Paris'te Nerede Kalınır

Turist ve aÅŸk ÅŸehri olarak bilinen ve yıllık olarak 90 milyon turisti ağırlayan Paris ÅŸehri, dünyanın en çok turistlik amacıyla gidilen yeri olarak kayıtlara geçmiÅŸtir.  Turistlerin kafasında bulunan ‘Paris’te nerede kalınır?’ sorusunun cevabını biliyoruz ve bu yazımızda da, detaylı olarak Paris’i anlatacağız. Yazımızda anlatılmayan bir ÅŸeyi merak ediyorsanız yorum bölümünden sorarsanız daha önce Paris’e gitmiÅŸ gezginlerimiz en kısa sürede yanıtlayacaktır.

Fransa’nın en büyük ÅŸehri olan Paris’te yaklaşık 12 milyon insan yaÅŸamaktadır. Hem kültürel hem de turistlik bir yer olan baÅŸkentte, zengin ve renkli insanların varlığı Fransa’nın ticaret hayatına da katkı yapıyor. Fransa, yıllardır turistlerden büyük gelir elde etmektedir. Özellikle romantik çiftlerin tercihinde ilk sırada bulunan Paris ÅŸehri, bilimsel ve kültürel anlamda da zengindir. Schengen ülkesi olan Fransa, Paris’e ziyaret edecekler için birbirinden farklı hizmetler sunar; kolay ulaşım, zengin ya da ucuz oteller, kültürel yelpazenin geniÅŸliÄŸi gibi içerikleri bulunmaktadır.

Paris Nerede

paris nerede

Paris Sen Nehri üzerinde bulunan Paris, Ä°le-de-France bölgesinde yer almaktadır. Avrupa’nın her yerinden Interrail Global  Pass ile ulaşım saÄŸlanmaktadır. Fransa’ya gitmek için kendi ülkenizdeki bir havaalnına gitmeniz yeterlidir. Çünkü dünyanın her yerinden Paris’e havaalanı ulaşımı bulunmaktadır.  Paris bölgelere ayrıldığından bulunması ve ulaşımı diÄŸer ÅŸehirlere nazaran daha kolaydır.

Güncel Otel Fiyatları Haritası

Booking.com

Paris Bölgeleri

paris bölgeleri

Paris ÅŸehri bölgelere ayrılmış olup bu bölgelere ise, arrondissement adı verilmiÅŸtir. Paris’te 20 adet bölge bulunmaktadır. Paris’in en meÅŸhur bölgeleri; Montmarte, Bastille ya da Champs-Elysİées(Åžanzelize) olarak bilinmektedir. Bölgelerin yaÅŸam ÅŸartlarına göre hayat standartları, otel hizmetleri ve fiyatları farklılık göstermektedir. Ayrıca buradaki bölgelerde konaklamanız da zaman ve seyahat konusunda avantaj saÄŸlayacaktır. Ayrıca  Eyfel Kulesi, 7. bölgede (The 7th) yer almaktadır.

Paris’te Hava

pariste hava

Paris ÅŸehri, sıcak ve ılıman bir iklime sahiptir. Paris’te yıl yıl yağış miktarı deÄŸiÅŸkenlik göstermektedir. Bazen en kurak zamanlarda dahi yaÄŸmur yaÄŸmaktadır. Yıllık olarak 4 ay yağışlı geçmektedir.  En yüksek sıcaklık Temmuz ortasında yaÅŸanırken en düşük sıcaklık ise Ocak ortasında yaÅŸanmaktadır. En yüksek sıcaklık 34 derece olarak görülürken en düşük ise 2 derece olarak gözlemlenmiÅŸtir. EÄŸer Paris ÅŸehrine ziyaret edecek ve hava durumunu gözetliyorsanız, Ä°lkbahar ve Sonbahar zamanları en iyi tercihtir.

Paris’te Ev Kiralamak

Paris seyahatiniz esnasında otel ya da çeÅŸitlerini istemiyorsanız otel fiyatlarıyla eÅŸdeÄŸer bir ÅŸekilde hizmet verilen günlük kiralık ev kiralayabilirsiniz. Paris’e seyahat edip özgür bir gün geçirmek isteyen herkese günlük evi önermekteyiz.  Günlük olarak kiralanan evlerde, Wi-Fi ağı, otopark, havuz, ortak yaÅŸam yerlerine ulaşım, temizlik gibi insanların hassas ve seçimde öncelik tanıdığı özellikler bulunmaktadır. Hem ulaşım bakımında hem de rahatlığı sayesinde günlük kiralık evler öne çıkmaktadır. En iyi özellikleri hizmetinde barındıran ve zengin avantajlar sunan AirBnb sitesini ziyaret ve tercih edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için airbnb nedir yazımızı inceleyebilirsiniz.

Neredekalinir.net ziyaretçilerine özel Airbnb’den 180 TL indirim almak için burayı tıklayın.

Paris’te Lüks Oteller

pariste lüks oteller

Hem aÅŸklar hem de kültürel ÅŸehri olan Paris’te bol bol lüks oteller bulunmaktadır. Tatilini hem keyifli hem de lüks bir ÅŸekilde geçirmek isteyen herkese buradaki otelleri önermekteyiz. Tüm oteller kendi aralarında rekabet halindedir. Bu rekabet, turistlerin konaklamasından seyahat etmesine kadar birçok avantaj saÄŸlıyor. EÄŸer Paris’te lüks otel tercihi yapacaksanız bizim hazırladığımız oteller ÅŸu ÅŸekildedir:

Hôtel De Sers Champs Elysées

Hôtel De Sers Champs Elysées
Hôtel De Sers Champs Elysées

Paris’in can damarı olan Åžanzelize’ye 400 metre uzaklıkta olan bu otel,  19. yüzyıldan kalma bir konakta hizmet vermektedir. Buram buram tarih kokan bu otelde; çift kiÅŸilik özel odalar, aile odaları, sigara kullanılmayan alanlar, geniÅŸ otopark, çok hızlı Wi-Fi baÄŸlantısı gibi çeÅŸitli avantajları misafirlerine sunmaktadır. A’dan Z’ye fırsatlar sunan Åžanzelize’de bulunan otel, 8. bölgede bulunmaktadır. Sen Nehri yakınlarında bulunan otel, lüks bir hizmetle müşterilerini kaliteye doyuruyor.

Le Bristol Paris – an Oetker Collection Hotel

Le Bristol Paris - an Oetker Collection Hotel
Le Bristol Paris – an Oetker Collection Hotel

Paris’in 8. bölgesinde yer alan otel,  ünlü Åžanzelize ve La Madeleine Place’e  yakınlığı sayesinde turistlerin otel seçiminde ilk sırada bulunuyor. Lüks bir yaÅŸam sunan otel, geniÅŸ salonları, 1.200 m2 özel bir bahçe, yüzme havuzu, saÄŸlıklı yaÅŸam alanları, ulaşım konumundaki rahatlığıyla göz dolduruyor. EÄŸer Paris’e ziyaret edecek vatandaÅŸlarımızın lüks bir otel seçiminde tercihleri arasına bu oteli de alması gerekir.

Nolinski Paris

Nolinski Paris
Nolinski Paris

Paris’in 1. bölgesinde yer alan otel, lüks fırsatları misafirlerine sunuyor. Kesinlikle, Akdeniz yemekleri yemenin yanında Sen Nehri’ni izlemek isteyenlerin ilk duraklama noktasıdır. Neredeyse diÄŸer otellerden +1 farkla avantajlı konumda bulunduran otel, dünyaca ünlü markalara da komÅŸu noktasındadır; Rolex, Cartier, Chanel. Ayrıca, Oryl Havalimanı ise 15 kilometre uzaklıktadır.

Hotel de Crillon

Hotel de Crillon
Hotel de Crillon

Paris’teki 1. ile 8. bölge arasında kalan otel, Åžanzelize Caddesine, Louvre Müzesi gibi Paris’in önemli yerlerine yakınlığı ile bilinmektedir EÅŸiyle birlikte romantik bir akÅŸam geçirmek isteyen tüm vatandaÅŸlarımız gönül rahatlığıyla konaklayabilir. Lüks bir yaÅŸam sunan otel, farklı mimari tasarımıyla mest ediyor. Misafirlerin seyahatlerinin kusursuz geçmesi için istedikleri rahat ulaşım, konfor, huzur gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Hôtel Lancaster Paris Champs-Elysées

Hotel Lancaster Paris Champs-Elysees
Hôtel Lancaster Paris Champs-Elysées

Eyfel Kulesi’ne en yakın lüks otel, Åžanzelize’ye ise 100 metre uzaklıkta bulunuyor. Klasik ve zarif mimarisiyle misafirlerini ÅŸaşırtan Hôtel Lancaster Paris Champs-Elysées, aÅŸk için Paris’e gelenlere hizmet ediyor. Eyfel Kulesi’ne manzarası olan otelde, özel konforlu odalarda bulunmaktadır. Romantizm yaÅŸamak isteyen tüm turistlerin, tercih edebilecekleri oteller arasında yer almasını önermekteyiz.

Paris Ucuz Oteller

paris ucuz oteller
Paris ucuz oteller

Paris’e gidip ucuz otellerde konaklamak isteyen tüm turistlere uygun konaklamalar bulunmaktadır. Hem seyahat etmek hem de ucuz bir otelde gününü gün etmek isteyen tüm vatandaÅŸlarımıza altın deÄŸerinde otelleri yazdık. Ticari amaçlı, öğrenci olan ya da günü birlik gelip çok para harcamak istemeyen misafirler için ucuz oteller bulunmaktadır. Bunlar;

H̫tel Paris Bastille Boutet РMGallery by Sofitel

Hôtel Paris Bastille Boutet
Hôtel Paris Bastille Boutet

Paris’in 11. bölgesinde yer alan ve Eyfel Kulesi’ne biraz uzak olan bu otel, havuzu, konforu, mimarisi, Opèra Bastille’e ve  yakınlarında bulunan müzelere ulaşım kolaylığı sayesinde popüler durumdadır. Hem ucuz olması hem de Paris’in eÅŸsiz özelliÄŸinden yararlanmak isteyenlere harika bir otel: Hôtel Paris Bastille Boutet.

Hotel Square

Hotel Square
Hotel Square

Hem ucuz olan hem de birinci sınıf hizmet sunan otel,  16. bölgede olmasına raÄŸmen Eyfel Kulesi ve Åžanzelize’ye yakınlığı ile bilinmektedir. 200 m2 masaj alanı, saÄŸlıklı yaÅŸam odaları, hızlı Wi-Fi, aile odaları, çift kiÅŸilik odalar ve havaalanı servisi gibi avantajları bünyesinde bulunduruyor. Otelin konumu sayesinde yürüyerek çoÄŸu yere ulaşım saÄŸlanmaktadır.  Tren istasyonu, metro, havaalanı gibi ulaşım araçlarına da oldukça yakındır. Hem ucuz hem ulaşımı rahat hem de Paris’in havasından yararlanayım diyorsanız tam size göre bir otel.

Grand Powers

Grand Powers
Grand Powers

Paris’in 8. bölgesinde yer alan Eyfel Kulesi manzarasına sahip, Åžanzelize’ye yakınlığı olan, yürüme mesafesi ile baÅŸka kültürel alanlara ulaşılabilen bu otel, hem ucuz hem de avantajlı. ÇoÄŸu deÄŸerlendirme sitesinde otelin puanı 10 olarak belirtiliyor. Yaklaşık 20’den fazla avantaj ile misafirlerin gönlünde özel bir yeri bulunuyor. Konum olarak harika bir noktada bulunan otelin, kahvaltısı da fiyat performansa göre oldukça iyi durumdadır.

Majestic Hotel Spa РChamps Elys̩es

Majestic Hotel Spa - Champs Elysées
Majestic Hotel Spa РChamps Elys̩es

Paris’in 8. bölgenin biraz arkasında kalan bu otel, 5 yıldıza sahiptir. Eski Paris havasıyla mimarileÅŸtirilmiÅŸ bu otelde, ulaşımdan yemeÄŸe kadar birçok avantaj bulunmaktadır. Gezginler, romantikler, ticari amaçlı gelenler için harika bir seçenek olduÄŸunu düşünmekteyiz. EÄŸer uyguna bir otel arıyorsanız listede olması gereken otellerdendir.

Maison Albar Hotels Le Diamond

Maison Albar Hotels Le Diamond
Maison Albar Hotels Le Diamond

Paris’in 1. bölgesinin hemen arkasında yer alan bu otel, eÄŸlenceli gün ve günler geçirmek isteyenlere idealdir. Konum olarak iyi olması, tesisin canlı ve güzel olması gitmek isteyenler için özel bir oteldir. ÇoÄŸu alışveriÅŸ merkezine yakınlığı ile bilinen bu otelde ünlü Gucci, Louis Vuitton gibi markalara da komÅŸuluk yapmaktadır.

AÅŸklar ÅŸehri olan Paris, hem seyahat etmek hem de kültüründen yararlanmak isteyenler için özel bir konumda bulunuyor. Fiyat performans açısından Avrupa’daki çoÄŸu ÅŸehirdeki otellerden üstün olan Paris otelleri, avantajlı, kusursuz hizmet ve sınırsız fayda saÄŸlamaktadır. Paris’e gidip gezmek isteyenler için tecrübe ile hazırlanmış bu yazı, her Paris yolcusu için ‘rehber’ niteliÄŸindedir.