Mısır’da Nerede Kalınır?

Antik kentin önemli yerlerinden olan Mısır, tarih ile doğmuş yapıları, konum olarak cazibesi, önemli su kanallarını barındırması gibi özellikleri ile cazibeli durumda bulunuyor. Mısır’da tatil yapmak, kültürel avantajlardan yararlanmak ve tarihi yapıları görmek isteyenlerin aklında mutlaka Mısır’ı gezmek bulunmaktadır. ‘Mısır’da nerede kalınır?’ sorusunun cevabı bu yazımızda detaylı olarak bulunuyor.

Mısır ülkesinde tarihi yapılara tanıklık ederken bir yandan da konaklama ile ilgili düşüncelerimiz olabilir. Konaklama sorununu baştan gidermeniz hem tatilinizin daha güzel geçmesini hem de kafanızda soru işaretlerinin kalkmasına yardımcı olur. Mısır’da konaklamak için otel ya da kiralık evler yer almaktadır. Örneğin tatil için Mısır’a gittiğinizde ev kiralayabilir, lüks otellerde tatilin keyfini çıkartabilir ya da uygun otellerde az konaklama ile Mısır’ı daha çok tanıyabilirsiniz.

Güncel Otel Fiyatları Haritası

Booking.com

Mısır Tarihi

Mısır tarihi, medeniyetin doğuşu ile başlamış olup günümüze kadar devam etmiştir. Hem milattan önce hem de milattan sonra tarihe ev sahipliği yapmış Mısır, Firavunları ve tapınakları ile bilinmektedir. Nil Nehri Delta’sında kurulan Mısır, Osmanlı’dan Roma İmparatorluğu’na kadar farklı hükümetlerin himayesi altında kalmıştır.

Mısır’ın önemli olması Nil Nehri sayesindedir. Yerleşim dönemine geçişin olması suyun yanlarına kurulan evler ile başlamıştır. Nil nehrinin faydaları sadece su olmamıştır; matematik, astronomiye kadar farklı yararları da olmuştur. Adeta tarihle aynı yaşıtta olan Mısır, Büyük İskender, Firavun Ramses, Firavun Kral Tutankamon gibi isimleri ülkesinde barındırmıştır. Ayrıca bu özel isimlerin mezarları da Mısır’da bulunmaktadır. Mısır’da bulunan mumyalama sistemi ile çoğu Firavun korunmaya çalışılmış ve onlara ait tapınaklar, piramitler yapılmıştır. Dünya Mirası Listesi’nde Mısır’da bulunan piramitler de yer almaktadır.

Mısır Güvenli Mi?

Mısıra seyahat etmek isteyenlerin en çok sorduğu soruların başında ‘Mısır güvenli mi?’ ya da ‘Mısır’a seyahat etmek güvenli midir?’ gibi sorular gelmektedir. 2011 yıllarında değişik faaliyetler atlatan Mısır’da seyahat konusunda hiçbir sıkıntı yoktur. Mısır tamamıyla güvenlidir lakin her ülkede olan gasp vakası Mısır’da da görülmektedir. Ayrıca Afrika ülkelerine girerken yaptırılan aşılar Mısır için gerekli değildir. Tedbir amaçlı yaptırabilirsiniz ama aşıların zorunluluğu yoktur.

Mısır’da Konaklama

Tarihi bir yer olan ve çok farklı Firavunlara ev sahipliği yapan Mısır’da konaklama zenginliği de bulunmaktadır. Örneğin ev kiralayabilir, lüks ya da uygun otelleri tercih edebilirsiniz. Mısır’da konaklamak için ilk olarak nereleri gezeceğinize karar verin. Kuzeyden güneye kadar tarihle dolu olan ülkede gezilecek yer sonrası konaklama seçenekleri daha sağlıklıdır.

Mısır’da Kiralık Ev Tavsiyesi

Mısır’ın her tarafı tarihi anıtlar, yapıtlar gibi çeşitlilikle dolu olduğundan konaklama da buna göre şekillenmektedir. Mısır’da bulunan lüks otel parasına Airbnb sitesi üzerinden ev kiralayabilirsiniz. Buradan kiralayacağınız evler hem günlük olup hem de konum olarak iyi yerlerdedir. Otellerden sıkılanlar için kiralık evler en iyi tercihtir.

Neredekalinir.net ziyaretçilerine özel Airbnb’den 180 TL indirim almak için burayı tıklayın.

Mısır’da Lüks Oteller

Mısır’da konaklamak için kiralık ev yerine lüks otelleri tercih edip sadece ‘tatil ihtiyacını gidermek’ isteyenlere lüks otelleri tavsiye etmekteyiz. Mısır’da bulunan lüks oteller, hem Nil Nehri’nin kıyısında yer alması, tarihe eşlik eden tapınaklara yakın olması, kültürel aktivitelerin oteller içinde yaygın olması lüks otelleri cazip ve özel kılmaktadır. Peki, ‘Mısır’da lüks oteller nelerdir?’ sorusunun cevabı ise şu şekildedir;

Tolip Inn Sharm

Tolip Inn Sharm

Otel, Şarm El-Şeyh’te Naama Koyu’na 7 km, SOHO Square Sharm El Sheikh’e 17 km mesafede yer alıyor. 24 saat hizmet veren otel, açık büfe kahvaltı, hızlı Wi-Fi, her dakika oda servisi, yüzme havuzu, spa, fitness merkezi gibi özellikleri barındırıyor. Otel, Şarm El-Şeyh Uluslararası Havaalanı’na 22 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Mısır’ın en güneyinde bulunan bu otel, lüks bir fuaye alanı ile hizmet veriyor. Ayrıca çok geniş toplantı salonları da bulunuyor. Hem iş hem de seyahat amaçlı gidilebilecek oteller arasında bulunuyor.

Pavillon Winter Luxor

Pavillon Winter Luxor
Pavillon Winter Luxor

Büyüleyici bir tatil yapmak istiyorsanız Pavillon Winter Luxor tam size göre. Otelin havuzu, orman ile iç içe olması, mimarisi, avantajları, birinci sınıf mobilyaları, konumu, ulaşımı her şeyiyle mükemmel. Kral Faruk’un eskiden kaldığı saraylardan olan otel, Karmak Tapınağı, Luksor Müzesi, Uluslararası Kongre Merkezi ve Mumya Müzesi gibi kültürel alanlara yakındır. Nil Nehri’nin yanında bulunan otel, Luksor Tapınağı’na 100 metre uzaklıktadır. Otelde yüzme havuzu, açık yüzme havuzu, oda servisi, etkileyici kahvaltı, hızlı Wi-Fi ağı, geceyi harika geçirebilecek bir bar da otelde bulunmaktadır.

Hilton Alexandria King’s Ranche

Hilton Alexandria King's Ranche
Hilton Alexandria King’s Ranche

Hem toplantı hem de tatil oteli olan Hilton Alexandria King’s Ranche, tarihi mimarisi, lüks teknoloji kullanımı ile mükemmele yakın mobilyaları, en yakın havaalanına 7 kilometre uzaklıkta olması, gece için harika bar, iyi bir kahvaltı gibi oteli farklı kılan avantajlar bulunmaktadır. Otelin yemeklerinde hem Asya kültüründen hem de dünya mutfağından çeşitler yer almaktadır. Otelin çok geniş fuaye ve bahçe alanı bulunmaktadır. Odaların ferah olması, personelin yardımseverliği, otelin de temiz olması otelin tercih edilmesini sağlıyor.

Sofitel Winter Palace Luxor

Sofitel Winter Palace Luxor
Sofitel Winter Palace Luxor

Nil Nehri’nin yamacında harika bir otel keyfi yaşamak ve tarihi yerlere de yakın olsun istiyorsanız Sofitel Winter Palace Luxor tam size göre. Otelden çıktıktan sonra yürüme mesafesiyle 5 dakika sonra ünlü Luksor Tapınağı’na ulaşmak mümkündür. Bu otel yıllar boyu Mısır’da bulunan kral ve prenslere ev sahipliği yapmıştır. Bu yüzden tasarımı, mobilyaları, odalardaki şıklık 10 üzerinden 10 puandır. Eşsiz olan bu otel, Luksor Uluslararası Havaalanı noktasına araba ile 20 dakikalık bir mesafede bulunuyor. Otelin ortalama puanı 9.5’tir. Otelin avantajları zenginliğin göstergesidir; yüzme havuzu, havaalanı servisi, restoran, 7/24 oda servisi, harika bir kahvaltı servisi, farklı kültürlerin yemekleri, açık yüzme havuzu, geceyi müthiş geçirmek için geniş ve rahat bar… Ayrıca otelin banyo imkanı diğer otellere göre öndedir; küvet, temiz havlular, özel banyo, klima gibi otelin avantajları bulunur.

Sofitel Legend Old Cataract

Sofitel Legend Old Cataract
Sofitel Legend Old Cataract

Nil Nehri manzaralı olan Sofitel Legend Old Cataract, 4 farklı restoran ile farklı kültürlerin yemeklerini barındırmaktadır. Nil manzarasının terasında manzarayı izlerken kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Havaalanından gelen misafirler için araba ile otel, 20 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Otel yüzme havuzu, havaalanı servisi, özel ve rahat odalar, geniş bar, harika ve farklı kahvaltı, uzun dönem çalışabilecek fitness merkezi gibi alanlar bulunmaktadır. Odaların yapısı da oldukça geniştir. Odalarda kullanılan mobilyalar hem antik hem de dönemin önemli eserlerinden oluşur. Otelin ambiansı, fuaye alanı, bahçesi, koridorları gibi ortamları hem çok geniş hem de rahattır.

Mısır Ucuz Oteller

Mısır’da bulunan tarihi yapıları gezmek ve Mısır’ı daha çok tanımak için konaklama masraflarını azaltmak mantıklı bir seçim olabilir. Orta sıklet olan bu oteller, hem ucuz hem de lükslüğü bir arada barındırıyor. Sadece yatmak için kullanılacak oteller de Mısır’da bulunuyor. Mısır’da bulunan ucuz oteller ise şu şekildedir;

Golden Hotel

Golden Hotel
Golden Hotel

Mısır’da bulunan en uygun otellerin başında geliyor. Mısır’a gidip tarihi yerlerden yararlanmak, Nil kıyısında dolaşmak gibi etkinlikleri olanlar için ideal bir tercih. Çünkü insanlar, paralarının azını otellere veriyor geri kalanını da gezmeye ya da eğlenmeye harcıyor. Açık büfe bulunan otelde, hızlı Wi-Fi, temiz odalar, yardımsever personeller, geniş odalar, klima ve güzel de bir manzarası bulunmaktadır. Ayrıca otelin en güzel yerinde geceyi çılgınlar gibi eğlenmek için güzel de bir bar bulunmaktadır.

Aurora Hotel

Aurora Hotel
Aurora Hotel

Aslında Aurora Hotel ile Golden Hotel birbirlerine benzemektedir. Aurora Hotel, konum olarak iyi bir yerdedir. Çoğu kültürel yere yakınlığı ile bilinir. Ucuz bir otelde Mısır tatili yapmak isteyenlerin ortak noktası olan otel, klimalı odalar ile sıcağa kalkan oluyor. Otelin en güzel yerinde bir restoran bulunmaktadır. Bu restoranda manzara eşliğinde farklı kültürlerin kahvaltılarını ya da yemeklerini yiyebilirsiniz.

Mercure Luxor Karnak

Mercure Luxor Karnak
Mercure Luxor Karnak

Mısır tatili sırasında hem ucuz hem de lüks bir otel keyfi yaşamak isteyenlere Mercure Luxor Karnak otel, harika bir tercihtir. Bu ucuz otelin, yüzme havuzu, geniş restoran, tüm odalarda çay/kahve makinesi, eşsiz kahvaltı, özel odalar, havaalanı servisi, konum avantajı ve nehir kıyısında olması avantajları arasındadır. Otelin çoğu odası manzaralı balkonludur. Nil Nehri yakınında yer alan otel, El Uksur Havaalanı’na 12 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Otelin sadece 8 adet farklı restoranı bulunur. Tüm bu restoranlarda farklı ülkelerin yemekleri misafirlere verilmektedir. Fiyat ve performans konusunda oldukça uygun olan bu otel, Nil kıyısına bakan ve ısıtmalı olarak çalışan yüzme havuzuna da sahiptir. Otel hem balayı hem de tatil düşünenler için harika bir fırsattır.

Dusit Thani LakeView Cairo

Dusit Thani LakeView Cairo
Dusit Thani LakeView Cairo

Şelaleler, ağaçlı sokaklar, göller ve harika atmosferler ile turistleri ağırlıyor. Otelde 5 tane restoran, 2 tane bar ve 1 adet geniş spa küveti bulunmaktadır. Otel ulaşım konusunda da rahattır. Örneğin havaalanına 4 kilometre uzaklıkta yer alır. Mobarak Akademisi’ne ise 5 kilometre uzaklıkta yer alır. Otele az uzakta olan Kahire Havaalanı ise 11 kilometre uzaklıkta yer alır. Otelin personelleri de yardımseverdir. Her türlü sorun ile ilgilenen personeller, lüks restoranlar, yüzme havuzu, havaalanı servisi, etkili ve doyurucu bir kahvaltı hizmeti de otel bünyesinde yer almaktadır. Otelin 17 tane farklı etkinlikleri için özel olarak yaptırılmış odalar bulunmaktadır.

Sonesta Hotel Tower & Casino Cairo

Sonesta Hotel Tower & Casino Cairo
Sonesta Hotel Tower & Casino Cairo

Nasr City yerleşim bölgesinde yer alan otel, havaalanına oldukça yakındır. Havaalanına 10 dakikalık mesafede bulunan otel, rahat ve ucuz bir tatil geçirmek isteyenlere altın değerinde bir fırsattır. Otelin keyfini çıkartmak isteyenler için otel özellikleri şöyledir; geniş spa, spa yanında bir bar, yüzme havuzu, ücretsiz havaalanı servisi, restoran, etkili bir kahvaltı, piyasada az bulunan fitness merkezi, odalarda çay ve kahve merkezi bulunmaktadır. Otel konum olarak da iyi yerdedir. Örneğin Kahire Konferans Merkezi 2 kilometre uzaklıkta yer alırken Sonesta Hotel Tower Cairo’da 20 dakikalık mesafede yer almaktadır.

Hem tarihi hem de tatili ile meşhur olan Mısır, farklı medeniyetleri bünyesinde barındırmıştır. Mısır’a tatile gidecek her vatandaşın aklında bulunan ‘Mısır’da nerede kalınır?’ sorusunu detaylı olarak açıkladık ve yol gösterdik. Mısır’da tatil yapmak, balayını geçirmek ya da ticari için gelenlerin mutlaka gidilmesi gereken lüks ya da ucuz otelleri tavsiye ederek Mısır rehberliği yazısı oluşturduk.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here