Phuket Gece Hayatı

Phuket Gece Hayatı
Phuket Gece Hayatı

Phuket gece hayatı yazımıza hoşgeldiniz. Tayland’da yer alan Phuket, eğlence anlamında oldukça güzel mekânlara sahiptir. Turizm aslında oldukça canlı olan bu mekân her yıl turistlerin en çok ilgisini çeken bölgeler arasında yer alır . Kendine özgü eğlence stilleri ile ilgi çeken Phuket, farklı doğal zenginlikleri ve kültürel yapısı ile de birçok turistin ziyaret ettiği bölgedir. Bambaşka güzelliklere sahip adalar, sahiller görmek isteyen ve doğa iç içe zaman geçirmek isteyenler icin gezilebilecek en ideal yerler arasında yer alır. Tayland uzak bölgede yer aldığından ddolayıbircok durumda ziyaretçilerin grup olarak ziyaret ettikleri bir ülkedir. Buna ek seçenek olarak birçok tur ile de bu ülkeye gitmek mümkün olabilir. Ancak  tur ile yapılacak gezide istenilen her bölgeye gitmek mümkün değildir. Gittiği geziden zevk almak isteyenler tek başına yapacakları bir gezi ile merak ettikleri her bölgeyi tek başına keşfetme fırsatı bulabilirler.

Eğlencenin Merkezi Phuket

Eğlencenin Merkezi Phuket
Eğlencenin Merkezi Phuket

Phuket denince akla ilk gelen kavramlardan bir tanesi eğlencedir. Sınırsız hizmet kapasitesine sahip eğlence alanları arasında birbirinden farklı seçenekler bulunur. Her tarza uygun eğlence mekânları farklı eğlence tarzı ile de turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Şehrin hemen her yerinde bulunan eğlence merkezleri gün aşırı kalabalık olan yerlerdir. Şehir genelinde eğlenmeyi sevenlerin sıklıkla tercih ettikleri bu mekânlar Japonya halkının kendine has yasam farzları hakkında da oldukça önek bilgiler verir.

Gece Hayatının Kalbi Bangla Road

Bangla Road
Bangla Road

Tayland’ın gece hayatının şekillendiği ve en çok turistin ağırlandığı bölge Bangla Road bölgesidir. Gece hayatında sınır tanımayan bu bölge birçok farklı eğlence turu ile misafirlerini en güzel şekilde ağırlar. Bölge genelinde bulunan sayısız eğlence mekânı geceyi eğlenerek geçirmek isteyenler için son derece farklı seçeneklere sahiptir. Buraya gidecek olan vatandaşlar bölgeye girdikten sonra gecenin geç saatlerine kadar eğlenme fırsatını yakalayabilirler. Burada sayısız bar ve gece kulübü bulunmaktadır. Show bar ve go go bar adı altında hizmet veren bu barlar oldukça çeşitli konseptler ile misafirlerine en unutulmaz tatil ve eğlence fırsatını sunar. Oldukça uygun fiyat seçeneklerine sahip barlar arasından yapılacak tercih ile benzersiz bir eğlenceye dahil olmak mümkündür.

Bangla Road’ın Ladyboy Kızları

Bangla Road'ın Ladyboy Kızları
Bangla Road’ın Ladyboy Kızları

Bangla Road bölgesinde misafirleri karşılayan ladyboy kızları güzellikleri ve çekicilikleri ile göze çarpar. Sokaklarda gelen misafirleri karşılayan bu kızlar beğendikleri kişilerin yanına yaklaşarak onlara iltifat eder. Hepsi birbirinden ilgi çekici olan bu kızlar bu bölgenin simgesi durumundadır.geri çevirmenin mümkün olmadığı kızlar farklı tarzları ve göz alıcı güzellikleri ile dikkat çeker. Son derece nazik olan bu kızlar istenildiği takdirde eğlencelerde de eslik edebilmektedir. Sokakların yanı sıra birçok mekânda da insanların karşısına çok sayıda ladyboy çıkmaktadır. Birçok mağazada çalışan olarak da ladyboy kızlar ile karşılaşmak mümkündür. Gecelik ücret karşılığı çalışan bu kızlar oldukça uygun fiyatlar ile müşterilerle otele gidebilmektedir. Bölge genelinde yaygın olan bu durum son derece yasaldır ve devlet desteği ile gerçekleşir. Bu nedenle amacı ladyboylar ile geceyi geçirmek olan vatandaşların bu işi sigortalı çalışanlar ile yapmaları tavsiye edilir. Aksi halde birçok farklı hastalığa yakalanmak olası bir durumdur.

Bangla Road bölgesinde son derece ağır ve hoş bayanlar ile karşılaşmak da mümkündür. Son derece salon kadını görünümüne sahip kadınlar da birçok erkeğin vazgeçemediği bir çekiciliğe sahiptir. Phuket gece hayatında da oldukça ağır basan kadın eğlence severler birçok turistin tanışmak istediği ozelliklere sahiptir.

Bangla Caddesi

Bangla Caddesi
Bangla Caddesi

Phuket bölgesinin eğlence mekânı tartışmasız Patong’dur. Bölgede yer alan birbirinden değisik eğlence seçeneği geceyi farklı geçirmek için son derece güzel alternatifler sunar. Burada yer alan Bangla Yolu da güneşin battığı andan itibaren tercih edilebilecek bir yerdir. Yaklaşık 400 metre uzunluğunda olan Bangla Yolu trafiğe kapalıdır ve sadece yayaların geçişine izin vardır. Güneşin batması ile buraya yanmaya başlayan festival neon ışıklar gezginleri büyüleyici bir renk şöleni sunar. Bununla birlikte oldukça ucuz fiyatlar ile sunulan bira da burada gezmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettikleri içecek türüdür. Burada yürüyen eğlence severlere yüksek ses müzik eşlik eder.

 Sokakta yer alan birbiri ile bitişik barlar yarı açık olmaları nedeni ile de son derece güzel bir görüntü verir. Birbiri ile sürekli yarışan barlar tıklım tıklım doludur ve her bardan gelen müzik sesi ortada karışarak değişik bir hal alır. Ama genele bakıldığında son derece güzel ve samimi bir ortam görüntüsü verir. Mekânda bulunan sokak satıcıları, broşür dağıtıcılar ve göstericiler sokağın daha eğlenceli ve samimi bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Misafirler istediği barı tercih ederek güzel bir eğlence için giriş yapabilir. Uyumun ve düzenin adresi olan bu yol, yolu Phuket bölgesine düşecekler için tavsiye edilecek ilk bölge olarak adını duyurmuştur.  

Patong  Gece Kulüpleri

Patong  Gece Kulüpleri
Patong Gece Kulüpleri

Patong, tam olarak Phuket ve Bangla Yolu bölgesinin ortasında yer alır. Her geçen gün eğlence anlamında gelişen bölge, mekân konusunda da her daim en yeni eğlence unsurlarına yer vermektedir. Atmosfer bakımından son derece rahat bir seçenek sunam bu bölgede insanlar dilediği gibi giyinebilir ve eğlenebilir. Bölge genelinde polisler görev yapsa da çok aşırı bir taşkınlık olmadığı müddetçe polisler misafirlerin yediğine, içtiğine ve giydiğine karışmaz.

Patong, eğlence merkezi anlamında oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Gerek VIP barlar, gerek plaj eğlence barlarına kadar oldukça farklı mekân seçeneği arasından misafirler istediği mekânı seçerek geceyi buralarda geçirebilir. Bu bölgede hizmet veren barlar eğer eski ise daha çok eski geleneklere göre hizmet verir. Yeni açılan barlar biraz daha model ve teknoloji acısından yeniliklere sahiptir. İki dönemi de en güzel hali ile sunan farklı mekân seçenekleri buraya gelenlerin oldukça faekli bir manzara ile karşılaşmalarını sağlar. Misafirler her iki mekânı da ziyaret ederek kültür ve gelenekler hakkında da bilgi sahibi olabilir. Haftanın her günü devam eden sınırsız eğlence sayesinde, misafirler ister hafta içi isterse hafta sonu bu bölgeyi tercih ederek sınırsız eğlencenin keyfini çıkartabilir.

Phuket Adasında Sınırsız Beach Plaj Kulübü

Phuket Adasında Sınırsız Beach Plaj Kulübü
Phuket Adasında Sınırsız Beach Plaj Kulübü

Phuket’in bir ada olması nedeni ile burada yer alan sayısız beach bar misafirleri şaşırtmaz. Ada genelinde 30dan fazla plaj seçeneği bulunur ve her plajda eğlence amacı ile gidilebilecek birsen fazla beach bar bulunmaktadır. Bu acıdan bakıldığında adada bulunan sayısız beach bar arasından misafirler diledikleri mekânları ter ıh ederek eğlenme fırsatı bulabilir. Deniz kenarında hizmet veren mekânlar arasında özel havuzlu mekân seçenekleri de yer almaktadır. Eğlencenin sınırsız olduğu bu alanda misafirler akşama kadar serinlemenin  ardından geceyi buralarda soğuk bir şeyler içerek geçirebilirler.

Adada bulunan barlar tamamen doğaldır ve deniz kumunun üzerine inşa edilmiştir. Şık bir restoran ve bar alanına sahiptir. Verilen partilerde bazı dönemlerde bölgede ses getirmek icin dünya çapında ün kazanmış olan DJ’ler misafir edilir. Bu partilerde kokteyller hazırlanır ve tecrübeli barmenler çalıştırılır. Her unsurun gösterinin bir parçası haline dönüştürüldüğü eğlencelerde sabahın ilk ışıklarına kadar unutulmaz bir gece geçirmek mümkün olur.

Phuket Bölgesinin Gün Batımı Barları

Phuket Bölgesinin Gün Batımı Barları
Phuket Bölgesinin Gün Batımı Barları

Gün batımının en güzel izlendiği yerlerden bir tanesi olan Phuket, bu anlamda bu eşsiz güzelliği misafirlerine yaşatacak birçok farklı eğlence mekânı seçeneğine sahiptir. Gün batımına yakın zamanda gelinecek barlarda gün batımının ardından başlayacak olan eğlence ile oldukça güzel bir gece geçirilebilir. Bu mekânlarda eğlenceye dâhil olabilmek için yapılması gereken tek şey ise zamanında gelip mekânlara giriş yapmaktır. Gerek halkında oldukça ilgi gösterdiği bu mekânlar erken saatlerde gün batımını izlemeye gelenler ile dolup taşar. Mekânların hemen hepsi aynı kalitede ve özellikte hizmetler sunmaktadır. Bu nedenle tercih edilecek mekân konusunda çok fazla düşünmeye gerek olmaz. Güneşin batması ile birlikte mekânlarda müzik ve eğlence başlar.

Simon Cabaret Gösteri Salonu

Simon Cabaret Gösteri Salonu
Simon Cabaret Gösteri Salonu

Temelde bir tiyatro salonu olan Simon Cabaret konsept olarak sinema salonlarını andıran güzelliği ile dikkat çeker. Sahne konsepti her oyunun özelliklerine göre hazırlanır ve vakti gelen gösteri canlı oyuncular eşliğinde izleyenlere sunulur. Ülkede kendi kültürlerine ait sanat öğelerini görmek isteyen misafirler için son derece güzel bir tercihtir. Simon Cabaret sadece bölge halkını değil dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerini de ağırlar.

Phuket Adasında Fantasea Şovları

Phuket Adasında Fantasea Şovları
Phuket Adasında Fantasea Şovları

Fantasea şovları ülke genelinde yer alan en büyük eğlencelerden bir tanesidir. Festival tadında geçen şovlarda sayısız gösterici rol alır. Filler ve birçok farklı hayvanlar, oyuncu ekipleri, trapez sanatçıları son derece egzotik bir gösteri sunar. İzleyicileri büyüleyen bu gösterilerde birçok farklı tema yer alır. Sunulan eğlencede Similan Macera Merkezi ve Filler Sarayı gibi birçok farklı tema seçeneği bulunur. Eğlence kapsamında misafirler sınırsız alışveriş fırsatına sahip olur. Son derece abartılı bir gösteri seçeneğine sahip olan Fantasea şovları sınırsız eğlence ve birbirinden farklı sürprizler ile karşılaşmak isteyenler için en ideal tercihtir. Ünü ülke sınırlarını aşan bu eğlencede yer yıl binlerce turist günler öncesinden yerini alır.

Patong’un Canlı Müzik Mekânları

Patong'un Canlı Müzik Mekânları
Patong’un Canlı Müzik Mekânları

Canlı müziği sevenler için Patong’da sayısız seçenek bulunur. Özellikle DJ müziklerini sevenler için en ideal yerler canlı müzik mekânlarıdır. Dünyanın her tür müziğinin sergilendiği bu partilerde hemen her zevke uygun bir eğlence bulunmaktadır. Birbiri ardına düzenlenen canlı müzik partilerinde sunulan içecek ikramları da misafirlerin eğlenceyi sınırsız yaşamalarını sağlar. Buralarda müzisyenler birbirinden farklı şekilde yarattığı atmosfer ile konuklarına oldukça büyülü anlat yaşatır. İçeridekiler kadar dışarıdakilerin de sevk aldığı bu eğlenceler sabahın ilk ışıklarına kadar aralıksız devam eder. Bölge halkının ilginç dansları da burada bulunan misafirlerin oldukça ilginç anılara sahip olmasına neden olur.

Thai Boxing Dövüş Alanı

Thai Boxing Dövüş Alanı
Thai Boxing Dövüş Alanı

Bugün tüm dünyanın adını duyduğu Thai Boxing sporunun ana merkezi Japonya’dır. Patong’da düzenlenen Thai  Boxing sporu burada izleyiciler ile buluşturulur. Tüm dünyanın şahit olduğu bu sonra bugün dünya genelinde oldukça ilgi duyulur. Patong’da yapılması gerekenler listesinde mutlaka bu sporu izlemek ve dövüşçüleri yakından görmek de bulunmaktadır. Televizyondan izlemek ile arasında oldukça büyük fark olan bu sporda izleyiciler sporcuların birbirlerine artıkları dirsek darbelerine ve ölümcül vuruşlarına bizzat şahit olur.

Kültürel Siam Niramit Phuket Vahası

Kültürel Siam Niramit Phuket Vahası
Kültürel Siam Niramit Phuket Vahası

Farklı bir eğlence yapısına sahip olan Siam Niramit Vahası bölgenin en çok ilgi gösterilen etkinlikleri arasında yer alır. Patong’da birinci sınıf gol özelliği sahip alanda gerçekleştirilen etkinlikte canlı müzikler, ateş gösterileri, dövüş sanatları, dans gösterileri gibi birçok farklı eğlence seçeneği bulunur. Son derece profesyonel bir gösteri ekibinin sunduğu vaha, görsel anlamda oldukça unutulmaz sahne şovları ile akıllara kazınır. Toplamda 70 dakika süren  eğlencede bölgenin bütün kültürel öğeleri ve özellikleri misafirlere en iyi şekilde yansıtılır.

Sınırsız Dans İçin Go Go Bars

Go Go Bars
Go Go Bars

Dilediği gibi dans etmek ve kendini özgür hissetmek isteyenlerin tercihi Go Go Bars olur. Eskiden şirk gösterilerinin düzenlendiği bu alan günümüzde misafirlerin müzik eşliğinde dans ettiği parti alanı olarak hizmet vermektedir. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bu arlan turistlerin de bölgede uğrak noktalarından birisi halini almıştır.

Phuket nerede kalınır makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here