Milano Gece Hayatı

Milano Gece Hayatı
Milano Gece Hayatı

Milano gece hayatı ile ilgili aradığınızı bu yazıda bulacaksınız. Milano, konum olarak İtalya’nın kuzey bölgesinde yer alır ve son derece itibar sahibi olan bir bölgedir. Modanın da başkenti olarak bilinen bu bölge, birçok farklı yerde adından söz ettirmektedir. Gerek kültür sanat gerek eğlence anlamında adından oldukça sık söz ettiren Milano, gece kulübü anlamında da oldukça geniş bir seçenek sunmaktadır. Eğlence anlamında bin bir farklı seçeneğe sahip olan bu şehir özellikle son yıllarda sahip olduğu birçok yeni farklı mekân ile eğlence sektöründe daha fazla hız kazanmış durumdadır. Dünya genelinde birçok turistin sırf kültür sanat anlamında ziyaret etmek istedikleri Milano artık eğlence ve gece kulüpleri anlamında da ziyaret edilen bir yer halini almıştır.

Gece Hayatının Başladığı Saatler

Gece Hayatının Başladığı Saatler
Gece Hayatının Başladığı Saatler

Milano’da gece eğlenceleri akşam saat 18.00 itibari ile başlar. İtalyanlar için de aperatif saati olan 18.00 de aperatif atıştırmalıklar ile öğün atlatıldıktan sonra eğlen ce severler mekânlara akın etmeye başlar. Gerek bar gerek restoran gerekse gece kulübü anlamında hizmet veren her işletme aksam saat 18.00 itibari ile dolmaya başlar. Yerel halkında gezmeyi sevmesinden dolayı turist kadar yerel halkın da bu mekânlarda hazır bulunduğu görülür. Milano genelinde hemen her mekâna giriş ücretlidir. Oldukça az olan bu giriş ücretinin ödenmesinin ardından mekânlara giriş yapmak da mümkün olur. Alınan bu ücretlere bir adet içki bedeli dâhildir. Devamında alınacak içkiler ücretli bir şekilde misafirlere sunulur.

Gece Kulüplerinin Açılış Saatleri

Gece Kulüplerinin Açılış Saatleri
Gece Kulüplerinin Açılış Saatleri

Milano genelinde gece partilerinin açılış saati aksam saat 23.00’tür. Saatler sabah 04.00’ü gösterene kadar ise bu partiler aralıksız olarak devam eder. Birçok mekân için geçerli olan bu saatler eğlencenin en yoğun olarak yaşandığı saatlerdir. Mekânlarda sabahlamak isteyen binlerce eğlence sever saatler öncesinden gidecekleri mekânlarda hazır bulun arak içeri giriş saatini bekler.  Hafta içi normal yoğunluk ile seyreden katılımcı sayısında hafta sonlarında daha fazla yoğunluk görülmektedir. Bunun sebebi birçok mekânın hafta sonunda canlı müzik sunması ve konserler düzenlemesidir. Birçok ünlü sanatçının katılımı ile gerçekleşen hafta sonu partilerinde misafirler doyasıya eğlenme fırsatı bulur. Milano’ya gidenler genelde bir yere gezmeye çıkmadan önce mekân hakkında mutlaka bilgi sahibi olmak üzere araştırma yapar. Her mekânda farklı bir eğlence seçeneğinin bulunması nedeni ile mekânlara bilerek gitmek birçok konuda misafirlere avantaj sağlayan bir durumdur.

En Ünlü Mekân Rolling Stones

Rolling Stones
Rolling Stones

Milano denince akla gelen en ünlü mekân Rolling Stones’tir. Hafta içi rock konseptinde hizmet veren bu mekân hafta sonu olduğunda en büyük partilere ev sahipliği yapar. Profesyonel hizmet ile en kalabalık gecelerde bile bütün misafirlerini memnun eden bu kulübü, dünya genelinde birçok ünlü sanatçı ve DJ’in de ziyaret ettiği ve konserler verdiği bir mekândır. Milano genelinde oturan halkında uğrak noktası olan bu mekân farklı fiyat tarifesi ile her bütçeye uyum sağlar. Hafta sonu müzik anlamında oldukça renkli geçer. Hazırlanan partilerde her çeşit müzik çalınarak misafirlere harika bir eğlence sunulur.

Mekanın websitesi için tıklayın.

Magazzini Generali Farklı Partilerin Mekânı

Magazzini Generali
Magazzini Generali

Milano genelinde adını duyuran bir diğer ünlü mekân Magazzini Generali’dir. Farklı konsepti ile dikkat çeken bu mekân öncelerde sanayi deposu olarak kullanılan bir yer iken restore edilerek bar ve gece kulübü konseptine sahip olmuştur. Karanlık yapısı ve yüksek tavanları içeride son derece kusursuz bir kulüp ortamı oluşturur. Tarz anlamında oldukça zengin seçeneklere sahip olan bu mekân müzik anlamında da oldukça çeşitlidir. Sabaha kadar kesintisiz eğlenmek isteyenler bu mekân ile aradıkları her türlü eğlenceyi bulabilir.

Mekanın websitesi için tıklayın.

Devasa Büyük Olan Discoteca Alcatraz

Discoteca Alcatraz
Discoteca Alcatraz

Discoteca Alcatraz devasa büyük alanı ile ilgi çeken ve talep gören bir kulüptür. Milano’nun en büyük gece kulübü olan Discoteca Alcatraz yılın birçok farklı gününde dünyaca ünlü sanatçı ve DJ’lerin konserlerine de ev sahipliği yapar. Festival için son derece ideal olan bu mekânda konser veren sanatçıların olduğu günlerde b ilet bulmak son derece zordur. Her dönem yoğun olan Discoteca Alcatraz, sınırsız eğlencenin tadına varmak isteyenler için en iyi tercihlerden bir tanesidir. Dünya çapında oldukça adından söz ettiren mekân, her yıl çok ciddi anlamda d turist kabul etmektedir.

Mekanın websitesi için tıklayın.

Herkesin Tercihi Gasolina

Gasolina
Gasolina

Mekân olarak küçük bir alana sahip olsa da sıcak ortam anlamında oldukça tercih edilen bir mekândır. Özellikle de mekânda perşembe günleri sunulan Popstar Night partileri şehir genelinde oldukça ün kazanmıştır. Yerel halkında oldukça yoğun şekilde rağbet gösterdiği alanda her türlü eğlence düzenlenir. Her akşam sunulan partide hem gençler hem de yerel halk sınırsız eğlencenin tadına varır. Bütçe olarak büyük mekânlara oranla son derece ekonomiktir. Düşük bütçe ile eğlenmek isteyenler için tercih edilebilecek en güzel mekânlar arasında yer alır.

Mekanın websitesi için tıklayın.

Birbirinden Farklı Bar Seçenekleri

Birbirinden Farklı Bar Seçenekleri
Birbirinden Farklı Bar Seçenekleri

Milano, hem gece kulübü hem kafe hem de bar anlamında oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Amacı sadece bir iki saat güzel vakit geçirmek ve bir iki kadeh içki içmek olanlar için birbirinden farklı seçenekler yer alır. Sakinlik anlamında son derece güzel bir tercih olan barlar, küçük arkadaş gruplarının yoğun olarak tercih ettikleri mekânlardır. 

Brera Bölgesinde Yer Alan Barlar

Brera Bölgesinde Yer Alan Barlar
Brera Bölgesinde Yer Alan Barlar

Milano genelinde hemen her kesimde mutlaka bir eğlence mekânı bulunur. Brera bölgesinde hizmet veren en kaliteli barlar Bar Jamaica ile Le Barrique Wine Bar’dır. Hem hafta içi hem de hafta sonu için oldukça doğru bir tercihtir. Oldukça hareketli olan mekânlar sakindir ve misafirler için son derece ideal bir sohbet ortamına sahiptir. Fiyat açısından uygun seçenekler sunan mekân öğrencilerin ve gençlerin yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadır.

Navigli’de Bulunan Barlar

Navigli’de Bulunan Barlar
Navigli’de Bulunan Barlar

Milano’da gidilecek barlar listesinde bir diğer bölge Navigli’dir. Sıralı barlar arasından tercih edilecek barlar güzel ortamları ve sakin olmaları nedeni ile tercih edilir. Akşamları büyük bir yoğunluğun olduğu bölgede gündüz vakti evden çıkan yerliler akşam olmadan mekânlarda yerini alır. Öğrencilerin de sıklıkla ziyaret etiği bölgede hizmet veren Birreria La Fontanella, El Brellin, Cadenhead’a Whisky Bar ve Brellin gibi mekânlar hizmet anlamında bir adım daha öne çıkan yerlerdir. Halkın yoğun ilgi gösterdiği yerler içecek anlamında son derece uygun fiyatlar sunar. Öğrenci bölgesi olmasından dolayı da ucuz olan mekân gecenin geç saatlerine kadar hizmet vermektedir.

10 Corso Como Kafe

10 Corso Como Kafe
10 Corso Como Kafe

İsmi biraz garip gelse de Milano’da en fazla yoğunluğa sahip olan mekânlar arasında yer alan bir mekândır. Dışarıdan bakıldığında normal bir kafe görünümüne sahip olan mekân tasarım ve dizayn açısından da oldukça farklıdır. İlk başta belki eğlenmek için gece kulübünü tercih etmek yerine kafeyi tercih etmek fikri biraz garip gelse de sonradan mekâna gidildiğinden dolayı herhangi bir şekilde pişmanlık duyulmaz. Konsept olarak son derece kafe tarzına sahip olsa da aslında birçok kafeden farklı olan bir mekândır. Doğu esintilerine sahip bir dekor ile süslenen kafede koltuklar deridir. Bitkiler kafenin hemen her alanında yer alan en şık dekorasyon öğelerdir. Misafirlerin de yüksek enerji almasını sağlayan bu bitkiler bütün misafirlerin beğenisini kazanır. Güneşin batması ile mekân da hareketlilik kazanır. Birçok farklı kokteyl seçeneğine sahip olan mekân zengin menüsü ile de oldukça yoğun talep görmektedir.

Mekan ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Hem Canlı Müzik Merkezi Hem Gece Kulübü Fabrique

Fabrique
Fabrique

Şehirde farklı tarzı ile dikkat çeken bir diğer mekân Fabrique’dir. Bu mekân gece kulübü ile canlı müzik mekânı olma arasında sürekli git geller yaşar.  Yeni bir müzikal tarzı yaratma çabasında olan mekân Milano’da oldukça beğeni alır. Birçok ünlü grubun burada sahne aldığı gecelerde konuklar farklı eğlencenin tadına varır.  Canlı müzik organizasyonları ile de belirli gecelerde eğlence severlere konserler verilir. Geçmişine bakıldığında birçok dünya genelinde ün yapmış DJ’in bu mekânda konserler verdiği görülür. Tiesto başta olmak üzere dönemin en ünlü DJ’leri olan Paul Van Dyk ve DJ Sven Vath gibi isimler bu mekânda geçmiş dönemlerde konser veren en ünlü DJ’lerden sadece birkaç tanesidir.

Mekanın websitesi için tıklayın.

Cavalli’nin Mekânı Just Cavalli Restaurant & Club

Just Cavalli Restaurant & Club
Just Cavalli Restaurant & Club

İtalya’nın en ünlü moda tasarımcıları arasında yer alan Cavalli’nin sahibi olduğu mekân, eğlence anlamında sıkça tercih edilen bir başka mekândır. 2009 yılında açılışını veren mekân, hızla büyüme kaydetmiş ve bugün binlerce misafiri konuk eden bir mekân halini almıştır. Mekân genelde tasarım ve dizayn anlamında ön plana çıkmayı tercih etmiştir. Tasarımcı bu anlamda bütün imkânları doğrultusunda hiç görülmemiş bir konsepte imza atmış ve mekânı tamamen kendi zevkine göre tasarlamıştır. Mekân mayıs ve eylül ayları arasında açık terası ile de müşterilerine hizmet verir. Mekân içerisine yerleştirilen eğimli aynalar, ahşap portreler, cam duvarlar, pelüş koltuklar gibi birçok farklı dekorasyon öğesi, mekâna gelenlerin şaşkınlıkla karşıladığı objelerdir. Her anlamda farklı olan mekân eğlence anlamında da son derece kusursuz bir performans sunar. Hali ile gece kulübünün bu denli farklı olması, buraya gelen misafirlerin de farklı tarzda insanlar olmasına sebep olmuştur.

Mekanın websitesi için tıklayın.

En Büyük Etkinliklerin Mekânı Alcatraz

Alcatraz
Alcatraz

İtalya genelinde en büyük alana sahip mekânlar arasında yer alan Alcatraz, ismini sınırları dışına duyurmayı başaran bir mekândır. Benzersiz bir eğlence fırsatı sunan bu mekân birbirinden farklı eğlence seçenekleri ile de misafirlerini en güzel şekilde ağırlar. 3bin metrekarelik alanı ile dünya genelinden birçok ziyaretçiyi aynı gece içerisinde mükemmel bir hizmet ile ağırlar. Hem zarif hem de son derece modern tasarımlar ile dekore edilen mekân, özellikle hafta sonlarında yüzde yüz doluluk oranına ulaşır.  Mekân içerisinde hem canlı müzik etkinlikleri, hem canlı şovlar, hem DJ performansları, hem TV şovları ve moda şovları gibi birçok farklı kategoride eğlence fırsatı sunmaktadır. Müzik endüstrisinde çalışma yürüten ünlü isimler en iyi ses kalitesini yakalamak amacı ile bu mekânda birçok deneme ve çalışma gerçekleştirmektedir. Birçok farklı tarzda müzik seçeneğine sahip olan bu mekân, üst düzey ses kalitesi ile de konuklarına unutulmaz bir gece yaşatır.

Mekanın websitesi için tıklayın.

Şehrin En Samimi Mekânı Colonne di San Lorenzo

Colonne di San Lorenzo
Colonne di San Lorenzo

Tartışılmaz bir gerçek varsa oda Colonne di San Lorenzo’nun şehrin en samimi ve sıcak mekânı oluşudur. Yapı itibari ile tarih kokan bu mekânın her yerinde tarihi kalıntılar yer alır. Milano’da yaşayan gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bu mekân, yaz mevsiminin vazgeçilmez mekânları arasında üst sıralarda yer alır. Şehre gelen misafir ve turistlerin kendilerini buralı gibi hissetmelerini sağlayan bu mekân, genelde şehir dışından gelen misafirlerin de öncelikli olarak götürüldükleri bir mekândır. Mekâna gelen misafirler yiyeceklerini evlerinde hazırlarken içeceklerini de yakın marketlerden alır ve buraya oturmaya gelir. Bu alan açık hava konseri anlamında da oldukça elverişli özelliklere sahiptir. Sakin eğlence sevenler ve farklı bir ortamda güzel zaman geçirmek isteyenler için güzel bir ortamdır.

Mekan ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Milano nerede kalınır yazımızı incelemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here