Zürih Gece Hayatı

İsviçre’nin en büyük şehri olan Zürih, hem müzik hem müze hem de sanat galerileri anlamında oldukça ünlü olan bir şehirdir. Şehir genelinde yüzlerce galeri ve sanat öğesinin yanı sıra moda markaları ve restoran da adından sıkça söz ettirir. Çok boyutlu olarak da bilinen bu şehir birçok farklı özelliği ile göze çarpmaktadır. Şehir bir yandan orta çağdan kalma esintileri korumak ve devam ettirmek ile yükümlü iken diğer tarafta son derece modern yapılar inşa etmektedir. Hem modernizmi hem de tarihi aynı anda yaşatan şehir teknoloji anlamında da oldukça ileri bir düzeye sahiptir. İsviçre, birçok anlamda dünyanın yaşam kalitesi en yüksek olan ülkesi seçilmiştir. Bu kapsamda şehirde yaşayan insanlar sunulan bütün imkânlardan son derece memnundur. Yaşam kalitesinin yüksek olması birçok insanın yüzüne yansır ve insanlar mutlu şekilde yaşamlarını sürdürür.

Zürih İnsanlarının Gece Hayatına İlgisi

Zürih Gece Hayatı
Zürih Gece Hayatı

Mutlu bir ülkede yaşamanın en iyi yanlarından bir tanesi insanları her koşulda rahat olabilmeleri ve eğlenmeyi bilmeleridir. Ekonomik sıkıntının fazla olmayışı ülke insanların hemen her mekâna rahatça girebilmelerine olanak tanır. Bu anlamda burada yaşayan birçok insan eğlenceye oldukça ciddi paralar dökmektedir. Mekân anlamında da hemen her mekân yüksek kalitesi ile göze çarpar.

Bölgede yer alan sayısız gece kulübü ve bar sürekli bir doluluk ile karşı karşıya kalır. Dışarıdan bakıldığında şehir sakin görünse de bütün yoğunluk eğlence mekânlarının etrafında toplanmaktadır. İsviçre halkı eğlenmeyi gerçek anlamda çok sever ve bunu her daim yansıtmaktadır. Bu ülkede dans etmek resmen bulaşıcıdır. Bir insan dans ederken görülüyor ise kısa sürede başka insanlar da dans etmeye başlayacaktır. Bu nedenle birçok mekân eğlenceye saatler kala dolar. Son derece şık olan bar ve kulüpler gece eğlencelerinin en vazgeçilmez noktaları olarak bilinir.

Küçük Alanda Birbirinden Büyük Mekânlar

Zürih Manzarası

Elektronik anlamda hizmet veren barlar alan olarak küçük bölgede yer alsa da kapsam bakımından oldukça büyüktür. Şehrin genelinde 500’den fazla gece kulübü bulunur.  Tam bir müzikal havasına bürünen kent gece saatlerinde en kusursuz eğlenceyi misafirlerine sunar.  Birçoğu Avrupa standartlarının üstüne çıkan bu kulüpler büyük dans pistleri ve devasa alanları ile göze çarpar. Tam bir müzikale dönüşen gecelerde sayısız misafir ve turist muhteşem bir eğlenceye dâhil olma fırsatı yakalar. Özellikle saatler geceyi gösterdiğinde mekânlar gece kulübü eğlencelerine başlar ve bu eğlenceler sabah saatlerine kadar aralıksız şekilde devam eder.

Zürih’in En Önemli Eğlence Yolu

Langstrasse Yolu

Zürih’te gece hayatı anlamında en önemli cadde Langstrasse’dir. Zamanında kırmızı ışığın en yoğun olduğu cadde olan bu alan şimdilerde en önemli eğlence mekânlarının yan yana sıralı olduğu bir cadde halini almıştır. Sürekli yenilenen bu bölgede her türlü kutlama ve eğlence yapılabilir. Yol boyunca sıralı şekilde sağlı sollu barlar bulunur ve havanın kararması ile bu cadde adeta bir renk cümbüşüne dönüşür. Gece saatlerine gelindiğinde caddede yer alan bütün gece kulüpleri de açılış verir ve sabaha kadar şehrin en hareketli caddesi burası olur. Ortadan geçen tramvay bütün mekânlara ve caddeye kolayca giriş çıkış yapmak açısından oldukça önemlidir.  Özellikle gençlerin yoğunlukla akın ettikleri bu mekânlar hem alkol servisi anlamında hem de atıştırmalık anlamda oldukça iyi seçeneklere sahiptir. Zürih’te bulunan ve gece hayatının tadını çıkarmak isteyenler bu caddeyi ziyaret ederek diledikleri mekânlara kolayca giriş yapabilir. Burada yer alan mekânların birçoğu uygun fiyat seçeneği ile de tercih nedenidir. Diğer mekânların aksine sıralı barların birçoğu uygun fiyatlar ile kaliteli içecek servisi yapmaktadır.

Şehir Merkezinde Bulunan Kaufleuten Gece Kulübü

Kaufleuten

Bu mekân şehrin merkezinde bulunur v e ulaşım açısından son derece rahat seçenekler sunar.  Tarihi bir binada yer alan mekân tam anlamı ile efsanedir. Dünya çapında ün kazanmış birçok DJ’ler bu mekânda sıklıkla sahneye çıkar ve misafirlerini eğlendirir. Sahip olduğu geniş dans pisti eğlenmeyi isteyenlerin ilk önce bu mekânı tercih etmelerine neden olur. İçeride sınırsız eğlence ve içecek seçenekleri ile misafirler doyasıya eğlenme fırsatı bulur. Kulübe giriş konusu oldukça sıkıntılıdır. Ancak içeriye bir kere adım atanlar bir da ha kolay kolay bu mekândan çıkmak istemez. Hiç görmedikleri bir parti ile karşılaşan misafirler sabahın ilk ışıklarına kadar bu mekânda eğlenmenin tadını çıkartır. Salı geceleri Hip-Hop gecesi olarak bilinir ve birçok konuk bu geceyi sabırsızlıkla bekler.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Efsane Sahnesi İle Dikkat Çeken Mascotte Club

Mascotte Club

Sadece Pazartesi ve Perşembe günleri açık olan bu mekân sahip olduğu devasa pist alanı ile adından söz ettirmektedir. Son derece popüler olan mekân aynı zamanda festivallere de sıklıkla ev sahibi yapması ile bilinir. Sürekli değişen müzik zevki sayesinde hemen her müzik bu kulüpte dinleyiciler ile buluşturulur. Hip & Hop ve R & B anlamında en iyi müzik seçeneklerine sahip olan mekân uluslararası sanatçıların da önemli konser alanları arasında yer almaktadır. Mekâna dünya genelinde ün yapmış birçok ünlü sanatçı da giriş yapar. Mekânda konser veren ünlü sanatçılar arasında Madonna ve Louıs Amstrong gibi isimler yer almaktadır. Bugün hala birçok ünlü isim haftanın belirli günlerinde burada sahne alarak izleyicilere unutulmaz bir gün yaşatır.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Çok Katlı Parti Mekânı Plaza Klub

Plaza Klub

Sahip olduğu devasa ses sistemleri ile adından söz ettiren bu mekân çok sayıda eğlence seçeneği sunması ile de tercih sebebi olmaktadır. Fiyatlar açısından birçok mekân hemen hemen aynı ölçüde hizmet verir. Bütçesine güvenen insanlar bu mekânların bir çoğuna giriş yaparak sınırsız bir şekilde eğlenebilir. Çok katlı olması aynı anda birçok insanın giriş yapabilmesini ve eğlenmesini sağlar. Perşembe günlerini öğrencilere ayıran mekân bu günde sadece öğrencilere özel konseptte hizmet verir.  Yerel anlamda verilen konserler ile de oldukça beğenilen mekân farklı temalar uygulayarak da misafirlerini her koşulda eğlencenin içinde tutmayı başarır.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Elektro Müziğin Kalbi Hive Club

Hive Club

Elektro müzik sevenler hangi mekâna gideceğini gayet iyi bilir. Şehrin en iyi tercihleri arasında yer alan Hive Club, elektro müziği en iyi hali ile dinleyicileri ile buluşturan bir mekândır. 450 ışığı ile devasa bir görsel atmosfer yaratan mekân buna ek olarak lazer ışıkları ile de unutulmaz bir şölene ev sahipliği yapar. Hem müziğin hem de ışıkların bu denli profesyonel olmasının sonucunda unutulmayacak bir eğlence performansı çıkar. Mekâna giren herkes kendini özel hisseder ve dansın ritmine kendini bırakarak mükemmel bir eğlenceye dâhil olur.  Mekânda ister alt katta ister üst katta eğlenmek mümkündür. Ses sistemi her alanda duyulabildiği için mekânın her bölgesi eğlenmeye ve dans etmeye son derece müsaittir.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yerel Partilerin Vazgeçilmez Adresi Supermarket

Supermarket

Yerel müziğe ilgi duyanlar zaman kaybetmeden Supermarket’te toplanır. Yerel halkın da bu anlamda oldukça ilgi gösterdikleri bu mekân hem gece kulübü hem de mağaza seçenekleri ile müşterilerine hizmet vermektedir. Eğlence bölümü sadece Cumartesi günleri açıktır. Çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu topluluklarda DJ’ler eşliğinde Elektro ve Techno müzik dinlemek mümkündür. İçecek anlamında da son derece zengin olan mekânda özellikle vodka ve cin gibi seçenekler müşterilere ikram edilir. Sabaha kadar aktif olan kulüp vazgeçilmez alanlar listesinde de yer alır. Kendine özgü müşterilerinin bulunduğu bu mekânda misafirler saatler boyunca süren eğlence ile diledikleri gibi eğlenme fırsatını yakalar. Giriş konusunda oldukça katı kuralları olan mekâna 21 yaş altı gençlerin girişi kesinlikle yasaktır.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Canlı Konserlerin Verildiği Mekân Club Bellevue

Club Bellevue

Haftanın iki günü canlı konserler ile misafirlerini ağırlayan kulüp canlı müzik anlamında son derece iyi şartlarda hizmet vermektedir. Hem dans etmek hem de mükemmel bir zaman geçirmek isteyenler bu mekânı tercih ederek sınırsız eğlenir. Ünlülerin de akın ettiği mekânda yılın birçok döneminde ünlülerin canlı performanslarına da yer verilir. Mekânda yer alan ve sürekli olarak değişen ışıklar misafirleri büyümek için yeter de artar. Müziğin ritmine göre hareketlenen ışıklar ile misafirler unutamayacakları bir müzik şölenine dâhil olur. Hem yeni in sanlar ile tanışmak hem de eğlenceli vakit geçirmek isteyenler erken saatlerde bu mekânda yerini alır ve eğlencenin başlamasını bekler. Giriş konusunda oldukça serbest olan mekânda her türlü kıyafet ile giriş yapmak mümkündür.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Hem Restoran Hem Bar Konseptine Sahip Aura

Club Aura

Zürih’te bulunan bir başka mekân hem yemek hem de bar seçenekleri ile hizmet veren Aura’dır. İsmini oldukça geniş kitlelere duyurmayı başaran bu mekânda misafirler gündüz saatlerinde diledikleri her türlü yemeği yiyebilir. Son derece lezzetli olarak sunulan yemekler arasında dünya mutfağından da oldukça ünlü lezzetler bulunmaktadır. Gece kulübü konseptinde bulunan kusursuz ışıklandırma sistemi misafirlerin gözlerini alamayacakları bir görsel şölen sunar. Dans pistinde yer alan dev ekran 360 derece dönebilir özelliği ile misafirleri büyüleyen bir diğer unsurdur. Giriş konusunda 21 yaşın üzerinde olan herkes mekâna giriş yapabilmektedir. Tasarım anlamında ve eğlence anlamında son derece farklı olan bu mekân fiyat anlamında da pahalıdır. Lükse kaçan sunumlar ve partilerde kendine güvenen insanlar gecenin geç saatlerine kadar sınırsız bir şekilde eğlenebilir. Gece başlayan müzik sabaha kadar hiç durmaz ve özel günlerde sabah da belirli saatlere kadar devam etmektedir. Mekânın yemek hizmeti veren restoranında Michelin Yıldızı ödülü bulunmaktadır. Bu da damak tadına düşkün olanlar için oldukça önemli bir unsurdur.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

En Popüler Kulüp Jade Club

Jade Club

Zürih’te en çok ilgi gören bir diğer mekân Jade Club’tır. Oldukça gözde olan bu mekân genç yaştaki modacıların uğrak noktasıdır. Hepsini gençlerin oluşturduğu kalabalıkta genç kızlar biraz daha dikkat çekmektedir. Görsel anlamda oldukça zengin olan mekâna katılanlar da oldukça bakımlı ve üst düzey insan kesimidir. Pahalı fiyatları ile dikkat çeken mekân Hip & Hop ve R & B ağırlıklı müzikler sunar.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

En Güzel Mekânlardan Bir Tanesi Kanzlei

Kanzlei

Zürih’e kalıcı olarak adını kazıyan bir diğer mekân Kanzlei’dir. Zamanında eski bir okulun spor salonu olan mekân günümüzde restore edilerek gece kulübü halini almıştır. Başarılı dans gösterileri ve müzikleri ile adından söz ettiren kulüp eğlence severlere birbirinden güzel fırsatlar sunar. DJ’lerin de eğlenceye dâhil olduğu gecelerde ışıklar sabaha kadar hiç sönmez ve herkes dilediği şekilde eğlenir. Yirmi yıldır büyük bir kitleye hitap eden mekân günümüzün hala en popüler mekânı olarak bilinir. Gençlerin ağırlıklı olarak gelmesi, mekânın bütçe açısından oldukça ucuz olduğunun bir kanıtıdır. Özellikle Hip & Hop ve R & B Müzik tarzını benimseyenler için tercih edilebilecek en güzel mekânlardan bir tanesidir. Kalabalık gençler gruplar halinde bu mekâna gelerek geceyi en güzel şekilde geçirme fırsatını yakalar. Her hafta sonu düzenlenen hafta sonu partileri de bu mekânın kalabalık olmasını sağlayan önemli unsurlardan bir tanesidir.

Mekanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Zürih’te nerede kalınır makalemizi de incelemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here