Sidney Gece Hayatı

Sydney Gece Hayatı
Sydney Gece Hayatı

Sidney gece hayatı denince akla önünde uzun kuyrukların oluştuğu eğlence mekânları gelir. Özellikle akşam olduğunda hemen her mekân full doluluk oranına ulaşır. Cuma ve cumartesi günleri hem yerli halk hem de turist kendini bu mekânların kapısının önünde sıra beklerken bulur. Hem yüksek sesi hem de dans etmeyi oldukça seven ülke halkı hemen her gün bu mekânlarda vakit geçirmektedir. O günlerde şehre dışardan bakanlar bütün şehrin dışarıya döküldüğünü düşünür. Birçok pub ve barlarda insanlar güzel bir şekilde içkilerini yudumlarken birbirleri ile de sohbet ederek zamanı geçirir. Saatler akşamı gösterdiğinde de kafeler ve restoranlar da dâhil olmak üzere birçok mekânda aşırı kalabalık göze çarpar.

Sidney nerede kalınır makalemizi de incelemeyi unutmayın.

Temponun Düşmediği Eğlence Mekânları

Sydney genelinde eğlence asla durmaz. Günün her saati olduğu gibi gece de eğlence sınırsız ve durmadan devam etmektedir. Öğlen başlayan kalabalık havanın kararması ile aynı anda eğlenmeye başlar v e bu eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder. Gece görünümünde kentte her mekân rengârenk bir görünüme bürünür. Mekânlarda bulunan renkli ışıklar birbirine karışır ve ortaya resmen bir renk cümbüşü çıkar. Hem kapalı hem de açık özelliğe sahip mekânlarda insanlar doyasıya eğlenmenin tadını çıkartır. Bölge bölge ayrılan eğlencede bazı bölgeler öğrencilerin uğrak mekânı iken bazı bölgeler de yerel halkın ve turistlerin tercih ettikleri eğlence bölgeleridir.

Sydney’de Eğlence Seçenekleri

Sydney eğlence anlamında oldukça fazla seçenek sunan bir şehirdir. Burada sadece dans ve müzik insanlara yetmez. Müziğin de dansın da bin bir farklı hali insanlara sunulur. Gençler arasında DJ partileri ve canlı müzik eğlenceleri popüler olsa da orta yaşlı insanların tercihi daha farklı müzik türleridir. Sydney her türlü müziğe en güzel şekilde ev sahipliği yapar. Şehir genelinde birçok mekânda caz müzik partileri, oratoryo eğlenceleri, klasik müzikler, opera konserleri gibi birbirinden farklı müzik ve eğlence seçenekleri yer almaktadır.

Göz Kamaştırıcı Mekânlara Ünlü Akını  

Şehir genelinde yer alan birçok mekân büyüleyici tasarıma ve konsepte sahiptir. Buy özelliği ile şehri merak edenler ilk önce bu noktalara giderler. Turist olarak şehri ziyaret edenler için de bu mekânlar öncelik taşır. Şehir genelinde yaşayan ve konsere gelecek olan sanatçıların da tercihleri bu göz kamaştırıcı mekânlardan yan olmaktadır. Hem görmek hem de insanları eğlendirmek için gelen sanatçılar burada birbirinden farklı eğlencelerde yerini alır. Bununla birlikte normal misafir şeklinde gelip mekânlarda eğlenen sanatçıların sayısı da oldukça farklıdır. Bu tarz gece kulüplerinde eğlenirken her an bir ünlüyü görmek oldukça doğal bir durumdur. Fiyatlar konusunda doğal olarak bu mekânlarda rakamlar dudak uçuklatır. Ancak şehrin önde gelenleri ve zenginleri için tercih edilecek en ideal mekânlardır.

Gay Bölgesi Olan Oxford Caddesi

Oxford Caddesi
Oxford Caddesi

Avusturalya etnik kimlik açısından birçok farklı tercihi barındıran bir ülkedir. Bu nedenle ülke içerisinde yolda yürürken farklı tercihe sahip birçok insan görmek mümkündür. Şehir içinde normal karşılanan bu durum mekânlarda da son derece normaldir. Sydney’de bu anlamda birçok gay bar ve gece kulübü mekânı bulunur. Bu anlamda Oxford Caddesi, bilinen hali ile gayların en çok tercih ettikleri mekânlara sahiptir. Sıralı halde dizilen bu caddede mekânlarda gayler soyasıya eğlenir ve özgürce vakit geçirir. Oldukça da canlı bir cadde olan Oxford Caddesi’nde bütün mekânlar akşam saatlerinde tıklım tıklım dolar. Özellikle The Rocks ile King Street Wharf bölgeleri bu anlamda ön plana çıkmıştır. Fiyat anlamında son derece yüksek rakamlara sahip olan mekânlar bütçeyi sorun yapmayan gaylerin sürekli tercih ettikleri mekânlardır. Bölgede birçok mekân liman manzarasına bakar. Hem manzaranın tadını çıkarmak hem de doyasıya eğlenmek açısından son derece ideal mekânlar yer almaktadır.

Muhteşem Manzarası İle Cafe Sydney

Cafe Sydney
Cafe Sydney

Sydney genelinden fazla üne sahip mekânlardan bir tanesi Cafe Sydney’dir. Akşam yemekleri ve eğlenceleri için oldukça ideal olan mekân eşsiz manzarası ile de misafirlerin ilk tercih ettikleri mekânlar arasında yer alır. Limanı, liman köprüsünü, Sydney Opera Binası’nı ve tarihi Custom House Kütüphanesi’ni gören kafe, havanın kararması ile daha eşsiz bir manzara keyfi sunar. Hem kokteyl anlamında hem de şarap anlamında oldukça fazla seçenek sunan Sydney, manzaraya karşı sakince oturup içkiler eşliğinde sohbet isteyenlerin tercih edebileceği en nezih ortamdır. Yemekleri ile de ön plana çıkan mekân ülkenin yerel lezzetlerini en şahane hali ile müşterilerine sunar. Fiyat açısından biraz tuzlu olsa da içeride yenen ve içilen her şey ödenene paraya değecek kalitede ve niteliktedir. Mekâna bir kere oturan insanlar manzarayı kolay kolay bırakıp mekânı terk etmek istemezler. Mekân kalabalık olması nedeni ile misafirlerine önceden rezervasyon yaptırma tavsiyesinde bulunmaktadır.

Küçük Bir Bar Olan Grasshopper

Grasshopper
Grasshopper

Sydney bölgesinde ilgi çeken bir diğer mekân küçüklüğü ve şirinliği ile dikkat çeken Grasshopper’dir. Küçük b ir bar olan bu mekân Sydney’e ziyaret edenlerin mutlaka gördükleri ve görülmesini tavsiye etikleri mekânlar arasında yer alır. İçeride son derece sıcak ve samimi bir ortam bulunur v e bu nedenle misafirler içeride son derece güzel ve eğlenceli zaman geçirme fırsatı bulur. Sunum ve kokteyl anlamında içeride birçok farklı seçenek bulmak mümkündür. Zengin menü sayesinde misafirler diledikleri aromaları sipariş vererek keyifle içebilir. Özellikle şarap konusunda oldukça zengin bir sunum seçeneği bulunmaktadır. Zamanı güzel geçirmek ve arkadaşları ile sohbet ederek eğlenmek isteyenler için en ideal mekânlardan bir tanesidir. Akşam yemeğinden önce bir iki kadeh bir şeyler içmek ve dinlenmek isteyenler bu mekânı tercih eder.

Manzarası İle Paha Biçilemez Opera Bar

Opera Bar
Opera Bar

Sydney’de bulunan meşhur opera binasının gölgesinde kalan bu bar eşsiz su manzarası sayesinde misafirlerin tekrar tekrar gelmek isteyecekleri bir bar olma özelliği göstermektedir. Hem manzarası hem de lokasyonu anlamında son derece başarılı olan mekân günü bitirdikten sonra arkadaşları ile bir akşam yemeği yemek isteyenler için en güzle tercihtir.  Hem yemek anlamında hem de içecek anlamında son derece zengin seçenekler sunan bu mekân gece eğlenceleri konusunda da oldukça güzel seçeneklere sahiptir.  Günü yorgun geçirenler sakin bir akşam geçirmek ve sakin eğlencenin tadına varmak için bu mekânı tercih eder. İhtişamı ile de misafirlerini büyüleyen bar gece boyunca açıktır ve hizmet konusunda sınır tanımaz. Fiyat konusunda biraz orta biraz lüks seçeneklere sahiptir.

Sydney’in Favori Gece Kulübü Arq

ARQ Gece Kulübü
ARQ Gece Kulübü

Sydney’de gece kulübü dendiğinde akla ilk gelen yer Arq’tır. Gerek ses sitemleri gerek eğlence stili gerekse ışıklandırma sistemi anlamında son derece eşsiz bir mekândır. Büyüklük olarak da son derece geniş olan mekân tam anlamı ile eğlenmek isteyen ve rüya gibi bir gece geçirmek isteyenlerin mekânıdır. Kulüp genel anlamda iki kademeden oluşur. Hem dans hem eğlence hem de içecek ikramları son derece kusursuz bir şekilde gerçekleşmektedir. Buraya gelen misafirler son derece kusursuz bir ortam ile karşıları ve geceyi rüya tadında geçirir. Sabahın ilk ışıklarına kadar süren aralıksız partilerde yüzlerce insan aynı anda doyasıya eğlenme fırsatı bulur. Mekân ülke genelinde bulunman LGBTİ topluluklarının da sıklıkla tercih ettikleri mekân olma özelliğine sahiptir. İçeride eğlenen insanlar etraflarında bu bireylerden sıkça görür ve onlarla birlikte eğlenir. Lüks olması nedeni ile içeride sunulan ikramlarda oldukça lükstür. Bütçe anlamında kendine güvenen insanların bir numaralı gece kulübüdür.

Kendi Ününü Kendisi Yaratan Mekân Home

Home
Home

Sydney’de ünü en geniş alana yayılan mekân Home’dir. Ülke genelinde en popüler mekândır da denebilir.  Oldukça farklı seçeneklere v e geniş eğlence alanına sahip olan bu mekân yılın her günü maksimum doluluk oranına ulaşır. Dört farklı bölmeden oluşan mekânda sınırsız dans ve eğlencenin keyfine varmak mümkündür. İçeride yer alan her bölmede birbirinden farklı bir müzik türü çalar. Farklı müzik isteyen ve sıra dışı eğlenceye dâhil olmak isteyenler için en ideal tercih bu mekândır. Hem dinlenme alanına hem balkona hem de VIP lounge alanlarına sahip olan mekân sunum ve ikram konusunda son derece pahalıdır.  İçki gruplarında çeşitlilik son derce farklıdır. Buna bağlı olarak fiyat tarifesinde de oldukça farklı rakamlardan bahsetmek mümkün olur. İçeriye girecek insanların bütçelerine dikkat etmeleri ve eğer sınırlı bütçeye sahip iseler ne içtiklerine dikkat etmeleri gerekir. Mekânda sunulan her türlü yiyecek ve içecek ödenecek hesaplara değecek kaliteye ve gösterişe sahiptir.

Dikkat Çeken Bir Kulüp Soho

Soho
Soho

Sydney’de oldukça ilgi gören Soho dikkat çekici tarzı ile de oldukça beğenilen bir mekândır. King Cross’a oldukça yakın olan bu mekân gece kulübü anlamında ilgi gören ve adından oldukça bahsettiren bir mekândır. İkili katlı mekânda dünya standartlarına sahip bir ses sitemi yer alır. İçeride yer alan ışıklandırma sistemi de sanat eseri niteliğinde özelliklere sahiptir.  Son derece göz kamaştırıcı bir tasarıma sahip olan mekân misafirlerin daha mekâna ilk girişlerinde onları büyülemektedir. Son derece farklı bir havaya sahip mekânda gece boyu sınırsız bir eğlence sunulur.

Canlı Müzik Sevenler İçin Annandale Hotel

Annandale Hotel
Annandale Hotel

Sydney geniş müzik seçeneği ile misafirlerine birden fazla mekân seçeneği sunar. Gece kulübünden hoşlanmayanlar için son derece güzel canlı mekân tercihleri bulunur. Annandale Hotel canlı müzik eğlenceleri ile şehir sakinlerinin sıkça ziyaret ettikleri bir mekândır. Mekâna gelen birbirinden ünlü birçok isim burada hem misafirlere güzel bir gece yaşatır hem de kendileri doyasıya eğlenme fırsatı bulur. Burada sahneye çıkan isimler ise zamanında burada zaman geçiren ve sahnenin tozunu yutarak ünlü olmuş olan kişilerdir.  Rock anlamında müziğe doymak isteyenler bu mekânda bir araya gelerek son derece eğlenceli bir gece geçirme fırsatına sahip olur.

Çok Yönlü Seçenek Sunan Sydney Entertainment Centre

Sydney Entertainment Centre
Sydney Entertainment Centre

Mekân Sydney genelinde oldukça ün sahibi olan bir adrestir. Çok yönlü müzik seçeneğine sahip olması nedeni ile adını duyurmayı başarmıştır. Zamanında Pink, Lady Gaga, Tom Jones gibi ünlüler bu mekânda sahneye çıkmıştır. Günümüzde hala bu isimler ile birçok daha fazla ünlü hala bu mekânda sahne almaktadır. Canlı mekân anlamında geniş seçeneklere sahip olan mekânda misafirler eşsiz bir müzik keyfine dâhil olurlar. Geceyi güzel geçirmek isteyen ve eğlenceye doymak isteyenler için son derece ideal bir mekândır.

Uluslararası Standartlarda Hizmet Veren Basement

Basement
Basement

Basement sahip olduğu müzik seçenekleri ile resmen kendine hayran bırakan bir mekândır. Jazz, folk, funk, akustik ve dünya soul müzik anlamında oldukça geniş bir repertuara sahip olan mekânda uluslararası anlamda ün kazanmış birçok müzisyen sahne almaktadır. Son derece samimi olan bu mekân hem bir şeyler atıştırmak hem de içki içmek için de son derece doğru bir adrestir. Akşamları çok yoğun geçiren mekâna girmek isteyenler önceden rezervasyon yaptırarak rahatlıkla giriş yapabilir. Ücretlendirme konusunda çok ucuz olmayan mekân, bütçesine güvenenlerin tercih ettiği mekânlar arasında yer almaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here