Roma Gece Hayatı

Roma Gece Hayatı
Roma Gece Hayatı

Roma, eğlencesi ile ünlü diğer ülkeler kadar popüler olamasa da kendine özgü bir eğlence potansiyeli bulunan bir ülkedir. Hem de dışarıdan görüldüğünün aksine roma gece hayatı son derece renkli ve eğlencelidir. Gece yaşamı anlamında oldukça aktif olan bu ülke hem bar hem de gece kulübü anlamında birçok farklı seçeneğe sahiptir. Roma halkı akşamları yemekten sonra eğlenmek için dışarı çıkar v e farklı mekânlarda bir şeyler içer. Gruplar halinde gidilen mekânlarda sohbet eşliğinde birkaç kadeh içildikten sonra ya eğlenceye devam edilir ya da tekrar eve dönülür. Eğlenceyi bir kültür olarak benimseyen ülke halkı sunulan birçok seçenek arasından diledikleri mekânları tercih ederek tadını çıkartır. Bununla birlikte ülkeye dışarıdan gelen birçok turistte eğlenceye sonradan dâhil olur ve birçok mekânı tecrübe eder.

Romanın Bar Modelleri

Romanın Bar Modelleri
Romanın Bar Modelleri

Roma eğlence anlamında çok farklı seçeneklere sahiptir. Eğlenmek isteyenler istedikleri mekânları tercih ederek gece boyunca eğlenir. Roma’da her mekân birbirinden farklı konsepte sahiptir ve farklı müzik türlerini yansıtır. Bu anlamda burada şarap barları, gece kulüpleri, canlı müzik mekânları ve birçok farklı kafeler gibi oldukça çeşitli seçenek bulunur. Her mekân kendi konseptinde hizmet verir ve müşterilerini eğlendirir.

Eğlencenin Merkezi Tetaccio ve Ostiense Bölgeleri

Tetaccio ve Ostiense
Tetaccio ve Ostiense

Roma’da eğlence denince büyük anlamda akla sadece iki bölge gelir. Bunlar Tetaccio ve Ostiense bölgeleridir. Eğlenmeyi seven insanlar için sıralı olarak hizmet veren mekânlar gece boyunca en hareketli saatlerin yaşanmasına sahne olurlar. Turistlerin de uğrak noktaları olan bu bölgelerde insanlar hem diledikleri gibi vakit geçirir hem de içkiye doyar. Sokaklarda bulunan mekânların dışarı açık kısımlarında insanlar açık hava eşliğinde en güzel sohbetlerini etme fırsatı buluyor. Birçok Romalının da akın ettiği bu mekânlarda fiyatlar da oldukça caziptir. Çok ucuz fiyatlara birkaç kadeh bir şey içmek ve yemek yemek mümkün olabilmektedir.

Artistlerin Mekânı Antico Caffe Della Pace

Antico Caffe Della Pace
Antico Caffe Della Pace

Bu mekân Piazza Navona bölgesine yakın bir adreste yer alır ve yıllardır popülerliğini asla kaybetmemiştir. Şehrin en eski dönemlerinden beri hizmet veren mekân ünlü anlamında oldukça misafiri ağırlamaya hala devam eder. Konsept olarak son derece şık olan bu mekânda en ünlü isimler, sanatçılar, yazarlar ve müzisyenler istedikleri gibi zaman geçirir ve birbirleri ile sohbet etme fırsatı yakalar. Şehrin en eski mekânları arasında yer alan bölgede her türlü lezzeti tatmak ve alkol almak mümkündür. Uygun fiyat seçeneklerine sahip olan mekâna halktan da büyük bir talep vardır. Gündüz ve gece farklı zamanlarda gidilebilecek olan mekân en güzel sohbetlerin edildiği mekânlardan bir tanesidir.

Mekanla ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Bir Buluşma Yeri Olan Freni a Frizioni

Freni a Frizioni
Freni a Frizioni

Gün içinde birçok misafirini ağırlaysan mekân akşam toplanacak olan grupların da erken toplanma yeri olarak bilinen bir yerdir. Eskiden bir araba galerisi olan mekân restorasyon sonucunda gece kulübü şeklini almıştır ve oldukça popülerdir. Yakın mesafede oturan halk bu mekâna oldukça iğli gösterir. B unun yanında kentin de birçok farklı yerinden sırf bu mekân için birçok ziyaretçi bulunmaktadır. Adını eski hizmet döneminden alan mekân bugün hala oldukça ilgi gören yerler arasında yer alır. Günün yorgunluğunu atmak ve sakin bir sohbet etmek isteyen kişiler bu mekânda buluşur. Akşama yakın saatlerde gelen insanlar hem bir şeyler yiyerek hem de bir şeyler içerek günlük sohbetlerini gerçekleştirdikten sonra bu mekândan ayrılır. Aperatif anlamında çok iyi tercihler sunan mekân içki konusunda da son derece cömerttir.

Mekanın websitesi için tıklayın.

Hem Restoran Hem Club Arayanlara Distillerie Clandestine

Distillerie Clandestine
Distillerie Clandestine

Mekân dış görünüş olarak 1930’ların stilini yansıtır. Özel olarak dizayn edilen mekânda her şey eskiye dönüktür v e misafirlerine nostaljik bir hava yansıtır. Hem club hem restoran hem de gece kulübü olarak hizmet veren mekân çok yönlülüğü nedeni ile oldukça beğeni alır. Hareket edebilen dans pisti ile misafirlerini büyüleyen mekân gösteriş anlamında da son derce üst düzey imkanlara sahiptir.  İçeride oldukça büyük kabinlere sahip olan mekânda özel bir de sigara içme alanı bulunmaktadır. Her anlamda misafirlerini memnun etme garantisi veren mekân hizmet açısında da sınır tanımaz. Geniş bar seçenekleri her damak tadına hitap eden içkilere sahiptir. Kokteyl olarak her müşterisini memnun eden mekânda sunulan her şey üst düzey ve kalitelidir. Mekânda kokteyl içmek isteyenler için özel kokteyl uzmanları görev alır. Birbirinden farklı lezzetleri en usta şekilde harmanlayan bu personeller misafirlerin unutamayacakları lezzetleri tatmalarına şahitlik eder.

Mekanın websitesi için tıklayın.

DJ’lerin Mekânı Goa

Goa
Goa

Adını dünya geneline yaymayı başaran bu mekân dünyanın en ünlü DJ’lerini misafir etmesi ile ün kazanmıştır. Ostiense bölgesinde yer alan mekân dünya çapında ün yapmayı başarmıştır. Kaliteli görsellere sahip olması ve profesyonel müzisyenler ile çalışması sebebi ile oldukça beğeni alan kulüp önemli ziyaretçilerini de mekânında misafir eder. Sahneye çıkan ünlüler arasında dünya çapında ün kazanmış DJ’Lerin yanı sıra birçok ünlü sanatçı da yer almaktadır. Konser tadında geçen gece misafirler unutulmaz anlar yaşar. Mekân içerisinde birbirinden farklı müzikler sıra ile çalınarak insanlar eğlendirilir. Ritmik müzikler, etnik müzikler, house müzikleri, tekno müzikler ve daha birçok farklı müzik tarzı mekânda çalınarak her kesime hitap edilecek bir repertuvar hazırlanır. Mekâna gelen insanlar buraya uyum sağlamak için sofistike giyim tarzına bürünürler. İçeride yabancı hissedenler de yakında bulunan kulübelerde üzerlerini değiştirerek kalabalığa karışır ve doyasıya eğlenme fırsatı bulurlar. Mekân her anlamda kaliteli ve profesyoneldir. Bütçe anlamında sınırları zorlar ve üst düzey kesime hitap eder. Unutulmaz bir eğlenceye şahit olmak isteyenler erken saatlerde mekâna gelir ve yerlerini alır.

Mekanın websitesi için tıklayın.

House Müziğin Kalbi L’Alibi

L’Alibi
L’Alibi

Bu mekân house müziği sevenlerin vazgeçemediği mekânlar arasında yer alır.  Genelde büyük çoğunluğunu gaylerin oluşturduğu gruplar gün aşırı olarak bu mekânda yerlerini alır. Eğlencenin sınırsız olduğu mekânda içki de sınırsızdır. Lüks olması nedeni ile elit kesimi ilgilendiren sunumlarda birbirinden güzel lezzetleri tatmak mümkün olur. Mekân tasarım açısından üç katlıdır ve son derece güzel bir görsele sahiptir. Tuğla duvarlar ile örülen mekânda oldukça farklı bir tarz müşterilerin gözlerine çarpar. Yaz dönemine gelindiğinde mekânın teras kısmı da hizmete açılır ve harika bir mekânda hizmete devam edilir. Geniş alanı ile beğeni toplayan alan kalabalık olduğu için girişlerde rezervasyon talep edilir.

Mekanın websitesi için tıklayın.

Canlı Müzik İçin En İdeal Mekân La Casa Del Jazz

La Casa Del Jazz
La Casa Del Jazz

Zamanında dönemin en ünlü mafya babasının evi iken büyük bir değişim ile eğlence mekânı haline gelen bu yer şimdilerden popüler mekânlar arasında yer almaktadır. Şehir konseyinin el koyduğu bu mekân üç katlıdır ve oldukça geniş bir eğlence seçeneği sunar. Bu kompleks 150 kişilik bir oditoryuma bir adet bara ve bir adet restorana sahiptir. Mekâna erken saatlerde gelen insanlar önce yemeklerini yer ardından birkaç bardak bir şey içer ve en büyük partilerin düzenlendiği eğlence mekânına giriş yapar. Özellikle caz müzik anlamında mekân oldukça önemli partiler düzenler. Dünya çapında ün kazanmış birçok ismi de ağırlayan mekân birçok zamanda ünlülerin akınına uğrar. Birbiri ardına düzenlenen partilerde insanlar sınırsız eğlencenin de tadına varma şansı yakalar.  Unutulmaz bir gece geçirmek isteyenler için en doğru adreslerden bir tanesidir. Mekâna turistlerden de yoğun bir ilgi vardır. Özellikle turlar ile turistler bu mekânı görmeden buradan ayrılmazlar.

Mekanın websitesi için tıklayın.

Farklı Müzik Tarzlarını Buluşturan Micca

Micca
Micca

Micca, hem caz, hem blues, hem funk hem de Retro gibi oldukça geniş bir kapsamda müzik hizmeti veren bir mekândır. Farklı tarzları seven ve alışılmış seslerden sıkılanlar için son derece idealdir. Haftanın her günü açık olan bu mekân misafirlerine unutulmaz bir müzik festivali yaşatır. Mekânda farklı zamanlarda ilginç gösterilere de yer verilmektedir. İçki alacak olanlar yanlarında sunulan aperatifler ile birlikte içkilerini yudumlarken eğlencenin de tadına varır. Pazar günlerine özel olarak düzenlenen şarap partileri insanların farklı bir eğlenceye dâhil olmalarını sağlamaktadır. Adını sınırların dışından da duyuran bu mekân oldukça kalabalık olur. Rezervasyon ile giriş yapan misafirler içeride istedikleri saate kadar sınırsızca eğlenebilir.

Mekanın websitesi için tıklayın.

Şehrin Dışında Yer Alan Villaggio Globale

Villaggio Globale
Villaggio Globale

Bu mekân şehir kalabalığından sıkılan ve farklı şeyler arayanlar için en ideal mekândır.  Roma ziyareti esnasında farklı bir şeyler denemek isteyenler bu mekânı tercih ederek unutulmaz bir gece yaşama fırsatı bulur. Şehrin dışında kalan bu mekân gecekondu semti içerisinde yer alır. Dışarıdan bakıldığında olumsuz yorumlar alsa da içeride bambaşka bir dünya misafirleri bekler. Hem müzik hem de dans anlamında oldukça farklı tercihler sunan mekân özel Jamaika dans gösterileri le misafirleri oldukça eğlendirir. Belirli günlerde düzenlenen Hip & Hop ve tekno müzik partileri de müşterilerin farklı eğlencelere dâhil olmasını sağlar. Özellikle mekân yaz aylarında kentin en büyük partilerini düzenleyerek adından uzun dönem söz ettirir.

Mekanın websitesi için tıklayın.

Klasik Müzik Sevenlerin Mekânı Auditorium Parco Della Musica

Auditorium Parco Della Musica
Auditorium Parco Della Musica

Roma’da herkes aynı müzik tarzını sevmez. Birçok farklı seçenek arasından herkes dilediği mekânı tercih eder ve sevdiği müziği dinler. Kent geneli hareketli müzik ile ayakta kalsa da bazı kesimler klasik müzikten hoşlanmaktadır. Kent bu ihtiyaca da en iyi şekilde çare olur ve klasik müzik mekânlarını ön plana çıkartır. Gece geç saatlere kadar hizmet veren bu mekânda klasik müzik anlamında akla gelecek her türlü müziği dinlemek mümkündür. Alan konser için de son derece uygundur. Şehirde düzenlenecek konserler ile insanlar unutamayacakları anlara şahit olurlar. Her türlü etkinlik içinde bir numaralı tercih olan bu mekân içeride bir de klasik müzik akademisine ev sahipliği yapar. Caz, dans, senfoni gibi birçok farklı müzik etkinlikleri bu mekânda insanlar ile buluşturulur. Bütçe anlamında son derece uygun olan mekâna hem ülke halkı hem de turistler ilgi göstermektedir. Şehre ilk defa gelenler de bu mekânı mutlaka görerek içerideki etkinliklerde eğlenme fırsatı yakalar.

Mekanın websitesi için tıklayın.

Otel tavsiyeleri için roma kalınacak yerler yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here