Zürih Alışveriş Rehberi

Zürih Alışveriş Rehberi
Zürih Alışveriş Rehberi

İsviçre’nin güzel şehri Zürih’i tekrar tanıtmayacağım zaten buna ihtiyacı da yoktur. İsviçre’nin en büyük şehri olan Zürih’in alışveriş sevenler için bir fırsatlar şehri olduğunu söyleyebilirim. İster üst düzey markalar için ister ucuza alışveriş yapmak için sokaklarda dolaşmak isteyin, burası size her türlü imkânı sunacaktır. Zürih alışveriş rehberi ile aradığınızı daha kolay bulacaksınız.

Bu yazımda, Zürih’te alışveriş yaparken tercih edilecek yerlerden ve alınabilecek hediyelik eşyalardan bahsetmeyi amaçlıyorum. Göz önünde bulundurmanız gereken ipuçlarım da var. Bu yüzden okumaya devam edin!

Zürih’te alışveriş için nereye gidilir?

Şehir her bölgesinde kendine özgü bir alışveriş deneyimi sunuyor. Ünlü Bahnhofstrasse’deki en iyi çikolata, saat ve mücevherden, Eski Kent’teki modaya uygun ve geleneksel mağazalara, Batı Zürih’teki yerel ürünlere kadar birçok alışveriş seçeneği bulunmaktadır. Seyahatim sırasında bol bol gezme fırsatım oldu. Ziyaret ettiğim alışveriş bölgelerini şöyle sıralayabilirim.

Seefeld

Seefeld
Seefeld

Zürih’te alışveriş yapmak için en iyi yerlerden biri olan Seefeld, daha çok kişiselleştirilmiş eşyalar alabileceğiniz bir yerdir. Sadece bununla sınırlı değil elbette. Moda dünyasında tercih ettiğiniz ne olursa olsun, mağazada bulabilirsiniz. Özellikle hem erkekler hem de kadınlar için tasarlanmış İsviçre el yapımı dizüstü bilgisayar çantaları için Atelier Boule Rouge’u ziyaret edin.

Ne satın alınır? Moda kıyafetleri, aksesuarlar, laptop çantaları

Bahnhofstrasse

Bahnhofstrasse
Bahnhofstrasse

Bahnhofstrasse veya Zürih 5. Bulvarı, herhangi bir alışverişkoliğin mutlaka uğraması gereken bir caddedir. Lüks alışveriş için Zürih’teki en önemli bölgedir. Manor ve Globus gibi yerel İsviçre mağazalarından Grieder ve Trois Pommes gibi üst düzey markalara kadar hepsi burada bulunuyor. Bahnhofstrasse, dünyanın en pahalı ve özel alışveriş caddelerinden biri olarak kabul edilir. En güzel İsviçre çikolataları bu bölgede satılıyor. 

Ne satın alınır? Elbise, aksesuar, parfüm, çikolata

Niederdorf

Niederdorf
Niederdorf

Zürih Eski Kenti’nde bulunan alışveriş bölgesi Niederdorf, sizi yerel, tarihi sokaklarda ve arabalara izin verilmeyen parke taşı döşemeleri ile karşılayacak. Eski binalar, antik çeşmeler ve anıtlar, modaya uygun şeyler satın alırken sizi zaman yolculuğuna götürüyor. Bu eski dünya cazibesi caddede yeme ve içme konusunda da farklılıklar bulacaksınız. Memlekete giderken hediyelik eşya nereden almalıyım diye düşünüyorsanız size tavsiyem Niederdorf’tur.

Ne satın alınır? Hediyelik eşyalar, kıyafetler (özellikle resmi kıyafetler), aksesuarlar

Kreis Bölgesi

Kreis Bölgesi
Kreis Bölgesi

Kreis Bölgesi 4 & 5, yeni tasarım ürünlerinin pazarlandığı bir yeridir. Bu sofistike bölge, muhteşem düzenlenmiş Zürih dükkanlarını ve Little Black Dress, Changemakers ve diğer markaların showroomlarını bulacağınız yerdir. 

Ne satın alınır? Kıyafetler ve aksesuarlar

Haftalık Pazarlar

Haftalık pazarlar
Haftalık pazarlar

Zürih’teki ucuz sokak alışverişi söz konusu olduğunda, haftalık pazarlar hazineniz olacaktır. Her şeyi cazip fiyatlarla bulabilirsiniz. Tabii ki pazarlık yapmayı da deneyebilirsiniz! Bürkliplatz Bit Pazarı, popüler aksesuar, antikalar ve daha fazlasını satın alabileceğiniz popüler bir haftalık alışveriş pazarıdır. Aslında, sadece haftalık değil, aynı zamanda Zürih’te daha ucuz alışverişin tadını çıkarabileceğiniz Rosenhof Pazarı olarak bilinen bir aylık pazarı da bulunuyor. Zürih içeriğimizi incelemeyi unutmayın.

Ne satın alınır? Giyim, aksesuar, çiçek, oyuncak

En İyi İsviçre Çikolatası Nereden Alınır?

İşte aşağıda engüzel İsviçre çikolatası alabileceğiniz yer:

Teuscher

Teuscher
Teuscher

Yerel halkın ve turistlerin akın ettiği bir çikolata mağazasından bahsetmek istiyorum. Confiserie Teuscher, gerçek bir Zürih orijinalidir diyebilirim. Günümüzde Teuscher şekerleme mağazasının tüm dünyada şubeleri olmasına rağmen, çalışanları en iyi klasik şampanya trüfleri ve çikolatalı pralinin, Storchengasse’deki amiral mağazasında satıldığını iddia ediyor.

Confiserie Teuscher, sadece doğal malzemeler kullanılarak geleneksel tariflere göre yapılan yüzün üzerinde çikolata çeşidi satıyor. Görevliler bu ürünlerde kesinlikle hiçbir kimyasal veya katkı maddesi kullanılmadığını söylüyor.

Çalışma saatleri

Pazartesi – Cuma 09.00 – 19.00
Cumartesi 09.00 – 18.00
Pazar 10.00 – 18.00

Zürih’te Alışveriş İçin İpuçları

Zürih'te Alışveriş İçin İpuçları
Zürih’te Alışveriş İçin İpuçları
  • Zürih’teki çoğu dükkan Pazar günleri kapalıdır. Ancak, kentsel bölgelerdeki mağazalar, tren istasyonları, havaalanları ve Zürih alışveriş merkezleri açıktır. Alışverişe çıkmadan önce yerel biriyle konuşmak her zaman en iyisidir.
  • Ocak veya temmuz aylarında seyahat ediyorsanız, birçok showroom ürünlerinin kampanyalarından faydalanabilirsiniz.
  • Zürih’teki mağazalar için normal çalışma saatleri 09:00 – 20:00 arasındadır.
  • Almancada birkaç kelime öğrenmek alışveriş için idealdir, böylece satış temsilcisi ile anlaşma, pazarlık gibi konularda etkileşime girebilirsiniz.

Zürih’te Alışveriş Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Zürih’teki en büyük alışveriş merkezi hangisidir?

Hauptbahnhof, Zürih’teki en büyük alışveriş merkezidir.

Zürih havaalanında alışveriş yapmak için en iyi yerlerden bazıları nelerdir?

Zürih havaalanı alışveriş için büyük bir alan ayırmıştır. Moda ve güzellik ürünlerinden eczaneye, kitaplara, gümrüksüz ürünlerden ayakkabıya kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için çeşitli seçenekler bulabilirsiniz. Burada bulunan bazı ünlü marka mağazaları Gucci, Burberry, Hermes, Victoria’s Secret ve Mango’dur.

Zürih’teki en iyi alışveriş caddesi hangisidir?

Bahnhofstrasse veya Zürih 5. Caddesi, Zürih’teki en iyi alışveriş caddesi olarak kabul edilir.

Zürih’teki en iyi alışverişin yaşanacağı yer hangisidir?

Bahnhofstrasse ve Hauptbahnhof, Zürih’teki en iyi alışveriş deneyimini yaşayacağınız bölgelerdir.

Pazar günleri Zürih’te dükkanlar kapalı mı?

Evet, Zürih’teki mağazalar çoğunlukla pazar günleri kapalıdır. Sadece pazar günleri tren istasyonları ve benzin istasyonlarındaki dükkanları açık bulabilirsiniz.

İsviçre’nin alışveriş için meşhur olan ürünleri nelerdir?

İsviçre saatleri, İsviçre çikolataları ve peyniri, İsviçre’deyken satın alabileceğiniz en ünlü yerel ürünlerdir.

İsviçre’de ucuz olan şeyler nelerdir?

İsviçre’de çeşitli elektroniklerin yanı sıra İsviçre peyniri ve çikolataları da ucuzdur. (Diğer Avrupa şehirlerine göre)

Çikolata İsviçre’de ucuz mu?

İsviçre’deki çikolataların fiyatı tamamen nereden aldığınıza bağlıdır. Fabrika satış noktalarından satın alırsanız, pahalıya mal olabilirler, ancak aynı çikolataları küçük ölçekli mağazalardan satın alırsanız ucuza alışveriş yapmış olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here