Paris Gece Hayatı

Paris Gece Hayatı
Paris Gece Hayatı

Paris gece hayatı yazımıza hoşgeldiniz. Paris, hem gezmek hem de eğlenmek son derece doğru adreslerden bir tanesidir. Her yönü ile görsel şölen olan bu ülke dünya genelinden birçok turistin gezdiği ve gördüğü ülkeler arasında yer alır. Kendine özgü havası bulunan Paris, hem doğal güzellikleri, hem tarihi dokusu hem de turistin mekânları ile oldukça ilgi çeker. Gece hayatı anlamında son derece hareketli olan bu bölge, eğlence anlamında oldukça sınırsız seçeneğe sahiptir. Hem yerli hakla hem de milyonlarca turiste hitap eden bu mekânlar misafirlerine en güzel hizmeti verebilmek için birbirleri ile yarışır.

Paris’te Lüks Eğlence Hayatı

Paris’te Lüks Eğlence Hayatı
Paris’te Lüks Eğlence Hayatı

Paris her anlamda pahalı bir ülkedir. Paris’te eğlenmek isteyenler her duruma karşı hazırlıklı olmak için yanlarında oldukça fazla bir bütçeye sahip olmalıdır. Hem gece hem gündüz canlı olan bu şehirde en basit gereksinimler bile oldukça pahalıdır. Eğlence mekânlarında lüks mekânlar ölen küçük birayı bile 400 Euro’dan başlayan fiyatlar ile misafirlerine sunar. Bu acıdan bakıldığında unutulmayacak bir gece yaşamak isteyenler çok ciddi bir bütçe ayırmak zorundadır. Mekân anlamında çok fazla seçenek sunan eyalet, yabancı turistleri pek de hoş karşılamaz. Eğer gidilecek mekân hakkında bilgi sahibi olunmazsa insanlar mekândan çıkana kadar çeklerindeki bütün parayı son kuruşuna kadar harcamak zorunda kalabilirler. Paris eğlence anlamında en on planda olan ülkeler olduğu için bu ülkeye gidecek olan insanlar mekân isimlerinden ziyade eğlence bölgelerini araştırır. Oldukça geniş bir yelpaze sunan ülkede ger bölge farklı hizmet anlayışı ile misafirlerini ağırlamaktadır.

Eğlencenin Kalbi Champs-Elysees Meydanı

Champs-Elysees Meydanı
Champs-Elysees Meydanı

Paris’te eğlence denince birçok kişinin aklına tek bir yer gelir oda Champs-Elysees meydanıdır. Hem eğlencenin hem de ülkenin en önemli meydanı olan Şanzelize, eğlence anlamında akla hayale gelmeyecek bir hizmet çeşitliliğine sahiptir. Geceyi alkol alarak ve bir barsa eğlenerek geçirmek isteyenler bu cadde üzerinde toplanır.  Fiyat anlamında oldukça dudak uçuklatan rakamlara sahip olsa da yine de kalabalığın en yoğun olduğu bölge burasıdır. Gezilmesi ve görülmesi gereken yerler listesinde ilk numarada yer alan bu cadde, eğlence severler için de birbirinden farklı bar seçeneği sunar. Mağdur olmamak için bütçeye uygun yerlerin tercih edilmesi önerilir.

Rue De Lappe Caddesi

Rue De Lappe Caddesi
Rue De Lappe Caddesi

Bastille bölgesinin tam merkezi olan Rua De Lappe caddesi eğlencenin en önemli merkezleri arasında yer alır. Geniş bar ve gece kulübü seçeneği birçok eğlence severin beğeneceği özelliklere sahiptir. Burada yer alan her mekân günün erken saatlerinden itibaren misafirlerin yoğun ilgisi ile karşılaşır ve dolar. Şehrin kendi insanının yanı sıra ciddi bir turist akını görülür. Özellikle de Erasmus ile ülkeye gelen öğrenciler bu caddede en çok rastlanılan gruplardır. Dışarıdan gelen kesimin yoğun olması, ülke halkının bazı durumlarda ikinci planda kaldığının göstergesidir. Özel günlerde düzenlenen partilere de halkın yani sıra misafir ve turistlerden katılım sağlandığı görülür. Bölgede var anlamında en öne çıkan mekân Route 66 isimli mekândır. Birçok farklı ülke mutfağına sahip olan barda gecenin geç saatlerine kadar taze mutfak yemekleri bulunmaktadır. Bu özelliği ile eğlenceye geç dahil olanlar yemek yemek ve eğlenmeye geçmek için bu mekânı tercih ederler.

Latin Quarter (5EME)

Latin Quarter (5EME)
Latin Quarter (5EME)

Paris’te gidilebilecek eğlence mekânları anlamında bir diğer seçenek Latin Quarter’dir. Gece kulübü anlamında sınırlı seçeneğe sahip olan mekân daha çok kafe tarzı işletmeleri ile halka hizmet verir. Restoran, bar ya da kafede eğlenceli vakit geçirmek ve şehir halkı ile bütünleşmek isteyenler için en ideal bölgelerden bir tanesidir.

Rua De La Huchette

Rua De La Huchette
Rua De La Huchette

Gece kulübü anlamında oldukça fazla seçeneğe sahip olan bu yer, dar geçit üzerinde yer alması ile de oldukça ilgi çeker. Lokal halkın ağırlıklı olarak yer aldığı bu mekânlarda birbiri içerisinde birçok farklı mekâna geçiş yapmak mümkün olabilmektedir. Farklı tasarımı ile ilgi çeken bu bölge geceyi eğlenerek geçirmek isteyenler için oldukça farklı seçeneklere sahiptir. Her bütçeye uygun fiyat seçeneğine sahip olan mekânlarda insanlar bütçelerine uygun mekânları tercih ederek doyasıya eğlenme fırsatı yakalayabilirler. Birçok bar, aksam saatler 20.00’yi gösterdiği anda Happy Hour partilerine başlar. Bu partiler bu saat itibari ile yapılacak eğlencelerde %50’ye varana kadar indirimli içeceklerden satın alabilmek anlamı taşır. Saat 20.00 itibari ile mekâna giriş yapanlar ve partide kalanlar parti sona erene kadar mekânda tercih edecekleri içecekleri oldukça ucuz fiyatlara satın alarak eğlencenin tadını çıkartabilir.

Ressamlar Tepesi Olarak Da Bilinen Pigalle

Pigalle
Pigalle

Paris’in en sık ziyaret edilen bölgelerinden olan Pigalle, en kalabalık bölgeler arasında yer alır. Red Light District olarak da alınan bu bölge, en iyi kategoride yer alan gece kulüplerine sahip olması ile de biliniyor. Kulüpler eğlence anlamında son derece tatmin edici bir hizmet sunar. Eğlence severler birçok farklı temalı partiye bu bölgede dâhil olabilir ve beğendiği kulübü tercih ederek gayet seviyeli şekilde eğlenebilir. Bölgenin tek olumsuz tarafı ulaşım anlamında yeterli donanıma sahip olmamasıdır. Burada eğlenmek isteyenlerin taksi ihtiyacı çok fazla olur. Giriş çıkışlarda problem yaratan mekâna ulaşabilmek için yaklaşık 50€ gibi bir rakamı ulaşıma harcamak gerekmektedir. Bölge kabaret anlamında oldukça fazla seçeneğe sahiptir kabaret seyretmek isteyen misafirler Moulin Rouge’de en güzel kabaret gösterisini seyredebilir.

Menilmontant ve Gammonta

Menilmontant ve Gammonta
Menilmontant ve Gammonta

Menilmontant ve Gammonta, farklı parti konseptini sevenler için oldukça ideal bir yerdir. Sert partiden hoşlanan misafirler burada yer alan mekânlar arasından tercih yaparak eğlenceye dâhil olur. Gece kulüpleri ile oldukça ünlü olan bu bölge bar, kafe ve restoran anlamında da oldukça zengindir. Yalnız bölgede ciddi anlamda bir turist tuzağı bulunmaktadır. Bölgeye hakim olanlar bu konuda oldukça tedbirlidir ve herhangi bir şekilde tuzağa düşmez. Ancak bölgeye yabancı olan insanlar sunulan birçok tuzağa kolayca düşerek ciddi anlamda bütçede sıkıntı yaşayabilmektedir. Bölgeye gidecek olan insanlar önceden bilgi alarak tedbirli şekilde gider. Gerekli kurallara uyularak tedbirli şekilde son derece eğlenceli zaman geçirmek mümkündür.

Çatı Katında Bir Bar Wanderlust

Wanderlust
Wanderlust

Atmosferi ile ön plana çıkan bu bar Paris’in en gözde mekânları arasında yer alır. Manzarası ile oldukça ilgi gören bar, eğlence anlamında da oldukça lüks seçeneklere sahiptir. Eşsiz ortamı ile birçok misafiri ağırlayan mekân çatı katında olması ile de oldukça farklı bir mekân olma özelliğine sahiptir. Mekân oldukça seçici özelliklere sahiptir ve birçok anlamda diğer mekânlara göre farklı çalışır. Diğer bar ve kulüplerin aksine sadece 23.00-11.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bununla birlikte bu mekâna giriş sadece perşembe, cuma ve cumartesi günleri mümkündür. Diğer günlerde bar kapalıdır. Mekânın ağırlıklı ziyaretçi grubunun gençlerden oluştuğunu da söylemek gerekir. Öğrenci grupların oldukça sık olarak tercih ettiği mekânda belli bir yaş üzerinde insana pek rastlanmaz. Bu nedenle de partiler oldukça hareketli ve eğlenceli geçer. Gidenlerin asla pişman olmayacağı mekân, hem hizmet hem de sunulan parti özellikleri anlamında misafirlerini son derece tatmin edicidir.

Sert Partilerin Düzenlendiği Concrete

Concrete
Concrete

Sert parti anlayışını benimseyenlerin tercih ettiği mekân gece boyunca misafirlerine son derece güzel bir eğlence fırsatı sunar. Sabah 07.00’ye kadar açıktır ve mekânda yer alan misafirlerin birçoğu öğrencidir. Genç gruba daha çok hitap eden mekân hem turist anlamında hem de öğrenci anlamında ciddi bir kitleye sahiptir. Paris geneline bakıldığında en iyiler kategorisinde bir kaç tane mekândan söz edilebilir. Bunlardan bir tanesi de Concrete’dir. Gare De Lyon’da bunan mekân, içeride sürekli olarak belirli zamanlarda indirimli içecek fiyatı sunar. Belirlenen saatlerde gece kulübü genelinde içkiler %80’e varan oranlarda indirimli içecek seçeneklerinden faydalanarak eğlenebilir. Her türlü içecek için geçerli olan bu kampanyadan sınırsız bir şekilde yararlanmak mümkün olur. Hem vodkalarda hem biralarda geçerli olan bu sistem birçok müşterinin bu mekânı tercih etmesine oldukça erkin bir rol oynar. Birçok gece kulübü yüksek fiyat uygulaması nedeni ile tercih edilemezken böylesine iyi kalitede bir mekân bu durumu iyi bir fırsata çevirmeyi başarmıştır.

En İyi DJ’lerin Sahnesi White Room

White Room
White Room

Şanzelize caddesinde yer alan White Room, fiyat açısından oldukça yüksek rakamlara sahip olsa da en iyi mekânlardan bir tanesi olarak ön plana çıkar. Dünya çapında en üst seviyelerde yer alan en ünlü DJ’ler de bu mekânda misafirleri sabahın ilk ışıklarına kadar eğlendirir. Mekânı ilginç kılan en ilginç özelliklerden bir tanesi, mekânın sabah saatlerinden itibaren aksam belirli bir saate kadar restoran hizmeti ile açık olmasıdır. Gündüz normal bir restoran olan bu mekân gece eğlence saati yaklaştığında bütün masaların kaldırılması sonucunda son derece muhteşem bir gece kulübüne dönüşür. Mekânın eleştirilen tek yönü ise haftanın sadece belirli gününde gece kulübü hizmeti vermesidir. Haftanın altı günü klasik bir restoran hizmeti veren mekân sadece cumartesi günleri gece kulübü konseptine bürünmektedir. Bu durum birçok eğlence sever tarafından eleştirilir. Tek gün gerçekleşen eğlencede ise kusursuz bir eğlence ve muhteşem bir parti ile mekân uzun süre adından söz ettirecek bir organizasyona imza atmayı başarır. Gezilerini hafta sonuna denk getiren turistler için bu mekân mutlaka gidilmesi gereken bir mekân olarak tavsiye edilmektedir.

Ucuzların Adresi La Cordonnerie

La Cordonnerie
La Cordonnerie

Paris genelinde her mekân oldukça lükstür ve yüksek fiyatlara sahiptir. Bu nedenle birçok mekân zengin misafirlere hitap eder. Ancak ucuz olan mekânlar da ülkede bulunan birçok misafirin ve yerel yakın gidebilecekleri eğlenceler ile doludur. Üçüz anlamda dikkat çeken mekânların başında La Cordonneria’dır. Mekân içerisinde günün her saati en uygun fiyatlar ile bira satılır. Eğlence bakımından tek düze bir bar olsa da geceyi sade bir eğlence ile geçirmek isteyenler için son derece güzel bir tercih olabilir. 2nd Arrondissement adresinde bulunan bar sürekli olarak açıktır.

Bir Diğer Ucuzluk Stolly’s

Stolly's
Stolly’s

4th Arrondissement adresinde hizmet veren mekânlardan bir tanesi olan Stolly’s, uygun içkileri ile birçok orta bütçeli misafirin tercih ettiği bir mekândır. Vodka sevenlerin vazgeçemediği mekân en ucuz vodka fiyatına sahip olan bar olarak bilinir.

Le Requin Chagrin

Le Requin Chagrin
Le Requin Chagrin

Paris’te ucuz mekân arayanlar için en iyi tercihlerden bir tanesi Le Requin Chagrin’dir. Tadımlık biralar oldukça uygun fiyatlar ile müşterilere sunulur. Çeşitlilik anlamında oldukça fazla seçeneğe sahip olan barda sarhoş olmak isteyenler küçük sunuma gelen biraları birbirine karıştırarak farklı lezzetleri deneyebilirler. 5th Arrondissement adresinde bulunan bar gençlerin ve yerlilerin de sıkça tercih ettikleri mekânlar arasında yer alır.

Paris, her anlamda eğlencenin doruk noktalarından bir tanesidir. Paris’te barlar incelendiğinde çok sayıda gay ve lezbiyen barlarının da olduğu bilinir. Özel giriş seçeneklerine sahip olan bu mekânlar da diğer mekânlar ile aynı kalitede eğlence hizmeti sunmaktadır. Sınırsız eğlence mekânı sunan kulüpler  farklı fiyatları ile de her bütçeye hitap etmektedir.

Paris nerede kalınır yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here