Prag Gece Hayatı

Prag Gece Hayatı
Prag Gece Hayatı

Prag gece hayatı yazımızı keyifle okumanız dileğiyle. Eğlenmek, dünya üzerinde yaşayan bütün insanlar için geçerli olan bir sosyal aktivitedir. Eğlence anlamında her ülkede mutlaka bazı etkinlikler ve eğlenceler olsa da bazı ülkeler eğlence anlamında ön plana çıkar. Turistlerin de yoğun ilgi gösterdikleri bu bölgeler hem eğlenceleri hem şovları ile ün kazanmayı başarmıştır. Eğlence denince akla gelecek merkezlerden bir tanesi de Prag’tir. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan Prag, eğlencesi ile de oldukça adından söz ettirmeyi başarır. Prag halkı birçok ülkenin aksine, eğlenmek için havanın kararmasını  beklemez. Burada günün her saati hatta öğlen bile eğlenen insanlar mutlaka vardır. Eğlence tanımını oldukça geniş bir alana yayan ülke, erken anlamında oldukça geniş bir kültüre de sahiptir.

Prag Halkının Eğlence Mekânları

Prag Halkının Eğlence Mekânları
Prag Halkının Eğlence Mekânları

Prag, her acıdan kendine özel bir tarza sahip olan bir ülkedir. Bu ülkede birçok durum diğer ülkelere göre oldukça farklıdır. Prag halkı eğlenmeyi çok sever. Günün herhangi bir saati yolda yürürken eğlenen ve şarkı söyleyen insanlar görülebilir. Ülke genelinde her yaştan insan hemen her mekânda günü birlik olarak eğlenmeyi tercih edebilir. Durum böyle olunca da doğal olarak eğlenmek üzerine birçok farklı mekândan söz etmek mümkün olur.

Prag eğlence mekânı hakkında geniş seçeneğe sahip olduğu için fiyatlar konusunda da oldukça caziptir. Kimi mekânlar gidişte ücret talep etse de, bu ücret içeride içilecek içkileri karşılar. Değişik tarifelere sahip olan mekânlar arasında her bir eye uygun mutlaka mekân bulunmaktadır. Şehrin zenginlerini ağırlayan mekânlar kadar, halka ve öğrenciye hitap eden mekânlar da bulunmaktadır. Yapılacak kısa bir araştırmanın ardından en doğru mekân tercih edilebilir.

Prag’ta Eğlenceye Eşlik Eden Kızlar

Prag'ta Eğlenceye Eşlik Eden Kızlar
Prag’ta Eğlenceye Eşlik Eden Kızlar

Prag’ta eğlence denildiğinde akla ilk gelen durumlardan bir tanesi sokakta yer alan ve eğlenmeyi oldukça seven kızlardır. Bazen topluluk halinde bazen tek olarak gezen kızlar misafirlere ve turistlere barlarda beraber eğlenmek için teklifte bulunur. Yoldan geçen erkeklerde fotografini çekmelerin isteyerek veya saati sorarak sohbet ortamı oluşturan kızlar sohbete başladıktan sonra tanıştıkları erkekler ile gece eğlenmek için eğlence mekânlarına gider. Genelde turistler bu konuda kızları reddedemez. Gidilecek mekâna kızların karar verdiği bu durum aslında tamamen bir tuzaktır. Kozlar kendi istedikleri eğlence merkezlerinde gecenin sonunda erkekleri oldukça kabarık bir hesap ile baş başa bırakır. Eğlence mekânına gidildiğinde hemen her mekânda mutlaka yeni tanışmalar ve arkadaşlıklar olmaktadır. Ancak turistler bunu bilmediğinden ve şehre de yabancı olduklarından hemen bu kozların teklifini kabul eder. Bu nedenle önceden yapılacak araştırma ile bu kızlara güvenmemek gerektiği aslında kolayca anlaşılır. Şehrin bilen insanları bu kızlar ile iletişim kurmamaktadır.

Prag’in Aşırı Alkol Tüketimi

Prag'in Aşırı Alkol Tüketimi
Prag’in Aşırı Alkol Tüketimi

Prag, diğer ülkelere nazaran aşırı alkol tüketimine sahiptir. Bu özelliği ile birçok durumda eleştiri alsa da halk alkol almaya oldukça alışkındır. Hemen her mekânda alkol tüketimi şu gibi gerçekleşir. Tüketimin bu kadar fazla olmasının sebebi ucuz olması diye düşünülse de bu durum aslında fiyatla alakalı değildir. Pravda yaşayan insanlar eğlenceyi artık bir kültür haline getirmiştir ve eğlencenin de alkolsüz ve içkisi olamayacağı düşünülür.  Alkol hemen her mekânda bedava denecek kadar ucuzdur. Bu nedenle her mekâna girip oturan müşterilere bira sunulur. Pes peşe alınan biralar gecenin sonunda oldukça fazla alkol tüketimini meydana getirir. Alkol tüketimi arttıkça da insanlar kendilerini müziğin ritmine kaptırır ve eğlencenin tadına doyasıya varma imkânı bulur.

Prag Farklı Eğlence Mekânları

Farklı Eğlence Mekânları
Farklı Eğlence Mekânları

Prag’a genel olarak bakıldığında her mekânın bir irinden farklı ve özgün bir tasarıma sahil olduğu görülür. Her anlamda farklı olan ülke, dekorasyon ve mimarı anlamında da oldukça farklı bir tarza sahiptir. Eğlence Mekânları normalden oldukça değişik ve sıra dışı modeller ile dizayn edilmiştir. Şehrin kendi kültürünü andıran bu görseller ülkeye ilk defa gidenler tarafından oldukça farklı karşılanır.

Eğlencenin Merkezi Old Town Bölgesi

Old Town Bölgesi
Old Town Bölgesi

Prag’ta eğlence denince akla gelen ilk bölge Old Town’dur. Şehir merkezinde çok fazla mekân bulunmaz, bu nedenle birçok eğlence merkezi farklı bölgelerde yer almaktadır. Toplu eğlence alanları sadece Old Town bölgesinde bulunur. Turistlerin de oldukça yoğun ilgi gösterdikleri bu bölge gezilip görülmesi gereken yerler listesinin de ilk sırasında yer alır. Prag’ta eğlencenin tadına varmak ve günün her saati sınırsız eğlenmek isteyenler Old Town’a giderek onlarda seçenek arasından beğendikleri mekânları tercih edebilirler.

Prag halkı, turistlere karşı son derece mesafelidir. Bu özelliği ile şehre ilk kez giden insanlar kendilerini yabancı hissedebilir. Eğlenmeyi seven halk yabancı insanlar ile fazla iletişime girmez. Bu durum turistler açısından oldukça zor bir durum olarak karşılanır. Ancak Old Town bölgesinde turistler kesinlikle kendilerini şehre yabancı hissetmezler. Yan yana sıralı mekânlarda her mekânın müzik sesi birbirine karışmıştır. Havanın kararması ile mekânlardan yansıyan ışıklar caddede oldukça göze çarpan bir hava oluşturur. Görsel anlamda oldukça farklı bir tarza sahip olan mekânlar gece daha farklı ve göz alıcı bir hale bürünürler.

Wenceslas Bolgesi Kulüpleri

Wenceslas Bolgesi Kulüpleri
Wenceslas Bolgesi Kulüpleri

Farklı eğlence tarzını sevenler icin Wenceslas bölgesinde birçok farklı seçenek yer almaktadır. Bu bölgede yer alan barların ve gece kulüplerinin hepsi striptiz yapan mekânlardır. Striptize  ilgi duyan insanlar bu bölgede toplanır ve sınırsız eğlencenin tadını çıkartır. Burada yer alan barların bazılarında uyuşturucu kullanımı serbesttir. Aynı Amsterdam’da olduğu gibi bazı mekânlarda uyuşturucu satışı yasaldır ve müşteriler içerden uyuşturucu zatin alarak mekân içerisinde kullanabilirler. Turistlerin fazla olmadığı bu bölgede dansa ve madde kullanımına yatkınlığı olan insan toplulukları yer alır.

Şehrin Eğlence Merkezi Karlovy Lazne

Karlovy Lazne
Karlovy Lazne

Old Town bölgesinde yer alan bu mekân turistlerin de oldukça yoğun olarak ilgi gösterdikleri bir mekândır. 5 katlı olması konsept ve mimarı acısından oldukça farklıdır. Sınırsız eğlence seçeneği sunan mekân birçok farklı eğlence konsepti ile misafirlerini sabahın ilk ışıklarına kadar kesintisiz bir şekilde eğlendirir. 5 kat aktif olarak hizmet verir ve her katta falan müzik ve süren eğlence bir diğerinden farklıdır. Hepsi farklı tarzlara sahip olan bu katlarda misafirler diledikleri gibi eğlenme fırsatını yakalayabilir. Charles köprüsünü geçtikten sonra hemen yan kısımda yer alan bölge ayni zamanda Avrupa’nın en büyük kulübü unvanına sahip olması ile de ün kazanmıştır. Oldukça popüler bir mekândır ve dünya genelinden hem ünlü hem unsuz birçok farklı insan yılın farklı dönemlerinde eğlenmek için bu mekâna gelir.

Girişte oldukça uzun bir kuyruğun bulunduğu mekân büyük oranda İngiliz turiste ev sahipliği yapar. Kendi milletinden çok İngiliz’in bulunduğu ortamlarda katlardan bir tanesi Ice Club’tır ve içerisi buz gibidir. Bu ortamda misafirler dans eder ve ısınmaya çalışır.

Giriş ücretlidir ancak buna karşılık damsız girilebilir. Bu nedenle içerisi erkek ağırlıklıdır. Bayanların tek başlarına girmesi sorun yaratmasa da genelde eşli çiftlerin gitmesi ile içeride problem yaşanma ihtimali yüksek olan bir mekândır. Ancak her ne olursa olsun yine de popülerliği asla dillerden düşmeyen bu mekân şehir genelinde en fazla yoğunluğa ve müşteriye sahip olan mekân olarak ilk sırada yer almaktadır.

Mekanın websitesi için tıklayın.

Mecca

Mecca
Mecca

Pragta zengin kulüp denince akla ilk gelen seçenek Mecca’dir. Şehrin ileri gelenlerinin çoğunlukla tercih ettiği bu mekân rezervasyonsuz girişi pek kabul etmez. Boş yer bulmak oldukça zordur ve rezervasyona rağmen eğlence günlerinde önlerinde oldukça uzun kuyruklar oluşur. Bunun yanında şehrin en güzel kadınları da genelde bu mekânlarda toplanır. Her anlamda kaliteli olan bu mekân hem dans partileri hem de DJ eğlenceleri anlamında oldukça harika seçeneklere sahiptir. Sınırsız içki ve müzik keyfi sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder. Katılan kesimin elit olduğu bilindiğinden dolayı içeride son derece kaliteli bir eğlence fırsatına sahip olunur. Fiyatlar pahalı olsa da bazı günlerde indirimli giriş ve içecek kampanyalarından faydalanmak mümkün olabilir.

Mekanın websitesi için tıklayın.

Turistlerin Uğrak Mekânı M1 Lounge Bar

M1 Lounge Bar
M1 Lounge Bar

Tam anlamı ile bir turist mekânı olan bu barın yüzde doksan dokuzu sadece turistlerden oluşur. Son derece uygun fiyatlara sahip olan mekân, eğlence anlamında oldukça geniş seçenekler sunar. R&B, Hip Hop, Akustik gibi birbirinden farklı müzik seçeneklerinin sunulduğu mekân haftanın her günü yüzde yüz doluluk oranına ulaşmaktadır. Old Town’a 3 dakika kadar bir yürüme mesafesine sahip olan mekân, girişte de ücret talep eder. Ucuz olması nedeni ile tercih edilen mekân kaliteli eğlence hizmeti ile de turistlerden oldukça beğeni alır. Canlı DJ performansları haftanın birçok gününde misafirleri son derece memnun eder. Girişte uzun kuyrukların olduğu mekâna giriş oldukça rahattır. Eğer erken saatte gidilirse erkenden içeri girerek yer almak mümkün olabilir. Son derece seviyeli bir mekândır ve yalnız giden birçok insan içeride karşı cins ile gayet seviyeli bir arkadaşlık kurabilir.

Mekanın websitesi için tıklayın.

Popüler Duplex Bar

Duplex Bar
Duplex Bar

Çok lüks olmamakla birlikte bir alt sınıfta yer alan Duplex Bar, kaliteli mekân isteyenlerin tercihi olan eğlence mekânıdır. Hem bar, hem gece kulübü, hem ‘de restoran özeliğine ayıp olan kulüp, çok amaclı olması nedeni ile oldukça ilgi görür. Yemekleri son derece kalitelidir ve misafirler birçok ihtiyacını hiç dışarı çıkmadan içeride karşılayabilir. Birçok kulüp ile kıyaslandığında pahalıdır ve son derece popüler bir mekândır. Yeri Vaclav mekânındadır ve 6 katlı bir binada hizmet vermektedir. Alt katlarda yenecek bir yemeğin ardından üst katlara çıkan misafirler burada sınırsız bir eğlenceye dahil olabilir. Aksam yemeği anlamında da oldukça ideal olan mekâna erken saatlerde giden misafirler terastan yer bularak aksam yemeğini Vaclav Meydani eşliğinde yiyebilir. Oldukça geniş bir dans pistine sahip olan mekân eğlenceyi doyasıya yaşamak isteyenler için öncelikle tavsiye edilen mekânlar arasında yer almaktadır. Mekânın sahip olduğu pistte üç katlı balkon yer alır. Bu sayede aynı anda yüzlerce kişi aynı müzik eşliğinde ve dilediği bölgede dans etme fırsatına sahip olabilir.

Mekanın websitesi için tıklayın.

Striptizin Ünlü Mekânı Darling Cabaret

Darling Cabaret
Darling Cabaret

Pragta herkesin eğlence anlayışı farklıdır. Dans etmek ve içki içmekten daha fazlasını arayanlar için Darling Cabaret son derece iyi bir seçenek olur. Striptizin hâkim olduğu bu mekân kaliteli olması ve kusursuz hizmete sahip olması nedeni ile ilgi gören bir mekândır.  Girişte belirli bir miktar ücret talep eden mekân iki katlıdır ve imi kat birbirinden bağımsız eğlence seçeneği sunar. Üst katta dans eden kızların uzaktan izlenmesi mümkün olur. Üst katta ise birden fazla masa bulunur ve isteyenler yapılan danslara eşlik edebilir. Mekânın menüsünde içkiler ile birlikte özel dana şovlarına ve gösterilerine ait fiyat bilgileri de yer alır. Striptiz için çalışan dansçılar masaya özel olarak da dans etme seçeneğine sahiptir. Misafirler menüde yer alan dans türünü seçip ödemesini yaptıktan sonra dansçıları özel olarak kiralayarak masalarında kendilerine özel bir şekilde dana ettirebilirler.

Mekanın websitesi için tıklayın.

Otel tavsiyeleri için prag nerede kalınır yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here