Viyana Gece Hayatı

viyana gece hayatı

Viyana birçok gezgin tarafından müziğin kenti olarak adlandırılır. Hem gece hayatı anlamında hem kült mekânlar anlamında oldukça fazla bir coğrafyaya nam salmıştır. Şehrin müziğin kenti olarak bilinmesindeki en önemli unsur ile elektronik müzikten klasik müziğe varana kadar birçok farklı müzik alternatifi sunmasıdır. Bu özellik birçok gece kulübünde de görülen bir özelliktir.  Viyana gece hayatı anlamında ve gece kulübü anlamında birçok farklı seçenek yer almaktadır. En şık görünümlü mekânların yanı sıra oldukça salaş görünümlü mekânları ile de misafirlerini ağırlamaktadır. Birbirinden farklı eğlence mekânları her zevke uygun mutlaka bir hizmet vermektedir. Hem asil hem de ağır olan bu ülkede eğlence kültürü de son derece ağır bir yapıya sahiptir. Ancak ne kadar güzel ve kaliteli de olsa gece saat 24.00’ü gösterdiğinde bu ülkede de kuzular bir anda kurda dönüşür.

Nehir Kenarına Kurulu Bir Mekân Strandbar Herrmann

Strandbar Herrman
Strandbar Herrman

Strandbar Herrmann mekânı,  Viyana’da en ünlü kanallardan bir tanesinin kenarında yer alan oldukça ilginç bir mekândır. Şehir deyim yerindeyse deniz kenarında bir plajda eğlence mekânı görünümüne sahiptir.  Nehir kenarına yerleştirilen sandalyeler ve şezlonglar hem gündüz hem de gece vakit geçirmeleri konusunda son derece güzel bir tercihtir. Nehir kenarına kurgulanmış olmasının bir artısı insanların burada diledikleri gibi vakit geçirebilmeleri ve diledikleri gibi sahil havası alabilmeleridir. Bu nehir kenarında birbirinden güzel ve farklı eğlence seçenekleri de misafirlere sunulur. Ünlü DJ’ler bu sahilde misafirlere en güzel müzik deneyimini yaşatır.  Mekânın açık olması akşam iş çıkışında biraz hava almak ve bir şeyler içmek isteyenler için de son derece iyi bir alternatif olmuştur. Mekân anlatım itibari ile sakin ve ıssız bir mekân gibi yansıtılmış olsa da aslında son derece tıklım tıklım bir mekândır. Akşam eğlencelerinin başladığı anda mekândaki müzik seslerine ışık şovları da eşlik eder ve gecenin en şahane mekânlarından birisi ortaya çıkar.

Mekanın websitesini ziyaret etmek için burayı tıklayın.

Eşsiz Viyana Manzarasında Bulunan Das Loft Wien

Das Loft Wien
Ds Loft Wien

Das Loft Wien, eşsiz manzarası ile ön plana çıkan en güzel mekânlardan bir tanesidir. İki farklı bölümden meydana gelen mekânda yemek için ve eğlence için birbirinden güzel bölümler bulunur.  Mekana hem yemek için hem de manzarayı seyretmek için giden misafirler farklı konsepti görünce mekanın bağımlısı haline gelir. Mekânda sunulan her öğünün yemeği farklı fiyatlar ile sunulur. Hareketli gece mekânlarına nazaran daha sakin ve elit bir mekândır. Akşam topluluklar ile gidilmesi halinde sakin bir sohbet ile birlikte istenilen alkollü içki içilebilir. Menüde yer alan kokteyller yaklaşık olarak 14- 15 Euro’dan başlar.  Mekân her gün kalabalık olabilecek potansiyele sahip olduğundan gitmeden önce rezervasyon yaptırılması gerekir. Mekân her gün farklı saatlerde açılır ve kapanır. Bu nedenle gitmeden önce o gün için geçerli olacak açılış ve kapanış saatlerine de bakmak gerekir.

Mekanın websitesi için burayı tıklayın.

Kendi Halinde Eğlenmeyi Sevenler İçin 25 Hours Museums- Quartler

25 hours museums quartler
25 Hours Museums – Quartler

Bu mekân Berlin’de ve Frankfurtta’da olan 25 Hours Hotel’ e ait bir bardır. Son derece şık bir tasarıma sahip olan mekânda dekorasyon öğesi olarak sadece lambaların kullanılmış olması herkesin ilgisini çekene bir durumdur. Göze oldukça hoş görünen bu dekor gece boyunca birçok farklı renklerde yanarak misafirlere eşlik eder. Mekânın içyapısı tasarım açısından son derece profesyoneldir. Çok şık renklerin bir arada bulunduğu konseptte oturma alanları ile mekân son derece profesyonel bir şekilde biçimlendirilmiştir. Bu otel müzeler bölgesinde yer alan bir yerdedir. Hem kafe hem de bar olarak tercih edilebilecek son derece şahane bir mekân olarak bilinir. Fiyatlar diğer mekânlara göre son derece yüksek olarak göze çarpar. Barın sahip olduğu manzara ise tam tadını çıkarmak içindir.

Mekanın websitesi için burayı tıklayın.

Kokteyl Sevenler İçin The Sign Cocktail Lounge

Cocktail Lounge

Mekân, sunduğu birbirinden farklı kokteyl seçeneği ile kokteyl sevenlere oldukça geniş bir yelpazede hizmet verir. Bu anlamda en ünlü kokteyl barların başında yer alır. Geniş menüsü ile de oldukça zengin olan bar, eğlence ve tadım anlamında son derece profesyoneldir. Sunum konusunda da son derece kalitelidir ve şık bir görünüme sahiptir.  Kokteyllerin bir tanesi ortalama 9 ila 12 Euro arasında değişir. Her gün açık olan mekân akşam 18.00 ve 02.00 saatleri arasında açıktır. Mekân olarak son derece beğeni toplayan bu mekânda insanlar uzun saatler boyunca doyasıya eğlencenin tadını çıkartır. Gece açık olduğu süre boyunca eğlencenin hiç durmadığı mekânda birçok insan hiç tatmadığı lezzetleri de tatma fırsatı yakalamaktadır.

Mekanın websitesi için burayı tıklayın.

En Bilinen Bar Dino’s Bar

Dino's bar
Dino’s Bar

Dino’s Bar, şehir genelinde en çok bilinen ve adı duyulan bardır. Kokteyl anlamında da oldukça sağlam bir destinasyona sahiptir. Amerikan tarzının hâkim olduğu bu mekânda hemen hemen her üründe mükemmel bir uyum ve görünüm bulunur. Mekân loş ışıkları ile harika bir uyum içerisindedir. Rengârenk şişelerin canlılık kattığı bar, misafirlerin eğlenirken zaman geçirmelerini sağlar. Kokteyl anlamında çok ciddi bir çeşitliliğe sahip olan mekânda her müşteri mutlaka damak tadına uygun bir lezzet bulabilir. Viski koleksiyonu konusunda da oldukça iddialı bir mekandır. Mekânda sunulan biralar 7 Euro civarındadır. Kokteyl içmek isteyenler için ise ortalama 8 – 10 Euro civarında fiyat seçeneği sunulur.

Mekan hakkında bilgi için tıklayın.

En Popüler Techno Mekanı Donau Techno

Donau Techno
Donau Techno

Donau Techno, şehir genelinde en fazla üne sahip olan Techno bardır. Gençlerin yoğun ilgi gösterdikleri bu mekân hem bar hem gece kulübü konseptinde hizmet verir. Mekânda göze çarpan birçok farklı öğe bulunur. Bunlardan bir tanesi mekân içerisinde bulunan rengârenk ışıklandırma sistemidir. Bununla birlikte içeriye yerleştirilen devasa projektörler kişilerin yansımalarını duvarlara yansıtır. Sonuçta ortaya devasa insan kişiliklerinin rengârenk duvara yansıdığı bir görüntü çıkar. Mekân müzeler bölgesinde yer alır ve içeride sanki bir şeylerin saklı olduğu edası bulunmaktadır. Ancak içeriye bir kere giren misafirler buranın adeta müdavimi olurlar.

Mekanın websitesi için burayı tıklayın.

Hem Yemek Hem Eğlence Diyenlere Planter’s Club

Planters club
Planter’s Club

Öncelikleri arasında yemek bulunanların tercihi Planter’s Club’tır. Mekân hem geniş yemek menüsü ile hem de geniş içki barı ile oldukça güzel seçenekler sunar. Dizayn açısından son derece başarılıdır ve göze oldukça farklı gelecek bir tasarıma sahiptir. Akşam yemeğinin yanı sıra maksadı sadece birkaç kadeh bir şey içip zaman geçirmek isteyenler için de son derece uygun bir mekândır.

Mekânın en üst katı normal restoran olarak hizmet verir. Bu katta birbirinden güzel et yemekleri bulunmaktadır. Ete düşkün olanlar en harika lezzetleri tatmak için bu mekânı tercih eder. Rezervasyonla girişlerin daha rahat olduğu mekânda bazı durumlarda uzun kuyruklar beklenmek orunda kalınır.  Mekânın bar olarak hizmet verdiği gün ve saatler farklıdır. Pazartesi ve Perşembe günleri 17.00 ile 02.00 saatleri arasında, Cuma ve Cumartesi günleri 17.00 ve 03.00 saatleri arasında açık olur. Pazar günleri ise mekân komple kapalıdır.

Mekan hakkında bilgi için burayı tıklayın.

Adı En Ön Plana Çıkan Pub Mekân 1516 The Brewing Company

1516 The Brewing Company
1516 The Brewing Company

Lezzet açısından yaptığı çeşitler ile adından bahsettiren mekân en iyi Pub mekânlar arasında yer alır. Özellikle yaptıkları biralar son derece lezzetlidir. Mekânın menüsü internet üzerinden de misafirlerine sunulur. Her gün saatler 10.00 ve 02.00 saatleri arasında açık olan mekân, 11.30 ve 01.45 saatleri arasında yemek servisine geçer. Farklı lezzet sevenler için en ideal mekânlardan bir tanesidir. Tadına doyulmayacak eşsiz karışım ve kokteyller arasından yapılacak tercih son derece zor olur. Yoğun ilgi gösterilen mekânda hemen her girişte maksimum doluluk oranı yakalanır.  Mekâna girmeyi garanti etmek isteyenler rezervasyon alarak oldukça rahat şekilde mekâna giriş yapar.

Mekanın websitesi için burayı tıklayın.

Kendi Birasını Kendisi Yapan Bir Mekân 7 Stern Brau

7 Stern Brau
7 Stern Brau

Bu mekân birçok in sanı hayrete düşürecek şekilde kendi birasını kendisi üretir. Herkesin mutlaka damak tadına uyacak bir içki bulunmaktadır. Ama özellikle de acılı ve baharatlı biralar mekânın misafirlerine tavsiye ettikleri içecek grupları arasındadır.  Bira anlamında oldukça fazla çeşit bulunmaktadır. Mekân sunduğu biraları detaylı şekilde misafirlerine sunar. Yemekler ile birlikte hizmet sunulan mekânda yemekler 7Euro’dan başlar. Yani birçok mekâna göre oldukça uygun fiyatlara sahiptir. Mekânın mutfağı 11.00 ve 23.00 saatleri arasında sürekli olarak açıktır. İsteyen misafirler diledikleri menüyü servis isteyerek lezzetlerin tadına bakma fırsatı yakalar.

Mekanın websitesi için burayı tıklayın.

Alkol İle Mideyi Birleştiren Mekân Weinschenke Franzensgasse

Weinschenke Franzensgasse
Weinschenke Franzensgasse

Gece eğlence mekânına gidenlerin sabah en büyük dertleri gece perişan olan mideleridir. Birçok insan akşam yediği ve içtiği her şeyi sabah tekrardan çıkartır. Bu anlamda mideye dost yemek seçenekleri ile hizmet veren Weinschenke Franzensgasse gece oluşacak her türlü pişmanlığın önüne geçecek bir hizmet sunmaktadır. Bu mekânda son derece hafif hamburgerler rahatlıkla tadılabilir. Kendi yaptıkları vodka çeşitlerini de yemekler ile birlikte sunan mekân sahipleri misafirlerin midelerini düşünerek ona göre lezzet tercihi yapmaları ile ünlüdür.  Mekân sahip olduğu çok fazla şube ile adını oldukça geniş bir kitleye duyurmayı başarmıştır. Fiyat anlamında orta seviyede ilerleyen mekân, yedikleri dokunmadan gece kulübüne geçmek isteyenler için en ideal tercihtir.

Mekanın websitesi için burayı tıklayın.

Elektronik Müzik Sevenler İçin Young & Wild

Young & Wild
Young & Wild

Mekân elektro müzik sevenler için en ideal tercihler arasında yer alır. Dünyada bulunan en iyi clublar arasında yer alan bu mekân eğlence anlamında çok farklı seçeneklere sahip olan bir mekândır. Sınırsız eğlence ve sınırsız içki ile birlikte gecenin en geç saatlerine kadar benzersiz bir eğlence fırsatı misafirleri bekler.

Mekanın websitesi için burayı tıklayın.

Turistlerin İlk Tercihi B72

b72
B72

Adı gibi kendisi de oldukça farklı olan bu mekân turistlerin ilk tercihleri arasında yer alır. Şehir genelinde de herkes tarafından bilinmektedir. Fiyat konusunda son derece uygun seçeneklere sahip olan bu mekân girişte ucuz rakamlar ile ücret talep eder. Yabancı popüler müzikler ile müşterilerin ağırlandığı mekânı, şehir hakkından kime sorsanız hemen her insan samimiyetle tavsiye eder.

Mekanın websitesi için burayı tıklayın.

Bilinen Bir Diğer Mekân Prater Dome

prater dome
Prater Dome

Viyana’da adı bilinen bir diğer mekândır. Kapasite anlamında B72’den kat ve kat daha büyüktür. Bu mekânı farklı kılan ise lazer şovlar ile birleşen dans gösterileridir. Eğlenceyi sınırsız yaşamak isteyenler için oldukça ideal bir mekândır. Farklı tasarımı ve eğlence konsepti ile misafirlerini daimi olarak kendine bağlamayı başarır. Fiyat konusunda da sunulan eğlenceye bağlı olarak seçenekler oldukça pahalıdır. Bütçesine güvenen elit kesimlerin vazgeçemediği bir mekân olma özelliğine sahiptir. Şehir genelinden ve birçok farklı ülkeden eğlenmek için gelen çok sayıda ünlü de bu mekânı tercih eder. Dans anlamında da son derece geniş bir yelpazeye sahip olan mekân farklı konseptine birçok farklı dans gösterisi sığdırır. Her kültüre uygun olarak sunulan dans gösterilerinde misafirlerin sınırsız olarak eğlenmeleri mümkün olur. Kalabalık anlamında hemen her gün kalabalık olan mekân rezervasyon ile kolay giriş seçeneği sunar. Girişte ücret talep edilmez ancak girmek için gelen misafirler mekân önünde oldukça uzun kuyruklar oluşturmaktadır.

Mekanın websitesi için burayı tıklayın.

Viyana’da nerede kalınır makalemizi incelemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here