişiler İngiltere’de mekânlara gidebilirken buranın yaş sınırı ise 21 dir. Kapıdan dönmemek için bu uyarımızı dikkate almayı unutmayın. Ayrıca mekânda fiyatlar ise şu şekilde: Giriş ücretsiz, biralar 4-5 pound, şarap kadehleri 6-7 pound arası, kokteyller 8-10 pound civarı, burada alkolsüz kokteyller de bulunmaktadır. Onların fiyatları da 4-5 pound civarındadır. Açılış kapanış saatleri: Hafta içi 11.00-00.00 arası, hafta sonu 11.00-3.00 arasındadır.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Frank’s Cafe

Frank’s Cafe

Sadece yaz aylarında açık olan bu mekân, bir otoparkın terasında yer almaktadır. Cafe/bar/restoran olarak hizmet veren bu mekânın en güzel özelliği ise muhteşem bir manzarasının olmasıdır. Frank’ Cafe Peckham semtinde yer almaktadır. Mekâna giriş ücretsiz, biralar 3-4 pound, şarap kadehleri 4-5 pound, kokteyller 6-7 pound civarı, burada alkolsüz kokteyller de bulunuyor. Saat 17.00-23.00 saatleri arasında mekân hizmet vermektedir. Çılgın gece hayatı ortamı burada yok ancak güzel güzel içkinizi yudumlayıp sohbet etmelik bir yer olduğunu belirtelim.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Ministry of Sound

Ministry of Sound

Özellikle Londra2ya gidenlerin ya da gitmek için hazırlananların duyduğu, Londra gece hayatı denince akla gelen ilk gece kulübüdür. Özellikle büyük olması ve 20 seneyi aşkın süredir hizmet vermesi bu gece kulübünü Londra’nın en iyisi yapmaktadır. 4 tane dans pisti var bu gece kulübünde ve hepsinde farklı müzikler çalıyor. Giriş biletlerini internetten alabileceğiniz gibi kapıdan da alabilirsiniz. Çalan müzikler ve ışıklandırma ortama ayrı bir güzellik katarken, kimse kimseyi rahatsız etmeden sabahlara kadar eğlenebileceğiniz bir gece kulübü olduğunu not etmeyi unutmayın. Ayrıca bu gece kulübüne giderken kılık kıyafetinize dikkat etmeyi de unutmamalısınız.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

XOYO

XOYO

Londra’ da pazartesi ve Perşembe günlerinin XOYO günleri olduğunu biliyor muydunuz? Birbirinden güzel konserlerin zaman zaman yapıldığı bu gece kulübü için biletleri internetten alabileceğiniz gibi kapıda da alabilirsiniz. Londra’ya turist olarak gitmişseniz veya salı günü erken kalkmanız gerekmiyorsa Londra gece hayatının tadını çıkarmak için bu gece kulübünü de tercih edebilirsiniz.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Tiger Tiger

Tiger Tiger

İki katlı olan bu mekânda dilediğiniz gibi dans edebilirsiniz. Aşırı kalabalık olan bu gece kulübünün ortamı ise muhteşemdir. Kalabalık sizi rahatsız etmeden dilediğiniz gibi eğlenebilir, sabaha kadar dans edebilirsiniz. Giriş 5-6 Pound, içecek fiyatları değişkenlik göstermektedir. 5 pounda da içki içebileceğiniz gibi 25pounda da içki içebilirsiniz. Sabah dörde kadar açık olan bu mekânı listenize eklemeyi unutmayın.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Zoo Bar & Club

Zoo Bar & Club

Pazartesi ve Perşembe günleri arası bu mekânda öğrenci gecelerine ev sahipliği yapıyor. Genç ve kıpır kıpır bir kitlenin olduğu bu mekânda Londra gece hayatının tadını istediğiniz gibi çıkarabilirsiniz. Özellikle turistlerin yoğun olarak gittiği bu mekânda fiyatların ise ortalama olduğunu söyleyebiliriz. Leicester Square metro durağında inerseniz kolayca bu barı bulabilirsiniz.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bar Salsa

Bar Salsa

Adından da anlaşılabileceği gibi özellikle salsa severlerin buluştuğu bir pisti bulunmakta. Ancak bu bar belirli bir saate kadar restoran olarak hizmet vermektedir. Tottenham Court Road ve Leicester Squra metro duraklarına oldukça yakın olan bu barda güzel bir Londra gecesi yaşayabilirsiniz.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

O’Neill

O’Neill

Aslında bir İrish pub olan O’Neill, büyük bir dans pistiyle misafirlerinin doyasıya eğlenmesine izin veriyor. Gece saat ikiye kadar açık olan bu barda Guinness birası içip bu mekânın ve dans etmenin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca bazen bu barda canlı müziklerin olduğunu da not olarak ekleyelim.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Boujis

Boujis

Oldukça sosyetik ve pahalı olan bu mekândaRehana, Paris Hilton gibi ünlülerle karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek. Pahalı olmasına rağmen içkileri ve sunulan hizmet bu paraya değiyor dedirtmektedir. Hafta sonları özellikle kalabalık olan bu gece kulübüne gitmeden önce kılık kıyafetinize özen gösterin yoksa içeri alınmayabilirsiniz.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Londra’da nerede kalınır adlı makalemizi okumayı unutmayın.

Londra Gece Hayatı Fiyatları Nasıldır?

Londra gece hayatı fiyatlarını merak ettiğinizi biliyoruz. Londra’da gideceğiniz mekâna göre harcayacağınız paranın hatta giriş ücretlerinin değiştiğini de söyleyebiliriz. Orta halli bir kulübe gittiğinizde girişte 5-10 pound öderken daha kaliteli ve lüks bir kulübe gittiğinizde ise 20-25 pound gibi bir ücret ödeyebilirsiniz. Giriş ücretinin yanında vestiyer içinde 1-5 pound arası bir ödeme de yapmanız gerekebilir. Bayanlar ise Londra gece hayatında bazı ayrıcalıklardan yararlanabiliyor.

Bayanlar bir mekâna erkenden giriş yaparsanız ya da rezervasyon yaparsanız giriş ücreti alınmayabiliyor. Bira fiyatlar 5-10 pound arasında, votka bardak olarak 10-14 pound arasında olabiliyor. Ancak şişe açtırmak isterseniz gireceğiniz mekânda en az 200-300 pound ödeyeceğinizi bilmelisiniz.
Birbirinde güzel kulüpleri, mekânları ve barlarıyla Londra gece hayatı yaşanmaya değer. Keyifli bir tatil için yolunuz Londra’ya düşerse mekânlar için söylediklerimizi dikkate almanız sizlere büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Unutulmaz bir tatil ve güzel bir gece hayatı deneyimi için Londra’ya uğramayı unutmayın.

Londra Gece Hayatı Güvenilir Midir?

Londra gece hayatının denetimleri çok olduğu için dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz.

Londra’da ki en kaliteli mekanlar hangileridir?

Londra’da en çok tercih edilen mekanların başında XOYO, Tiger Tiger ve Big Chill House gelmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here